neděle 4. prosince 2016

do knihovničky / Hravouka


Slavná Hravouka!
Čekalo se na ni s napětím a během prvních dnů se vyprodala.
Teď už je na světě dotisk a tak je možné ji zase pořídit, pokud jste to v první várce nestihli.

Hravouka je přírodovědná kniha pro děti od 4 do 10 let. Hlavní hrdinka myška se rozhodne napsat vlastní encyklopedii o životě kolem sebe. Pozoruje, zapisuje, vysvětluje a nabádá děti k vlastním pokusům v přírodě a ke zkoumání všeho, co není na první pohled zřejmé. 
Chytejte brouky, vyrobte si herbář nebo zahradní jezírko, sázejte zeleninu. 

Teď v zimě je Hravouka prima na domácí čtení, ale na jaře a v létě si ji vezmete s sebou do přírody a budete podle ní hledat a zkoumat - v lese, u rybníka, na zahradě nebo třeba v parku. 
Tahle kniha mi děsně moc připomíná moje vlastní dětství na vesnici.

A pokud si nejste jistí, zda by vaše děti bavila - tak si můžete prohlédnout s námi a zjistit, proč je tak moc oblíbená! :)8 komentářů:

 1. Je božská! Taky ji mám na vanocnim seznamu. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásná kniha, článek, fotky... a nové záhlaví!

  OdpovědětVymazat
 3. Ta je! Tu budeme muset pořídit :)

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den, mohla bych, prosím, mít dotaz mimo tento článek? Já se totiž chystám malovat s neteří na porcelán a vybírám barvu. Tak by mě moc zajímalo, jestli Váš malovaný set je stále malovaný ;-) Vím, že v komentářích píšete, že jste použila pero Marabu. Děkuji za odpověď, budu moc vděčná!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, malované jsou sice stále, ale dost se ošoupali. Takže tohle pero moc nedoporučuju... :/ Předloni na Vánoce jsme taky malovali něco jiným perem a tyto hrnky stále drží, ale bohužel si nepamatuju, co to tenkrát bylo za značku. Chystám se vyzkoušet ještě zapékací fólii, přijde mi, že to by mohla být nejlepší varianta vzhledem k tomu, že je pak potisk rovnoměrný (všude stejně vysoká vrstva). Tereza

   Vymazat
  2. Moc, moc děkuji ;-)

   Vymazat