pondělí 29. května 2017

do knihovničky / Martinka


Dneska tu mám pro vás další tip na (nejen) holčičí příběhovou knížku.

Martinku jsem pořídila pro Lolu na dovolenou - aby měla něco nového a neokoukaného na dlouhý let a taky dovolenkové čtení před spaním. Martinka mě zaujala příjemnými retro ilustracemi a tím, že je to od pohledu něco docela jiného, než na co je Lola zvyklá a tudíž by ji to mohlo v letadle zaujmout.

Martinčiny příběhy se nám ale nakonec tak zalíbily, že si našly místo i v naší domácí knihovničce a rád je před spaním poslouchá i Alánek.
Jediné, co mě na knihách mrzí, je paperback - mám raději knihy s pevnými deskami.

Každý z příběhu je bohatě ilustrovaný na každé stránce a vždy je poučný - v příběhu Martinka v zoo se děti dozví různé zajímavosti o zvířatech, Martinka v letadle zase přinese pěknou přípravu na cestu letadlem a Martinka a její bráška je příběh o sourozeneckých vztazích. Dohromady je v knížce Martinka - krátké příběhy na cestu do postýlky 6 středně dlouhých příběhů (naše děti mají na usnutí většinou 2). Hodí se na čtení před spaním i na samostatné čtení pro větší děti.

Martinka (v belgickém originále Martine) je oblíbená belgická a francouzská hrdinka - série začala vycházet už v roce 1954 a poslední knihy jsou z roku 2014. V celé sérii vyšlo 60 knih a jejich překlady jsou po celém světě, v češtině jsou teď dostupné dva tituly.Fotky jsou z knihy Martinka - krátké příběhy na cestu do postýlky. Tu jsme dočetli už celou a chystáme se další díl Martinka - krátké příběhy pro hezké sny:11 komentářů:

 1. To je hezká knížka. Škoda, že nemá pevné desky.

  OdpovědětVymazat
 2. jééé Martiny si pamatuju od segry :D

  OdpovědětVymazat
 3. Nektere stare dily jsou v tvrde vazbe, mam doma http://www.databazeknih.cz/knihy/martinka-na-skolnim-vylete-4347 a ta neni paperbackova. Mozna nekde v antikvariatech budou.

  OdpovědětVymazat
 4. Já ji jako dítě měla taky oblíbenou, hlavně pro její dokonale ilustrace.To ještě měla pevnou vazbu. Nejradši jsem měla příběh jak se Martinka učila hrát na violoncello, nebo karneval, no....když o tom tak přemýšlím tak, každý příběh je moc pěkný. Tak mě napadlo ze asi zajdu do knihkupectví a nějakou pořídím pro moje holky a pro sebe:-

  OdpovědětVymazat
 5. Martinku jsem měla jako malá oblíbenou. Měla jsem 2 knihy v tvrdé vazbě. Škoda, že nevím kam se poděly :/ Dneska by se hodily... tak třeba dětem pořídím tyhle :)

  OdpovědětVymazat
 6. Jé, Martinku a její příběhy jsem měla ráda jako malá. Doma nějaké knížky ještě máme.
  Marie K.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to se zkuste poohlédnout i po Zuzance (např. Zuzanka a její pes Ňufka, Zuzanka a její další příhody), je stejně ilustrovaná a stejně milá, je v pevném přebalu a já je koupila tak 7 let zátky? Rozhodně byly u nas jednu dobu nejčtenější!

  OdpovědětVymazat
 8. To je zajímavé, že nemá pevné desky a že jsou přeložené pouze dva tituly. Ještě u svých rodičů mám schovaných min. 5 knih Martinky a pevnou vazbu mají. Hltala jsem ji jako malá snad až do 10 let!❤️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že to jsou nejnovější dva tituly. U Svojtky dřív vyšly i (asi všechny) ty staré, co byly přeložené do češtiny. Proč najednou ten paperback, to nevím... T.

   Vymazat
 9. Děkuji za skvělý tip. Na zkoušku jsme jednu koupili a má úspěch ��. Hanka H.

  OdpovědětVymazat