středa 22. února 2017

pozvánka / jarní charitativní sbírka


Jsem děsně hrdá, že vás poprvé můžu pozvat na akci, kterou (za pomoci dalších blogerek a partnerů) pořádám já, a to přesně za měsíc. 
Pracuju na ní už od prosince a teď konečně nastal čas vám ji oficiálně představit, pozvat vás a doufat, že se se spoustou z vás při týhle super akci potkám, spolu nejen pomůžeme dobré věci a dáme si třeba kafe, ale navíc se můžete přihlásit na některý z doprovodných workshopů pro děti a maminky, které budou v rámci tohoto charitativního dne pro vás zdarma. 


Pomáhat budeme maminkám a dětem z azylového domu Prahy 7, se kterým jsem dala dohromady seznam toho nejlepšího, co by se maminkám v nouzi teď hodilo. Věřím, že spousty z těch věcí se vám po dětech válí doma a třeba už je nepotřebujete, tak pojďme společně udělat dobrou věc! Udělejte jarní úklid a věci, které už nepotřebujete, nám přineste do Studia Alta - my je pak předáme těm, kteří naši pomoc ocení nejvíc! Jak řekla Radka: mámy mámám! Přečtěte si, prosím, v letáčku seznam vhodných darů. Azylový dům má nyní nejmladší děti dvouleté, ale pokud byste chtěli darovat něco super i pro miminka - přineste to, my tomu určitě najdeme uplatnění mezi jinými potřebnými.

A aby to nebylo jen tak a za to dobré srdce jste dostali taky nějakou odměnu, můžete se přihlásit na některý z workshopů našeho doprovodného programu - ale pozor, počet míst je omezen a všechny dílny jsou zdarma, nezapomeňte se tedy včas přihlásit na email charita@madamecoquette.cz, kde vám obratem já nebo Radka vaši rezervaci místa potvrdíme. Do emailu uveďte, na který z workshopů se hlásíte.

Pokec a dobrý skutek si ale rezervovat nemusíte, prostě přijďte a pobuďte s námi! Mají tu dobré kafe a dětský koutek! 

A co ještě?
Budu tam, celý den, 10-17 hodin. Budu běhat, organizovat a přebírat od vás dary pro azylový dům. Budu mít ale určitě i dost času na povídání. Přijďte poznat osobně mě i další mamabloggerky, které se do akce zapojily - detaily o tom, kdy a kdo se na akci ukáže, najdete v brzké době na jednotlivých blozích, takže teď bedlivě své oblíbené blogy sledujte, ať vám ta informace neunikne.


Celá akce probíhá za velké podpory Studia Alta, které nám poskytlo prostor kavárny a přilehlou tančírnu na naše workshopy. Studio Alta je kromě divadla a taneční školy taky skvělá kavárna s dětským koutkem - pokud jste se tam s dětmi ještě nikdy nebyly podívat, 22. 3. 2017 je ten správný čas to napravit! Věřím, že si to tam zamilujete a budete tam na kafe chodit pravidelně. Navíc tu Altík pořádá pohybový kroužek pro děti (od mimin až po nejstarší), s Lolinkou jsme tam chodily, než začala chodit do školky, takže už jste tu o něm párkrát četli.


Moc bych chtěla poděkovat všem, kdo se rozhodli podpořit sbírku svými vlastními dovednostmi a uspořádat pro příchozí sérii workshopů!

Katka Kinzlerová připravila seminář Moderní látkové pleny pro všechny, kdo se chtějí dozvědět úplně vše o látkování - pro nastávající maminky, které by chtěly dát šanci látkovým plenám nebo stávajícím maminkám uvažujícím nad opuštěním jednorázovek. Katka pracuje jako látkovací poradkyně značky Petit Lulu a zároveň je spolumajitelka obchodu Svobodná chůze (obchod a eshop barefoot obuvi).

Bára Janošová je kolegyně - blogerka z blogu Mama pocket, která si nedávno mimo blog otevřela taky obchůdek na fleru. Zatím v něm má bavlněné plenky s autorským potiskem a já jsem zvědavá, co se v něm objeví dál! Bára si pro vaše děti připravila hudební dílničku, ve které se bude trsat, hrát na hudební nástroje a improvizovat! Věkově neomezeno, sranda zaručena.

Lucka z obchodu Chytraopicka.cz pořádá pravidelně výtvarné workshopy pro dětské domovy, takže jsem moc ráda, že i přes svůj nabitý program maminky dvou dětí a majitelky obchodu s chytrými dětskými hračkami kývla a jeden ze svých workshopů uspořádá i v Altě! Budeme vyrábět s razítky, workshop je vhodný od 18 měsíců až po dospělé (podle věku bude uzpůsobena náročnost jednotlivého projektu).

Linda Dušková je divadelní režisérka se specializací na alternativní a loutkové divadlo. Mimo to je to taky moje skvělá ségra a pro vaše děti si připravila speciální divadelní workshop. Je určen dětem 3-5 let a kapacita je pouze 6 dětí, aby byla zaručena jeho kvalita a přínos, dětem mimo jiného představí základy a principy stínového divadla. Takže s přihláškou neváhejte!

♥ ♥ 

Sledujte facebookovou událost k akci pro aktuální informace a hlavně - PŘIJĎTE! Bude to bezva přivítání jara! Předem taky děkuji všem, kdo se rozhodnou akci podpořit sdílením po svých sítích! 

9 komentářů:

 1. Super nápad. Píšu si :) Zrovna mám vytříděné kvanta věcí (zatím tedy hlavně pro dospělé), které chci odnést do denního centra pro ženy bez domova, ale to, co se mi (doufám!!) vejde do kočárku, přivezu k Vám na sedmičku ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Úžasný nápad, skvělé, že bude zrealizovaný! A mě strašně štve, že budu muset sedět doma. Tak doufám, že nezůstanete u jedné jediné akce a že příště už budu moci dorazit!
  Držím moc palce.
  D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky doufám, že se to vydaří a uděláme z toho pak pravidelnou akci. :)

   Vymazat
 3. Někdy se věci prostě řeší samy a mnohem líp než z mojí hlavy, to miluju :)Jen vychytat workshop u kterýho nebude mrně zrovna v limbu. Jdu vyplnit přihlášku a s radostí vyklízet skříně.

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den, bude se hodit i nějaké těhotenské oblečení? Díky, Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, těhotné momentálně v azylovém domě nejsou. Ale díky moc! Tereza

   Vymazat
 5. Už jsem zaurgovala kolegy z práce, co mají děti a těším se,že zítra budeme moci udělat radost těm, kteří to potřebují. Sice pro nás nezbyde čas na workshopy, práce nepočká, ale důležité je pro nás udělat radost druhým:)

  OdpovědětVymazat