sobota 24. prosince 2016

vánoční


Ze srdce vám všem přeji poklidné Vánoce strávené s vašimi nejbližšími.

Pamatujte, že očima dětí je úžasné i to, co se vám třeba tak úplně nepovedlo. Vánoce nejsou o dokonalosti, ale o atmosféře, kouzlu a zázracích. A to umí děti nejlíp samy, tak to nechme letos na nich.

U nás se dnes vstávalo časně ráno, Ježíšek nám totiž nosí a zdobí stromek 23.12. v noci, aby děti měly na Štědrý den překvapení. Lolinka měla přichystanou vyrobenou ozdobičku ze školky, moc se těšila, až ji ráno na stromek pověsí. Vběhla do obýváku, uviděla stromek a volala: "Maminko, maminko, pojď se podívat!!!". :)

Takže krásné, veselé a kouzelné Vánoce vám všem. 

3 komentáře:

 1. Taky krásné Vánoce a díky za všechny krásné příspěvky v roce 2016 :) U nás jsme letos taky poprvé po letech zdobili 23.12 v noci.

  OdpovědětVymazat
 2. Taky přeji krásně prožité Vánoce :)
  Je hezké, jak je to všude "jinak". My zdobili už 21. I se synem, který se na to moc těšil a když jsme ve finále i rozsvítili světýlka byl opravdu šťastný a pyšný, že to ON ozdobil stromek :D

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, taky se mi líbí, jak má každá rodina svůj zvyk. Teda trochu nechápu stromečky ozdobené už někdy začátkem prosince (v domácnostech, nemyslím v obchodech), ale budiž, když to tak někdo chce :-). U nás se zdobí na Štědrý den dopoledne společně s dětmi. A včera to byla dost legrace. Holky (4 roky a 2,5 roku) byly nadšené, že se můžou účastnit, věšely, kam dosáhly (stromeček máme na stole)... takže na jednom místě vznikl shluk červených kouliček, jinde zas sněm andělíčků... což tatínkovo estetické cítění nezvládalo a trpělivě převěšoval, aby to bylo nějak rovnoměrně. A já se z kuchyně jen smála :-))

  OdpovědětVymazat