neděle 26. března 2017

do knihovničky / Polární pohádka


Na začátku jara knížka plná polárních dobrodružství! :)

Letošní novinka od Daniely Krolupperové by ale vašim zrakům rozhodně neměla ujít. Polární pohádka je něžný příběh ztracené sněhové vločky hledající cestu zpět domů k mamince po tom, co ji vítr odvál na širé moře. Potkáte se s různými severskými zvířaty a o každém z nich se dozvíte nějakou zajímavost - víte třeba, jaký je hlavní rozdíl mezi lachtanem a tuleněm nebo kdy mrožům rostou kly? 
Malá vločka se nakonec po dlouhé cestě za pomoci zvířat dostane zpátky k mamince.

Ilustrace Michaely Bergmannové nikdy nezklamou, ale ty v Polární pohádce se mi líbí obzvlášť - specifická barevná paleta mrazivému příběhu velmi sluší a lahodí oku.
Příběh spolu s ilustracemi tvoří dohromady úžasně něžnou dětskou knihu, která mým malým knihomolům rozhodně nemohla chybět. 

Díky velkým písmenkům je knížka vhodná nejen na předčítání předškolním dětem, ale i jako první samostatné čtení pro děti školní.


Polární pohádka Daniely Krolupperové a Michaely Bergmannové vyšla letos v nakladatelství Portál

2 komentáře:

  1. Už jsem po ní pokukovala, ale teď vím, že do ní půjdu, ty ilustrace jsou kouzelné. Ale abych taky trošku přispěla - dnes jsem byla v levných knihách pro Bláznivý rok Pipy a Pima a s hrůzou jsem zjistila, že se do tohoto obchodu dostala i kniha Pracháček od Olgy Stankovičové, což je podle jedna z nejkrásnějších knížek pro děti, kterou napsal český autor. Pokud ještě nemáte, mohu vřele doporučit. Mají ji za 79 Kč. Mějte se krásně, Petra

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Moc děkuji za tip, Pipu a Poma jsme v Levných knihách ulovili už loni, ale pro Pracháčka se tam vydám teď, díky! :) Tereza

      Vymazat