středa 31. května 2017

DIY / Lolinčina abeceda


Lola se začíná zajímat o písmenka a psaní, tak jsem pro ni vyrobila takovou pomůcku na jejich naučení. Vím, že takových pomůcek je všude asi plno ke koupení... ale tahle je od maminky. 
Navíc jsem do ní vybrala taková slova, která Lola skutečně zná a používá, takže je to pro ni jednodušší.K výrobě jsem použila řezací plotr Silhouette, který mám doma, ale obrázky a písmena se dají zrovna tak vyřezat skalpelem (jen to bude o dost pracnější). Jako základ jsem použila papírové fotoalbum Papelote z vemzu.cz - stránky se v něm dají otáčet buď jako v normální knize, nebo se dá rozložit na délku jako leporelo. 
Obrázky a písmenka jsem vyřezala do vinylové fólie - je na papíře trochu vystouplá, takže se dají písmenka pěkně "obkreslovat" prstem. :)

Obrázky jsou stažené různě z internetu (pokud byste chtěli tento výběr obrázků poslat, napište mi na mail, mám je uložené).


24 komentářů:

 1. To je tak nádherné:-) Věra

  OdpovědětVymazat
 2. Odpovědi
  1. a vešly tam všechny písmenka i s háčky?

   Vymazat
  2. Háčky jsem udělala jen ty nejčaštější, myslím Č, Š, Ř a Ž. Má to 30 stránek + jedna vnitřní deska se dá potisknout, takže jsem tam nacpala 31 písmen.
   a Q, X, Y a W tam mám bez obrázku, protože tam fakt nevím, co bych dala (třeba mě časem něco napadne a dodělám obrázky). :) Ale aspoň ať je nevychávám úplně, v některých jiných knížkách s abecedou, co máme doma, tyhle písmena nejsou vůbec ukázaná... T.

   Vymazat
  3. Tak to je pecka! Jednoduche, vkusne a krasne! Ke X me napada xylofon, to byla v detstvi jedna z mych nej hracek, tak to treba budou deti znat ;-) Ale u tech dalsich trech opravdu nevim, leda, ze by si Lolinka chtela krom abecedy zdokonalit i anglictinu ;-) Jinak me opravdu neprestava udivovat, ze tohle vsechno pri dvou detech stihate. Ja mam jedno a moje tvoreni slo (doufam, ze jen docasne) celkem do haje :-D...

   Vymazat
  4. Xylofon!!! Díky, jaktože mě to nenapadlo, děti mají doma dva! Díky, díky, dodělám obrázek. :)

   Vymazat
 3. U M Í !!!! Jste šikulka, krááásnéé ... Šá

  OdpovědětVymazat
 4. tyjo fakt krásný!jen škoda že obrázky nedělala taky maminka:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo, to jsem si hned říkala, že bych se hecla, ale to by Lola možná neuměla písmena ještě v 18... :D Ale třeba ještě začnu postupně kreslit a jednou bude pro Alánka úplně od maminky... :) T.

   Vymazat
 5. Vypadá to suprově! Jendoduché a šmrncovní!!!

  OdpovědětVymazat
 6. To je nádhera! Barbora

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to se moc povedlo! Urcite ma radost. Mejte se ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Spíte vůbec někdy? Jak to všechno stíháte? Je to super :-D Míša

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No zrovna tohle jsem dělala včera do půl 1 ráno, ale jinak chodívám spát v normálnějším čase... Většinou. :D
   Díky! T.

   Vymazat
 9. Krásné a moc pekně provedené! máme taky fázi poznávání písmenek, tak jsem zalaminovala obrys písmena, aby dítě mohlo vytvářet písmeno samo z různě vyřezaných částí z moosgumi a k tomu samozřejmě obrázek k danému písmenu. Tak mě jen pobavilo, že u H máte holinky, které my máme u G jako gumáky :-D... Anička

  OdpovědětVymazat
 10. Nádherné!! Prosím, mohla byste mi poslat písmenka s obrázky? Děkuji
  Kami.hornickova@gmail.com

  OdpovědětVymazat