neděle 23. dubna 2017

Lola návrhaří - podruhé


Zcela seriózně - doufám, že jí ukecám, aby mi taky udělala na léto nějaký tílko nebo šaty. Protože ty její vzory jsou jedinečný. Nedávno na šatech a teď tohle tílko - to bylo teda o dost těžší, protože ho malovala přímo na textil.

Při úklidu jsem našla sadu třpytivých barev na textil, které mi zbyly z loňské Deichmann kreativní výzvy. Tyhle spontánní nápady jsou nejlepší. Ještě jsem jí nabídla černé pero na textil, které jsem měla doma. Papírovou páskou jsem nalepila na tílko ze sekáče rámeček a zbytek nechala čistě na ní.
No a takhle to vypadá, když se naší Lole nechá volná ruka. 

Já chci taky takový!
11 komentářů:

 1. Má talent, devčátko! Milá madamme Coquette, co to má Lola za barvičky? Docela mne zaujaly ... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou to Creatoys - já jsem je dostala v takové kreativní sadě k jedné soutěži, nekupovala jsem je sama, ale když si to vygůglím, mají je ve spoustě obchodů, tak bych se ani nedivila, kdyby je měli i ve větších papírnictvích. Mají je třeba tady:
   https://www.hracky-4kids.cz/creatoys-trpytive-duhove-barvy-na-textil-6ks
   Nebo prostě zadejte do Google heslo "barvy na textil třpytivě duhové" (to mají na obalu a Google najde plno obchodů). Ale za trvanlivost zatím neručím, malovaly jsme s nimi poprvé (a asi trochu jiným způsobem, než byl záměr výrobce), tak snad vydrží. :) T.

   Vymazat
 2. No to je šikulka, opravdu povedené !!! Šá

  OdpovědětVymazat
 3. Opravdu povedené!! Legrační, jak Alánek jen uctivě sleduje :-) Opravdu nechtěl ani trochu pomáhat? ;-)
  Jinak - je to sice mimo téma, ale chci se zeptat, v jakém asi věku Lola zvládla spát v noci bez plenek a jak to šlo? Děkuji moc a zdravím, Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lola to vzala všechno při jednom, byly jí asi 2 roky a 4 měsíce, nejdřív se sama odplenkovala přes den (prostě si sama sundala plenu a začala chodit na nočník) a asi 10 dnů po tom odmítla plenu i na noc a tím bylo hotovo. Nic jsme jí vyloženě neučili, nechávali jsme to celé na ní, ona se nic moc naučit nenechá. T.

   Vymazat
 4. Tleskám. Super nápad a ještě lepší výsledek!!

  OdpovědětVymazat
 5. Paráda... přesto, že ten náš chlapeček není žádný umělec a vlastně ho malování nijak zvlášť nebaví, tak už mi takhle podobně vyzdobil jedny letní baleríny a bodíčko pro bráchu se mu taky moc povedlo:) My jsme tedy použili jen fixy na textil. Mám dotaz... na jedné fotce je vidět, jak Lola drží krásně tužku. Já to toho našeho 3,5letého pořád nemůžu naučit (a to stejné platí pro lžíci). Nemáte nějaký tip, trik, radu jak na něj? Díky a mějte se fajn. Káča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, děkujeme - fixy na textil mě taky napadly, to zkusíme zase příště. :)
   Tip na to držení bohužel moc nemám - obě moje děti to ode mě asi okoukali, Lola navíc ve školce a Alánek pak od ní, i on už totiž často chytá tužku tímto způsobem, ale nijak jsem je to neučila ani jim to neukazovala. Chodí malý už do školky? Tam se to podle mě naučí. Ještě jsou dobré některé tužky a pastelky od Stabila, které mají takové prohlubně a děti to pak donutí tu tužku držet správně - taky jsme je jednu dobu měli, možná to pomohlo:
   https://pastelky.heureka.cz/stabilo-pastelky-easycolors-332-12-12ks/
   Tereza

   Vymazat
  2. Moc díky za tip...pastelky zkusíme. Do školky chodí (i když je klasicky víc doma nemocný než ve školce), ale je trošku samorost a navíc hlava dubová, takže když se rozhodne, že takhle to tedy držet nebude... tak prostě nebude:) Navíc tedy malování není zrovna jeho nejoblíbenější činnost (zatím).Stavění z lega, montování čehokoliv, vaření, hrabání, zametání atd. teď mají prostě přednost. Tak snad se to časem naučí. Hezký den. Káča

   Vymazat
 6. Je fakt dobrá! Leckterý návrhář by ji určitě vzal do týmu :-D.

  OdpovědětVymazat
 7. Je fakt dobrá! Leckterý návrhář by ji určitě bral do svého týmu :-D.

  OdpovědětVymazat