středa 12. dubna 2017

do knihovničky / Krásné příběhy paní králíčkové


Ještě než zpracuji článek k oslavě Lolinčiných narozenin, mám tu pro vás tip na jednu opravdu překrásnou retro knížku. 

Je to další moc milá kniha s příběhy, ideální na usínání nebo jen tak.
Nádherné retro ilustrace, nostalgické příběhy zvířecích přátel žijících pospolu. Prožijte s nimi celý rok plný dobrodružství, od jara až do Vánoc.
Objevte staromódní pohádkový svět paní králíčkové. 6 komentářů:

 1. Na pani kralickovou jsem se zrovna nedavno koukala,ze ji musime mit :) Ted jeste aby syn dorostl do posluchace :)

  OdpovědětVymazat
 2. Za svobodna jsem byla Králíčková, takže děkuji za krásný tip na dárek pro moji maminku = paní Králíčkovou, z té se bude číst vnoučkům! :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Terezko, Vám se ty příběhy líbí??? Já jsem si knížku půjčila v knihovně a dnes jsem přečetla Mikešovi první příběh a popravdě jsme trochu zděšená, moc mě to neoslovilo... ilustrace jsou ale krásné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten první příběh mě nejdřív taky trochu zarazil (s tím uklovnutým ocáskem, i když je to prostě retro no, trochu jako Jeníček a Mařenka apod.), ale ty další už mi tak nepřišly, spíš to na mě působí celkově tak staromódně, ty ilustrace to podtrhují, je to zase něco trochu jiného v té knihovničce.

   Vymazat
  2. No, uklovnutý ocásek bych ještě rozdýchala, el to jak vzala lasička paličku a mlátila do pytle, to už jsme fakt jen s otevřenou pusou zírala.. Jako jo, četla jsem mu už i kůzlátka, kde si vlk nechává pilovat jazyk, ale tohle už mi přišlo fakt drsný :-D K takový něžný knížce mi ten příběh vůbec neseděl. No, zkusím si to nejdřív přečíst sama :-D

   Vymazat
  3. Kdyby to byla současná kniha, tak bych se nad tím taky zamýšlela. Ale ona je to kniha někdy z 1930-40. Klasika v Anglii podobná jako u nás Červená Karkulka (a s podobnýma drsňárnama, ale děti to vstřebávaj nějak jinak). Čteme spoustu knih, většinou moderních s uhlazenými příběhy, tahle mi přijde jako dobré ozvláštnění a pro mě i taková nostalgie. Ale ne každému samozřejmě sedne. Zkus si ještě přečíst sama nějaký další příběh, třeba si v ní něco taky najdeš. :)

   Vymazat