středa 17. května 2017

New York / den první


New York mě ani v nejmenším nezklamal. Je přesně takový, jaký jsem si ho představovala. Cítíme se tu skvěle.

Psala jsem o tom už v několika rozhovorech, ale musím to napsat zas - cestování s dětmi je prostě skvělé. Hrozně nám to pomáhá vnímat ty prožitky naplno, cestovat daleko líp. Nehnat se za tím, co všechno musíme nutně vidět, naopak nic neočekávat. Chodit pomalu a všímat si detailů. Chovat se tak, jako bychom byli místní, jako bychom tu žili. Děti tohle umí ze všech nejlíp. 
Vychutnávat si ten běžný život a atmosféru místa. To je pro nás ten nejplnohodnotnější způsob cestování. I když pak často zapomene navštívit některé z těch významných turistických míst. :)
Dneska jsme strávili skoro celý den v Central parku, v různých jeho částech, zbytek pak couráním v ulicích mezi ním a naším hotelem. Ještě trochu doháníme časový posun.
A co zítra? Uvidíme. :)


10 komentářů:

 1. Krásně napsaný! S NY vám to moc sluší. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné fotky! užívejte :)

  OdpovědětVymazat
 3. Super! Do NY se chystám v srpnu s roční a skoro čtyřletou a už se děsně těším :) Zatím pořád řešíme letenky a ubytování, mohla bych poprosit o tip? Letěli jste přímo nebo s přestupem? Díky a užívejte! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Letěli jsme s přestupem, bylo to v pohodě. Na přímé letenky jsme taky koukali, ale vůbec nám nevycházeli časově tak, jak jsme chtěli. Ale ten přestup byl nakonec i celkem prima, dali jsme si v Paříži na letišti večeři a hned nám to letělo, ani jsme nečekali moc dlouho a aspoň jsme se trochu protáhli. Jen na přestupu nevyndávají kočárek. Dá se tam půjčit letištní, ale je jen sedící, takže kdyby vám to s mladší vycházelo na spaní, je třeba s tím počítat. T.

   Vymazat
 4. Viděli jste v Central Parku lachtany? :-)
  A nevím, zda ho máte v plánu, ale s dětmi rozhodně doporučuji Coney Island.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šli jsme kolem, viděli jsme je z dálky přes plot. :) Ale zoo byla ještě zavřená a když jsme tam chtěli jít později dovnitř, děti už byly unavené. Ale třeba se tam ještě dostaneme. T.

   Vymazat
  2. A děkujeme za tip! Coney Island je jedno z míst, kam bychom se chtěli jít podívat. :) T.

   Vymazat
 5. Uzivejte! Napsala jste to moc trefne, taky miluji cestovani s detmi, ma to uplne jinou dimenzi ..

  OdpovědětVymazat
 6. Krása, normálně mě inspirujete nebát se jet s dětmi někam i bez cestovky, tak třeba příští rok taky někam vyrazíme :)
  Užívejte a těším se na další report...

  OdpovědětVymazat
 7. Bezva, bezva, zavidim, uzivejte! Na fotky se krasne kouka ;)

  OdpovědětVymazat