pondělí 14. listopadu 2016

pozvánka / podzimní mini festival


Už se to blíží, už jen pár dní a je tu opět festival mini!
V nové lokalitě, se spoustou nových vystavovatelů i s rozšířeným doprovodným programem oproti jarnímu mini.
Na co se tentokrát těším já?


Na dobroty! Nejvíc se těším na 100% přírodní domácí sirupy, džemy a další dobroty z rodinné manufaktury Bilerbin z podhůří Orlických hor.
Za zastavení bude určitě stát taky nová česká značka dětských přesnídávek Mami, dej mi, vyráběných z ovoce a zeleniny od lokálních farmářů, bez konzervačních látek, barviv a dalších aditiv.


Na slovenské značky, které budu moci konečně omrknout naživo! Na jarním mini totiž nebyla ani KaiKai, ani Little People by Special Dress. Těším se moc na obě!


Na slovenské Moe podkolenky a capáčky, které naopak vyrazí na tu dlouhou cestu už podruhé. Jsem zvědavá na novinky!


A samozřejmě na knihy!
Letos mám v merku ještě dva zajímavé počiny a zrovna tam oba budou, takže si je budu moci prohlédnout naživo. Prvním je Hravouka z nakladatelství Běžíliška a druhým Doktor Racek a cesta kolem světa za 31 písmen z nakladatelství Labyrint (tuhle si skoro jistě na festivale koupím, protože miluju obě předchozí knihy s doktorem Rackem).


Těším se taky na nějaký zajímavý úlovek z knihkupectví Pinwheels, protože to jimi přímo překypuje...


A v neposlední řadě se těším, že budou na podzimním mini rovnou dva obchody s fair trade dětskou módou! Rozhodně nesmíte minout Nila Kids ani Suvi & Matias.


Tak co, chystáte se na podzimní mini?
Koukněte taky na doprovodný program a nezapomeňte si včas zarezervovat místa na workshopech, seminářích a divadelních představeních! 


Nová lokalita festivalu má však jedno malé mínus - jestli se vám Villa Pellé zdála na jaře málo bezbariérová, vězte, že tady to bude ještě malinko komplikovanější... Jsou připravená nouzová řešení v podobě silných mužů čekajících u schodů na pomoc maminkám s kočárky, ale přesto doporučuji - pokud máte možnost a chuť, využijte raději k vlastnímu většímu pohodlí k přepravě malých dětí nosítka, šátky apod. 

5 komentářů:

 1. na mini se uz take moc tesim, ale zmena mista me moc nepotesila ... nejen proto, ze je to pro nas dal. V Kafkove dome jsem byla loni na Design supermarketu a nebyla jsem z prostor nadsena .. mezi jednotlivymi mistnostmi vysoke prahy ... prostredi nadherne, ale pro festival, ktery je urcen maminkam deti, trochu nevhodne .. ale i tak se tesim :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mě to trochu mrzí, ve Ville to bylo nádherné, ale bohužel je v tomto termínu prý plná... Takže já asi vyrazím jen s Lolou v rámci našich dámských jízd. :) T.

   Vymazat
 2. dobrý večer, děkujeme, terezo, za příjemnou pozvánku na mini. dobrý večer i vám jano b. do villy pellé bychom se už ani nevešly. v kafkově domě se vynasnažíme vše zařídit tak, aby s kočárky šlo vše hladce. zaparkovat je rodiče mohou v průjezdu, kde budeme mít hlídače. v každém patře bude náš personál připraven fyzicky s kočárkem pomoci. o víkendu od 10 do 18h. bude k dispozici dětský koutek s profesionálním hlídáním. nosítka jsou samozřejmě vždy vítaná. věříme, že si mini užijí rodiče i děti všech věkových kategorií.

  OdpovědětVymazat
 3. To jsou moc krásný výběr! Taky se moc těším na všechno, zejména na Little People by Special Dress! Hravouka pravděpodobně bude vyprodána, aspoň to uvádí Běžíliška na FB, připravují dotisk. Koukala jsem na ni v Hračkotéce, je to skvost, tak se pro ni tam vypravím!:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha, děkuji za info, tak to na ni budu muset taky ještě někam zajít. :) T.

   Vymazat