pátek 3. února 2017

baví nás / vzdělávací hra se zvuky Bim Bam


Tenhle článek mám rozepsaný už od Vánoc. Konečně dnes došlo na upravení fotek a jeho publikování. A pozor - na konci článku taky najdete vyhlášení soutěže o knihu od Originalniknihy.cz s velkým překvapením!

Ale teď ke hře. Bim Bam je naše druhá hra ze vzdělávací série her Smysly od značky Granna. O první hře Duha (ve které se procvičuje zrak a paměť) jsem psala loni v květnu. Hra Bim Bam se soustředí na jiný z pěti základních smyslů - a to na sluch. Rozvíjí taky pozornost, soustředěnost a jemnou motoriku. Je velmi variabilní, má několik způsobů hry (některé se hrají za pomoci zvukového CD) a ačkoli se uvádí, že je vhodná pro děti od čtyř let, tak si s ní dokážu hrát i s Alanem (s ním jen přiřazujeme k sobě stejné obrázky) a jsem si jistá, že i hlavní hra se zvuky - což je v podstatě takové zvukové Loto - se dá hrát už s dvouletým dítětem (jen je pak dobré dělat mezi jednotlivými zvuky na přehrávači pauzy, při základní rychlosti by malé děti nestíhaly hledat). Jednoduše pustíte CD na přehrávači nebo počítači, vyberete jednu ze 7 zvukových stop. Na každé stopě jsou všechny zvuky ze hry, jen pokaždé v jiném pořadí - můžete tedy hrát pořád dokola, pokaždé s jinou stopou, aby si děti už po chvíli to pořadí nezapamatovaly a nebylo to pro ně příliš snadné. Podle zvuku, který slyšíte, hráči přiřazují jednotlivé žetonky na své hrací karty. 

Mimo to se s touto hrou dá hrát samozřejmě i klasické Loto bez zvuků, takže ji využijete hned na několik různých her a způsobů pro různě staré děti. 

Čtyři hrací karty (tématicky rozdělené - vesnice, ulice, školka a koncertní sál) jsou oboustranné - z jedné strany najdete obrázky v tabulce (takže je přiřazovat zvládnout i opravdu malé děti), z druhé strany je celá scéna, ve které je už trochu složitější jednotlivé zvuky najít. Zkrátka - způsobů hraní najdete určitě víc, než jsou 3 základní uvedené v návodu. Díky zvukovému CD je hra zase trochu jiná a jinak zábavná, než klasické stolní hry pro malé děti.

*
A teď ještě slíbené vyhlášení soutěže!
Zúčastnilo se vás celkem 199 a personalisovanou knihu Moje jméno na míru pro své dítě získává:
luuuca@seznam.cz

Gratuluju!!! 
Email s instrukcemi, jak na to, brzy dorazí!


Knihu si můžete prohlédnout v předešlém článku.

A POZOR!
Všech zbývajících 198 zúčastněných získá krásný personalisovaný sešit s princeznou nebo rytířem, se jménem vašeho dítka a obrázkem pohádkové postavy upravené podle vás (barva vlasů, očí a pleti stejné, jako má vaše dítě a šaty podle jeho oblíbené barvy). 
Na náhled sešitu se můžete kouknout tady - KLIK - a instrukce k tomu, jak si ho zcela zdarma objednat, obdržíte během následujících dní na emailovou adresu, kterou jste uvedli v soutěžním komentáři.

21 komentářů:

 1. jééé, děkujeme za sešitek :)

  OdpovědětVymazat
 2. No to je krása..jak hra, tak mic milé překvapení. To se těším. Děkujeme**

  OdpovědětVymazat
 3. Me ty Vaše doporuceni na hry a knihy atd. tolik baví! A moc děkujeme za krásné překvapení v podobě sešitku:-) Monika P.

  OdpovědětVymazat
 4. To je milé výhra pro tolik zúčastněných. Myslím, že sešit u nás uděla velkou radost. Nedávno mi říkal syn, že chce být rytíř ��

  OdpovědětVymazat
 5. Moc děkujeme, Vaše nápady i celkově celý blog je super.
  Regina

  OdpovědětVymazat
 6. Moc gratuluji a rvu si vlasy, jelikož na dovolené nesleduji Váš blog a utekla mi soutěž o knížku Moje jméno (a tím pádem i sešítek :-/ ). Váš blog je parádní ;-) Helena.xxxxx@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Ty jsi nejlepší. Děkujeme 😘👍.

  OdpovědětVymazat
 8. To je milé překvapení, děkujeme! Eva

  OdpovědětVymazat
 9. To je úžasný, moc děkujeme za sešitek!! A tip na hru je taky super, myslím, že ji budu muset pořídit :-) Od Granny máme Loto Dům a taky jsme si s ním dlouho vyhráli. Mějte se krásně! Jitka alias lilia.na

  OdpovědětVymazat
 10. Teda vy jste úžasná, děkujeme moc! Nejen bezva tipy na hry a knihy, ale ještě dárek navíc :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Je, děkujeme. Rytíři u nás vedou!

  OdpovědětVymazat
 12. tak to je velké a příjemné překvapení! moc děkuji.Ivka ivca81@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Vy jste prostě úžasná! x-)
  Děkujeme!! :-)

  OdpovědětVymazat
 14. jupííííííííííííí
  vlaďka

  OdpovědětVymazat
 15. Díky moc. Martina

  OdpovědětVymazat
 16. Jste uzasna, moc dekujeme a uz se tesime na darecek:-) knihu budeme odjednavat take:-)

  OdpovědětVymazat
 17. Moc děkujeme za nečekaný dáreček. Strašně nás potěšil. Milena

  OdpovědětVymazat