úterý 19. září 2017

do knihovničky / Dlouhá cesta, Petr Horáček


Dneska o jedné knize, která sice ještě nevyšla, ale až vyjde, bude zaručeně stát za to. Bude to totiž první kniha Petra Horáčka napsaná v češtině. A pomoct jí na svět můžete i vy - tím, že si jí koupíte v předprodeji a pomůžete tak naplnit Hit hit kampaň vedoucí k jejímu vydání. Navíc knihy z předprodeje to stihnou pod stromeček! 


Dlouhá cesta je příběh trpaslíka, který se rozhodne poznat svět. Spolu s ním ho taky na necelých 50 velkých stranách (formát trochu větší, než A4) objeví i vaše děti. Kniha bude tištěná na kvalitním papíře a v pevné vazbě.
Dětské knihy Petra Horáčka jsou obdivované po celém světě, vycházejí v mnoha jazycích a pokud jste fajnšmekři dětské literatury, máte určitě nejednu doma v knihovničce. Sám pan Horáček žije dlouhá léta v Anglii a tak i jeho knihy jsou psané v angličtině (některé se později přeložily i do českého jazyka a vyšly i u nás). Dlouhá cesta má být první jeho kniha, která je napsaná v češtině a tak v českém jazyce bude i její originál.

Je to mezi malými knihomoly celkem velká věc!
A já jsem úplně nejšťastnější, že její téma bude zrovna cestovatelské, protože tyhle knihy máme my prostě nejraději. 

Kampaň pořádá a knihu bude vydávat knihkupectví Pinwheels. Mám od nich pár obrázků, jako takovou ochutnávku. Ale kam všude po světě se trpaslík vydá? To se nechte překvapit a podpořte knihu na Hit hitu

To by mě zajímalo, jestli se trpaslík podívá taky do Anglie. Nechám se překvapit, ale každopádně my se tam letíme podívat už za dva dny. Těště se na reporty z výletu do Londýna a Oxfordu! 

7 komentářů:

 1. Díky za info, tohle musíme mít.
  A vám přeju šťastnou cestu!

  OdpovědětVymazat
 2. Bude to "uz" pata knizka Petra Horacka v cestine :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně jak jsem napsala v článku, několik jeho knih bylo do češtiny přeloženo a vydáno. Toto je jeho první kniha, která je v češtině napsána a vyjde jako první v Čechách. Docela detailně jsem to tam popsala myslim. :) T.

   Vymazat
  2. Máte pravdu, v časovém presu jsem prolétla jen prvních pár řádků (sama jsem velká milovnice Petra Horáčka) a špatně jsem Vás pochopila. Moje chyba, omlouvám se... :-)

   Vymazat
 3. Překrásné obrázky... :) Už jsme podpořili a těšíme se. :)

  Martina

  OdpovědětVymazat
 4. Děkujeme za bezvadnou zprávu, knížku chceme a podpoříme. Papuchalkové od pana Horáčka jsou jednou z nejoblíbenějších poledních uspávaček.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak jsem také předobjednala :-) Díky za tip na krásný dárek!

  OdpovědětVymazat