pátek 3. listopadu 2017

jak spravit panenkám vlasy


Od malička děti učím, aby si svých hraček vážily a hezky se o ně staraly. Musím říct, že máme v tomhle docela dobré skóre - nic se nám nerozbíjí (snažíme se taky vybírat kvalitní hračky) ani neztrácí, všechno má své přesné místo, kam je večer uložíme, všechno (téměř) denně kompletujeme, žádná krabice rozbitých či polovičních hraček se u nás nevede. Když se náhodou něco rozbije, ihned spravujeme.

S nástupem obliby těchto vlasatých krasavic ale začala moje pořádkumilovná duše trpět. Maminky holčiček 3+ tohle asi znají. Zkoušela jsem na ně spoustu triků, i když je pořád češeme a dokonce jsem jim několikrát propůjčila svůj kondicionér, stejně holky vypadaj jak jezinky a Lociku už jsme museli kvůli tomu i trochu ostříhat.

Strýček Google mi ale nakonec prozradil další trik, tak jsem ho zkusila. A protože konečně fungoval, musím se s vámi o něj podělit!


Skutečnost je ještě horší, než tahle fotka. Ale však vy to znáte. Netýká se to jen panenek, ale taky různých poníků, koníků a prostě všeho, co má vlasy.


Ale já už vím, co s tím!
Připravte si lázeň z kvalitní aviváže. Prostě do nějaké ploché mísy nalijte dostatek aviváže. Nemusíte s ní vůbec šetřit, po kůře ji totiž zase slijete a schováte na příště.


Namočte panenkám (koníkům atd.) celou délku vlasů do lázně, pomozte je tam prsty porovnat, ať jsou opravdu všechny ponořené. Nechte je tam ležet alespoň hodinu, ale klidně déle. Vypadají spokojeně. :)


Pak si panenku vytáhněte do umyvadla, nasáklou aviváž ještě nesmývejte, nechte ji na vlasech a začněte rozčesávat. Nejdříve hřebenem s řídkými zuby, abyste rozčesali největší uzly. Až to bude, dočeste je hustým hřebínkem.


Nejlepší je česat pramínek po pramínku. Co nejmenší pramínek, který se vám podaří z cucku oddělit, rozčešte nejdřív řídkým, poté hustým hřebenem. A takhle přidávejte další a další malé pramínky, až budou všechny vlásky vyčesané. U kvalitních panenek je ztráta vlasů při vyčesávání minimální. U jedné méně kvalitní se mi vytrhalo pár pramínků... :/ Ale výsledek byl stejně pořád lepší, než ty cucky.


Když máte všechno vyčesané, pečlivě vypláchněte vlasy pod tekoucí vodou. Můžete přitom panenku ještě dočesávat.


A voilá! Snad to holkám zase chvilku vydrží. Až se zase začnou cuchat, lázeň zopakujeme se zbylou aviváží, kterou jsem si slila do sklenice.A tady ještě vlásky večer po kompletním uschnutí. Skoro jako ze salónu. :D

13 komentářů:

 1. To je teda velký rozdíl. Vypadají teď skvěle. Stejný problém si pamatuji i s panenkami z tvého dětství :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Četla jsem na internetu obě doporučení, kondicionér i aviváž. Protože ani jedno nepoužívám, sehnala jsem aspoň trochu kondicionéru a teda nic moc, nenapadlo mě ještě zkusit tu aviváž. U tchýně určitě odlejeme, ta má všechno:-) Díky, snad i naše panenky získají zase pěknou hřívu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě aviváž taky nepoužívám, už jsem o tomhle triku četla před delší dobou, ale trvalo mi X týdnů si v drogerii vzpomenout ji koupit. Ten kondocionér byl na prd, jako trochu to možná pomohlo, ale žádný zázrak. Aviváž udělala daleko větší službu. Tak ať se taky u vás povede! T.

   Vymazat
 3. tenhle článek mě upřímně pobavil, hlavně fotka "holek" s vlasy v avivážové lázni :D

  OdpovědětVymazat
 4. To je pecka :-) a čo používaš na prádlo miesto aviváže ocot?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My máme sušičku na prádlo, takže nepoužívám nic, se sušičkou to není potřeba. T.

   Vymazat
 5. To je nápad! Díky. Snad si na něj někdy vzpomenu, až to bude u nás aktuální. Ovšem tiše závidím, že všechny hračky drží. U nás tomu až tak není, ale spíše jsou na vině psi, kteří jsou v destrukci velice pečliví.

  OdpovědětVymazat
 6. Skvělé, díky :-) Škoda, že jsem minulý týden dala kámošce aviváž. U nás taky jede sušička. Ale u někoho odleju a vyzkoušíme. Lociku máme ještě s vlasama, ale má je zacuchaný.

  Pěkné dny, Andrea Šap.

  OdpovědětVymazat
 7. Ježíš díky za tip. Zítra někde koupím levnou aviváž a velkou mísu a naložím je tam všechny včetně těch přitroublích poní´ků.

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj. Nezkousel jste nekdo tento postup na takove ty pseudochlupy na bundach? Klasicky na lemu kapuce? Myslite, ze by to mohlo fungovat? ��

  OdpovědětVymazat