sobota 31. prosince 2016

do knihovničky / mistrovská pop-up kniha Dinosaurs


Robert Sabuda a Matthew Reinhart jsou známí mistři pop-up knih, jejich práce je až neuvěřitelná. Když jsem zahlédla na internetu video o tom, jak tvořili pop-up encyklopedii Dinosaurs, okamžitě jsem si ji musela dohledat a objednat přes bookdepository.com z Anglie, protože tahle kniha je opravdový umělecký skvost a neměla by chybět žádnému milovníkovi dinosaurů (ať už dítěti či dospělému).

Její krása a umělecká hodnota nejde ukázat jen v pár fotografiích, takže jsem pro vás natočila i video prohlídku celé knihy. Myslím, že k ní není co dodávat, koukněte sami.

Kromě úžasných 3D modelů dinosaurů z vysokogramážního papíru (nepřestává mě fascinovat, že je někdo schopný vytvořit něco takového) obsahuje encyklopedie i množství informací (bohužel zatím jen v angličtině, ale snad ji někdo časem přeloží i do češtiny - ačkoli kniha byla poprvé vydaná již v roce 2005, český překlad jsem nenašla) o známých i méně známých dinosaurech a vzdává hold vyhynulým obrům, kteří kdysi vládli naší planetě.
10 komentářů:

 1. Bratr má tuhle českou a je boží! (Pořád jsme mu chodili hladit tu bradavičnatou vazbu :-D )
  https://knihy.abz.cz/prodej/dinosauri-20
  Tady je vidět jak vypadá uvnitř - je to skvost! https://www.modrykonik.cz/market/audio-video-knihy-pro-deti/h1sr0l/dinosauri-kniha-va-3d-provedeni/

  OdpovědětVymazat
 2. To je fakt neuvěřitelné! Taky mě fascinuje, že něčí mysl je schopná tohle vytvořit, že to tak úžasně funguje. Díky za video i snímky, musím se uklidnit, abych hned nekoupila :).
  Krásný rok '17 celé rodině, hrozně ráda sem chodím.

  OdpovědětVymazat
 3. Ta je úžasná!!! Snad vydržím do června a pak ji koupím našemu malému dinosauřímu fanouškovi k narozeninám. Děkuji za krásný tip :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Uh, jako správný knihomol a kdysi milovník dinosaurů musím tuhle knihu mít. :D !

  OdpovědětVymazat
 5. Videla jsem na zivo od techto autoru Alenku.v risi divu a Hru o truny a je to parada. Chystam se objednat asi prave tu Alenku, preci jen mam dve holky :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Ty jo, mě se moc líbí.Pro jak staré dítko, chlapce, si myslíte, že by bylo už vhodné? Některé mi přijdou opravdu "stražidelné" byť reálné. Přemýšlím, co synovci k šestým narozeninám. (Aby mě s tím jeho maminka "nevyhnala" :) )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, to asi záleží víc na povaze než na věku, u nás ji má tříletá dcera. :) Tereza

   Vymazat