neděle 11. června 2017

dinopárty / přípravy V.


A ještě druhá várka tipů na dárky pro dvouleťáky.
Skoro všechno jsou to sice knihy... Ale těch není nikdy dost. 
Kufřík s dřevěným nářadím. Protože kdykoli vytáhnu šroubovák, Alánek už mi ho rve z ruky a montuje. Z vlastní sadičky bude mít radost.
Toho dřevěného nářadí je plno, spoustu značek... Snad jsme vybrali správné. Hledala jsem něco, co vypadá realisticky, ale je vhodné do malých ručiček a značku Janod mám za kvalitní, takže vyhrálo toto - KLIK.

No a pak ty knihy.
Nejdřív jedna personalisovaná. Lolinka dostala k Vánocům knihu o princezně Lolince, takže jsme už i Alánkovi chtěli pořídit nějakou jeho vlastní o něm, aby to měli vyrovnané. A protože má rád kromě dinosaurů taky všechna zvířátka obecně, vybrali jsme knížku Moje jméno, ve které zvířata postupně skládají z písmen celé jeho jméno a příjmení.

(a taky vám musím říct, že Originální knihy mají jednu krásnou novinku o VÍLE! - takže pokud máte doma spíš vílu než princeznu, mohla by se vám líbit)No a nakonec jedna pecka.
Pokud mě sledujete na Instagramu, už jste je tam viděli.
Před nějakou dobou jsem v knihkupectví ve Veletržním paláci objevila knihu s pohyblivými fotkami zvířat Safari. Děsně mě zaujala. Takže jsem pak pátrala a zjistila, že v edici Photicular books vyšly knihy dokonce čtyři. Objednala jsem je nakonec všechny, a to na bookdepository.com, v ČR jsem kromě Safari ve Veletržáku ostatní nenašla. Dvě z nich dostaly naše děti ke Dni dětí, každý jednu. Zbývající dvě teď dostane Alánek k narozeninám, ale oni to mají tyhle věci stejně vždycky spíš dohromady.
Na začátku září 2017 by měla vyjít pátá kniha v edici - Wild, která má na obalu pandu. :)

Natočila jsem vám video-listování všemi čtyřmi knihami, protože fotky knihy s pohyblivými fotkami vám nic moc neukážou, že. :) U každé fotky v knihách je i stránka hustě napsaného encyklopedického testu o tom konkrétním zvířeti (u těch mých v angličtině, ale existuje víc jazykových verzí). Pro malé děti by takový text nebyl zábavný ani v češtině, takže to spíš až budou starší... Ale rozpohybovaná zvířata v knize je rozhodně zaujmou už v útlém věku. :)20 komentářů:

 1. Nadhera!!! Tu arktidu budu muset koupit taky. A moc se libi pisnicka na videu, od koho je, smim li se zeptat? Díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Písnička je Marionette - Letter Box (teda alespoň podle nastavení Youtube, je to totiž z nějakého jejich výběru písniček volně použitelných pro veřejná videa). Tereza

   Vymazat
  2. Děkuji! Ještě mě napadlo, dcerka objevila v levnych knihach set na vyrobu magnetu dinosauru ze sadry. Odlijete sadru do formicek dinosauru a deti si je maluji podle fantazie. Hezky jsme se s tim vyblbli a formicku jsem pouzila i na odliti coko dinosauru na dort. Treba by to byla fajn zabava na dino party :) Bara K.

   Vymazat
  3. Jé, to zní skvěle, děkuji za tip! T.

   Vymazat
 2. Moc pěkné dárky. U nás taky ke každé příležitosti dávám knihu.
  Já dětem nechala udělat ke dni dětí leporela na Modrém slonovi, kde v každé básničce je jejich jméno a synovi ještě příběhovou knihu o zvířatech v Africe (kde je hlavním hrdinou). Moc se líbily :)

  OdpovědětVymazat
 3. našla jsem je všechny na enbook.cz. díky za inspiraci :) kai

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paráda, díky za info, určitě se tu bude někomu hodit! :) T.

   Vymazat
 4. Přidávám tip na krásnou pop up knihu se zvířátky mají jí i na bookdepository :-)
  http://www.bestpopupbooks.com/aesops-fables-pop-up-book/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pak je ještě krásná tato kniha taky pop up.Na youtube má video.
   https://www.bookdepository.com/CERA-UNA-VOLTA-Benjamin-Lacombe/9788817045100
   A do třetice poslední tip na tuto knihu.Kupovala jsem jí v US antikvariátu.Ilustroval jí Vladimir Stankovič.Ale nevím jestli vyšla i u nás..
   https://www.behance.net/gallery/13618809/The-Illustrated-Grimms-Fairy-Tales-Pop-Up-Book

   Vymazat
 5. Ty knížky jsou pecka! Ale můžu si dovolit (zatím) jen jednu. Jaká se Ti líbí nejvíc? Katka

  OdpovědětVymazat
 6. Taky dávám tip na dvě krásné pop up knihy v angličtině:
  http://www.hrackyodjinud.cz/hracky-a-hry/knihy-a-casopisy/under-the-ocean-pop-up-kniha
  http://www.hrackyodjinud.cz/hracky-a-hry/knihy-a-casopisy/in-the-forest-pop-up-kniha
  Objednávala jsem je taky na bookdepository. Petra

  OdpovědětVymazat
 7. Jé ty pohyblivé knížky jsou zajímavé! :-o Vůbec nechápu, jak to funguje :-)) to se hýbe, když se pohybuje těmi stránkami? A když se s tím nehýbe, jsou ty obrázky ostré? Nebo jsou takové rozmazané a jen v pohybu se na ně dá dívat? Díky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Funguje to na stejném principu, jako třeba Kinoptik od Djeca. Každý obrázek je nějakým kusem kartonu napojený na předchozí stránku, takže jak se otevírá, obrázek se tam posouvá a hýbe. Statické obrázky nejsou některé celkem ostré, jiné rozmazané (záleží na druhu pohybu, třeba ta běžící zvířata jsou bez pohybu docela rozmazaná). A ani v pohybu to není žádné HD teda. Spíš taková retro televize. :) Ale je to efektní, děti to baví. :) T.

   Vymazat
 8. Dobrý den,v první řadě,máte úžasné stránky,díky za ně. Chtěla jsem se zeptat,jak u Alánka uspělo dřevěné nářadí? Chystáme pro 15ti měsíčního syna nářadí k Vánocům a máme malý spor o tom,z jakého materiálu bude. Manžel má strach z boulí a zdemolovaného bytu v případě dřevěného. Děkuji za Vaše zkušenosti. Katka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, hlasuji rozhodně pro dřevěné! Žádné boule ani zničený nábytek se u nás nekonaly a hraje si s nimi i starší dcera. :) Plastové nic nevydrží a jsou takové nehezké... :) T.

   Vymazat