čtvrtek 27. dubna 2017

když pečou děti


Pečení patří k našim oblíbeným společným činnostem. S Lolinkou pečeme společně už dlouho a často, má to totiž hned několik rovin - jednak ji to moc baví, taky se naučí něco praktického a navíc z toho vznikne dobrá snídaně nebo svačina. Dítě v jejím věku to už zvládne v podstatě samo, jen jí navažuji ingredience.

No a teď už s námi peče i Alánek. Ten nejradši všechno ochutnává, ale od Loly odkouká i vlastní proces a s dopomocí si zvládne upéct svou vlastní svačinku (která mu samozřejmě chutná ze všech svačinek nejvíc!).

Koukněte, jak jim to jde! :)

Dostali jsme nedávno k otestování učící věž od Little Partners
Kdo se trochu zajímá o Montessorri pedagogiku, není pro něj tahle věc žádná novinka. My jsme takovou nikdy neměli, i když jsem nad ní několikrát uvažovala, vždycky jsem ten nápad kvůli naší malé kuchyni zavrhla. S Lolou jsme to vždycky nějak zvládly, ale hlídat u pečení dvě děti na stoličkách už je pro mě docela složité, tak jsme to zkusili. A musím říct, že je to neskutečný pomocník. Vejdou se do ní pohodlně obě děti a dává jim daleko větší svobodu a jistotu, mnohem víc toho zvládnou samy. Malou kuchyň máme sice stále, takže u linky věž nemám nachystanou pořád (i když by se mi to líbilo, ale nemůžu přes ní otevřít myčku), ale vejde se mi o kousek dál vedle lednice a vytahujeme ji na společné aktivity v kuchyni. Děti ji milují. Pokud nad ní přemýšlíte a váháte, jestli je to skutečně taková změna oproti obyčejné stoličce (jako jsem si říkala vždycky já), tak vřele doporučuju ji pořídit, je to opravdu velký rozdíl. 

Věž má nastavitelnou výšku platformy, takže roste s dítětem až do chvíle, kdy dosáhne na linku samo - je vhodná klidně i pro šestileté dítě. Viděla jsem mnoho podomácku vyrobených věží, Little Partners je originál, přijde mi o mnoho bytelnější a lepší, ale je to dost velká investice. Nicméně věřím, že se vzhledem k délce používání vyplatí a že s ní zažijeme ještě spoustu srandy a společných zážitků. My ji máme doma už měsíc a využíváme ji velmi často. Je zcela stabilní - je naprosto nemožné, aby ji dítě jakýmkoli způsobem povalilo na zem nebo z ní spadlo. Vleze do ní i z ní vyleze bez problémů samo, pomáhá dětem být soběstačné a sebevědomé.věž jsme testovali pro e-shop learningtower.cz, který do Čech tyto originální učící věže dováží

13 komentářů:

 1. Tak to je naprosto dokonalá vychytávka ♥ ♥ ♥

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadá super a bytelně, bezva, že se vlezou dva, ale ta cena je teda... :-( My máme po domácku vyrobenou, stačily Ikea schodky za 300Kč a šikovný muž. Ale je fakt, že se do ní vejde pouze jedno dítě.
  http://www.hadejmatildo.cz/2016/12/ucici-vez-monte-deska.html

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné společné pečení, taky jsem díky holkám začala víc péct, protože je to hrozně baví a díky jejich nadšení a pomoci je to rychlovka. Náš oblíbený recept na muffiny jsem jim nakonec převedla do hrnkové podoby a rozkreslila na papír, takže už mě nepotřebují ani k tomu navažování. Taky máme malou kuchyň a používáme přistavené stoličky, ale je pravda, že to není moc stabilní. Věž vypadá dobře a musí být fajn i na hraní. Katka S.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Úžasné fotky, ze kterých je cítit příjemná atmosféra, soustředění pro co nejlepší výsledek a obrovský zápal do činnosti :-) Opravdu mě mile překvapilo, co děti dokážou :-) Naše holčička tento týden oslavila první rok a už se na společné pečení těším. Jelikož máme také malou kuchyň a ještě k tomu malý celý byt, napadlo mě, jestli by místo věže neposloužil malý stolek (třeba lack z ikea), na kterém by se kuchtilo? Že by u něj dítko stálo na zemi. Co myslíte? Ten by u nás totiž našel uplatnění i jinde, pro věž jsem zatím místo nevymyslela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stoleček je určitě taky super, ta věž má sloužit i k tomu, aby dítě mohlo pomáhat mámě/tátovi i při dalších činnostech a bylo na stejné úrovni, ale samozřejmě ne každý má na věž místo nebo se mu do ní chce investovat, takže pak děti rozhodně ocení i malý stolek a možnost zapojit se do běžných činností tímto způsobem. :) T.

   Vymazat
 6. Teď jsem zase nalomená... O učící věži už uvažuju několik měsíců. Mám 2 kluky, 1,5 roku a 4 roky. Staršímu stačí schůdky z Ikea, ale ten menší je na ně ještě moc malý. Zároveň se ale hrozně rozčiluje, když vařím. Minulý týden jsem se rozhodla a objednala ne přímo učící věž, ale "kitchen helper" značky GuideCraft. Je trošku levnější než Little Partners a dá se i složit, tzn. zabere míň místa. Ale přišla mi poškozená. Poslala jsem ji tedy zpátky a čekám na vrácení peněz (varianta výměny zboží nebyla možná). Teď váhám, zda ji objednat znovu. Nemyslím si, že by byla nekvalitní, jen jsem měla smůlu a dostala zrovna poškozený kus. Spíš pořád váhám kvůli ceně a přemýšlím, jestli ji opravdu dostatečně využijeme... Je to těžké rozhodování!

  OdpovědětVymazat
 7. Super věc, moc pěkné fotky, povedená vychytávka - a zaujalo také (kromě věže) i ty vaše nádherné výtvory, co jste s dětmi upekla. Jsou krásně barevné, určitě i dobré. Mohu Vás poprosit o recept? Hezký prodloužený vikend přeje Andrea J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to podle receptu na borůvkové muffiny: http://www.muffinarium.cz/boruvkove-muffiny/
   Jen místo borůvek máme mražené maliny. :)
   Tereza

   Vymazat
 8. To jsou super pečící parťáci...a hlavní dílo vypadá k nakousnutí :) Janča

  OdpovědětVymazat
 9. My používáme při vaření a pečení rostoucí židle Jitro - jsou taky dokonale stabilní, jen se musejí hlídat, aby na nich necouvali. Zvládnou i nějaké to naklánění se do boku. Mám každého z jedné strany, aby oba dobře viděli a mohli pomáhat.
  Sami si je i přísunou a uklidí, rostou s nimi už pár let :-) A mají samozřejmě i jiné využití (jsou v zápřahu prakticky furt) ;-)
  Věž byl dříve taky můj sen, ale mladší syn to vyřešil za nás, je to filuta...

  OdpovědětVymazat
 10. Co mi to připomíná??? https://www.instagram.com/p/BTgu5TRhOU7/?taken-by=ladytattooch
  Také moc rádi všichni tři vaříme, někdy je to malinko o nervy, to přiznávám bez mučení, ale zase když člověk vidí ten zápal, tu snahu a tu radost z výsledku, jdou nervy stranou :-) Učící věž vypadá skvěle, my klasika - stupátka z Ikei, ale je fakt, že je to s nimi takové "neohrabané". Mimochodem, dneska si musíme udělat muffiny, udělali jste mi neskutečné chutě!

  OdpovědětVymazat