pátek 11. listopadu 2016

fotím / up to the north star


Když mi Bára z Shark in the park napsala, jestli bych jí nenafotila lookbook k nové kolekci, na chvíli jsem se zamyslela... Nikdy jsem nic takového totiž nedělala, ale strach, že to zkazím, nakonec překonala touha to prostě zkusit. Nic nezkazí jenom ten, kdo nic nezkusí, že jo. Děti jako modelové jsou nevyzpytatelný. Ale šla jsem do toho.

A povedlo se nám to! Děti byly absolutně boží, byla s nima fakt sranda. Hlavně kluci, takoví správní raubíři, nasmáli jsme se s nima při focení i následně při vybírání fotek do lookbooku, takových skvělých momentek se s nima nafotilo. Mám se za pár let s Alánkem na co těšit. :) To focení bylo takové správně hektické, jak to už s dětma bývá... a nakonec z toho vyšel lookbook, na kterém jsou děti zachycené takové, jaké skutečně jsou. Ztřeštěné, hravé, plné energie, dobré nálady a lumpačení. Mám radost, jak se nám to povedlo. Takže díky za důvěru, Báro!


celý lookbook i kolekci si můžete prohlédnout na stránkách www.sharkinthepark.cz

10 komentářů:

 1. Nádhera! Opravdu povedené... Už z více článků je vidět, že fotogragování neberete jen jako činnost, u které se tvoří barevné obrázky, ale jako okamžik, kdy vznikají vzpomínky, kdy duše a momentální pocit se obtiskne do kouzelné destičky zvané obrazový snímač. Takovou pokoru by měl mít každý profesionální fotograf. Myslím, že Vy tímto profesionálem zcela jistě jste! Radka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuji, opravdu moc mě váš kometář potěšil! :) Tereza

   Vymazat
 2. Moc se Vám to povedlo =) Perfektní, přirozené. Co máte za foťák prosím? Veronika

  OdpovědětVymazat
 3. Taky by mě zajímalo jakým foťákem, potažmo objektivem je to foceno? A je to i nasvíceno? Děkuji, Petra

  OdpovědětVymazat
 4. Díky moc, fotím na Canon 6D s objektivem Sigma 24-70mm f/2,8, fotky jsou uměle dosvícené reflektory, bohužel nám v místě chybělo přirozené světlo. Vše o mém focení si můžete přečíst v mém článku tady:
  http://www.madamecoquette.cz/2015/08/o-mne-fotografovani.html
  Tereza

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za odpověď, řešila jsem techniku a úplně jsem zapomněla napsat, že je to skvělé, moc hezky nafoceno, úžasná atmosféra..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuji za pochvalu, já jsem to tak i brala, většinou se o techniku zajímají ti, kterým se fotky zalíbí. :) Zatím se s tím digitálem pořád učím, hlavně s tím umělým světlem válčím, všechno chce prostě svůj čas, ale každá pochvala mě žene dál. :) T.

   Vymazat
  2. Ano, to umělé světlo je oříšek. Přeci jen mi to nedá a ještě se zeptám! Je to tak dobře vysvícené, že za dětmi nejsou stíny, nebo tak perfektně upravené? :-). P.

   Vymazat
  3. Je to tak vysvícené, stíny jsem neretušovala. Svítili jsme z několika bodů a reflektory měly softboxy, to na ty ostré stíny hodně pomohlo.

   Vymazat
 6. Vypadá to moc dobře, obvzlášť od fotky holčičky s medvědím trikem dolů to vypadá přirozeně a příjemně civilně ;).

  OdpovědětVymazat