čtvrtek 5. ledna 2017

my a média v roce 2016


I v mém blogosvěte byl rok 2016 velmi úspěšný. Získala jsem 1. místo v anketě MamaBlog roku 2016 a začala jsem se sem tam objevovat i v médiích. Kde jste mě mohli mimo blog potkat?

Třeba v listopadové Mamince, kde o mě a mém stylu vyšla dvojstrana kategorie Stylová máma. Musím se přiznat, že na to, kolik s tím bylo práce, mě tenhle článek nakonec zklamal. Profesionální make up a účes mi vůbec nesedly. Chtěla jsem, aby celý článek vyzněl úplně jinak, ale redakce poškrtala v mých odstavcích pro mě důležité informace a ani mi ho neposlala k autorizaci a otiskla bez mého schválení.
Článek není vyloženě špatný, ale mohl být daleko lepší, mrzelo mě to. 
Pokud občas nakupujete na Feedo.cz, možná jsem vám přišla spolu s objednávkou. První číslo jejich nového časopisu je podle mě mimořádně vyvedené a může lehce konkurovat velkým zavedeným časopisům o mateřství. Až na to, že ho dostanete zdarma k objednávce v době, kdy zrovna vychází (zatím jsem nepochytila, jak často má vycházet, ale myslím, že čtvrtletně). 
Ve vánočním čísle mého oblíbeného časopisu Marianne bydlení se objevil můj adventní věnec z loňského roku. Podrobný návod na něj najdete tady na blogu, zkrácený v prosincové Marianne bydlení. Na tenhle mini úspěch jsem hrdá. :) Mám tenhle časopis totiž fakt ráda.
Kromě tištěných médií jsem se objevila i jinde. Možná jste na facebooku či youtube zahlédli dva spoty pro Lego Duplo, ve kterých mluvím o kreativitě u dětí. Oba dva rozhovory byly spontánní, otázky jsem dopředu neznala a mám radost, jak to dopadlo. I když jsem byla strašně nervózní. Alan mi na začátku natáčení podal kus mrkve a já - vynervovaná - tu mrkev držím v ruce celou dobu, co mluvím. :)


spot č. 1 - Jak rozvíjíte kreativitu Vašich dětí?:


spot č.2 - Jak vypadá kreativní dítě?:A naposledy jsme se s Lolou objevily měsíc před Vánoci v pořadu Sama doma, kde jsem v rámci dílu s tématem dětská kreativita ukazovala výrobu vánočního ubrusu s dětmi (návod na něj taky znáte už z loňska z mého blogu). Tohle bylo z celého roku asi to nejvtipnější. Už to začalo špatně, když jsem tři dny před natáčením úplně ztratila hlas (navíc se jednalo o přímý přenos, čili žádný další natáčecí pokus), což se mi nestalo ještě nikdy v životě. Celý víkend jsem inhalovala nějaké šílené louhy z levandule a heřmánku, vykoupila celou lékárnu a nakonec jsem natáčení zvládla "jen" s chrapotem. 
Přímý přenos mě fakt děsil, ale nakonec jsem to zvládla daleko lépe, než jsem sama od sebe očekávala. Ačkoli jsme s Lolou měly vyrábět ubrus spolu a Lola se na to děsně těšila, ve studiu, kde bylo všechno nové a zajímavé, ji to samozřejmě bavilo asi tak minutu. Potom vběhla do rozhovoru s Dashou, který běžel po nás a dělala opičky na ni i do kamery. :) Byl to jeden z nejvtipnějších momentů, který se nám letos stal a jsem ráda, že můžeme Lole tuhle vzpomínku uchovat a pustit jí ji, až bude starší.


Na celý pořad se můžete kouknout tady - KLIK - moje část je od 16. minuty (Lola neplánovaně v cizím rozhovoru cca od 32. minuty). Byla jsem tam spolu s koučkou Paulou Fasatti, která mluví téměř na konci pořadu o kreativitě u dětí - rozhodně doporučuji pustit si rozhovor s ní.


(snad jsem na nic nezapomněla :) - když si vzpomenu na něco dalšího, doplním)

6 komentářů:

 1. Terko, být mámou, je to nejkrásnější, co nás může v životě potkat. Člověk to ale pochopí, až když se to opravdu stane. Není lehký se pořád usmívat, naplňovat přání, být užitečná i jinde, než jako máma... a ještě u toho aspoň trochu vypadat, že nemelem z posledního... to víme všechny. Vám to jde skvěle a ještě jste báječně inspirativní. Díky. Bára

  OdpovědětVymazat
 2. Já měla bohužel stejně rozčarovaný dojem z časopisu Betynka, který mě oslovil. Článek mi vůbec neposlali k autorizaci a ve výsledku vše překroutili, dvě děti mi zapřeli. A když na moje stížnosti redaktorka nereagovala, psala jsem šéfredaktorce. Tak se po měsíci ozvlala , že jako omluvu nám pošlou naše rodinné fotky. Ty jsem neviděla dodnes. Maminka bude asi něco podobného. Je to vždy o lidech. Třeba Marianne a NPB věřím, že je solidní. A v Sama doma jste byly obě skvělé. Máte hezkou památku 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, já si to pamatuju s tou Betynkou, viděla jsem to u tebe na FB. Mně právě v Mamince ani ty fotky nenadchly. :D A o autorizaci jsem dokonce 2x žádala... No, každá zkušenost dobrá, že. :) T.

   Vymazat
 3. Ten spot na duplo je fajn (děti se vždycky vztekají, že před pohádkou nepřeskakuju reklamu:-)) a v té Mamince ti to přes to všechno moc sluší:-)

  OdpovědětVymazat
 4. No to je kouzelné, to v Sama doma! x-) Musela jsem se pořád smát, jak tam Dashe opičkovala :-D To bude krásná památka :-)

  OdpovědětVymazat