čtvrtek 10. listopadu 2016

fashion inspiration / ObleCzech

teploučký nákrčník ObleCzech

Loni kolem Vánoc jsem se rozhodla, že letošní rok věnuji část článků na blogu představováním lokálních dětských módních značek a obchodů s etickou dětskou módou obecně. Rok se chýlí ke konci, inspirace bylo mnoho, ale pár článků mám ještě v rukávu.

Sama jsem za ten rok narazila na různá úskalí etické módy a trochu i změnila pohled na některé věci. Nákupem lokálně vyráběného oblečení totiž nemáme zdaleka vyhráno. Naprosto zásadní je kvalita věcí, díky které jeden kus oblečení unosí plno dětí, a ta bohužel i u některých lokálních značek chybí. Takže všeho s mírou a rozumem. Když to jde, tak lokálně a eticky. Ale hlavně vždycky kvalitně.

Při hledání lokálních a etických značek jsem taky dospěla k závěru, že u některých specifických druhů oblečení (třeba zimní kombinézy a jiné funkční věci) je prakticky nemožné najít něco skutečně eticky vyráběného (plno značek se sice dušuje, že právě jejich zaměstnanci v Asii se mají skvěle, ale...). Něco málo se ale sehnat dá, například od české značky Fantom, kterou prodává obchod ObleCzech.

Zeptala jsem se na pár otázek o lokální výrobě Zdeňky Palátové, majitelky obchodu ObleCzech, která se snaží sdružovat právě praktické, běžné či fuknční české oblečení za slušné ceny a být tak skutečnou alternativou nakupování v řetězcích.

zimní funkční rukavice Fantom

1) Podle čeho vybíráte značky do svého obchodu?

Už samotný hravý název ObleCzech [obleček] dává tušit, že jedním z hlavních kritérií je původ oblečení. Nejde jen o ověřenou kvalitu české výroby. Ráda bych také poukázala na podmínky, ve kterých vznikají levné hadříky šité pro nadnárodní řetězce. V dnešní době je moderní a správné zajímat se o kvalitu a původ potravin. Přála bych si, abychom tento přístup uplatňovali i na výběru oblečení, které nosíme.

Dále je pro mě při výběru oblečení důležité sáhnout si na ně, vidět ho na vlastní oči a prozkoumat kvalitu ušití atd. Oblečení proto vybírám osobně u výrobců. Ani jako obchodnice totiž nechci kupovat zajíce v pytli. Zkrátka chci mít jistotu, že svým zákazníkům nabízím perfektní zboží s maximem informací. Zboží, které bych bez váhání oblékla i svým dětem. Oblečení sama fotím. Dobře je tedy znám a dokážu poradit s výběrem.

Mimochodem i od dětí se můžeme něco naučit. Všimli jste si třeba, že ze skříně vytahují pořád dokola svá oblíbená tři čtyři trička? Není pak lepší vsadit na kvalitu a pořídit pár kousků kvalitního, nezávadného a vkusného oblečení, ve kterém by nejraději chodily i na kutě?


2) Snažíte se sdružovat hlavně praktické či funkční oblečení pro děti. Plánujete do budoucna rozšířit sortiment? Jak je to vlastně s šitím funkčních věcí v ČR?

Nabídka funkčního oblečení ObleCzech.cz tvoří jen menší část – jde o značku Fantom. Pokud si tedy definujeme funkční oblečení jako to, co má více funkcí – je nepromokavé, rychleschnoucí, pružné atd. Na značce Fantom oceňuji především skvělé střihy, kvalitní materiál a dokonalé řemeslné zpracování.

Jádro nabídky obchodu ObleCzech.cz tvoří klasická dětská konfekce dvanácti  českých značek, které šijí v ČR. Jsou to v podstatě všechny české firmy, které splňují kritéria, o kterých jsem mluvila v předchozí otázce. Takže co se týče šíře sortimentu, považuji naši nabídku za dostatečnou. Jen bych ráda více posílila vlastní značku ObleCzech a samozřejmě také více naplnila obsah jednotlivých kategorií, na čemž stále pracujeme.


3) ObleCzech je nejen obchod sdružující české značky oblečení, ale máte i svou vlastní značku ObleCzech. Navrhujete do ní oblečení sama? Podle čeho vybíráte, co všechno budete mít v nabídce pod svou značkou?

Vše vychází z toho, že kromě podnikání jsem hlavně praktická máma. U oblečení dávám přednost univerzálnosti, nadčasovosti a kvalitě. A když právě tyto vlastnosti u některého druhu dětského oblečení nemůžu na trhu najít, beru to jako šanci a zároveň výzvu pro vlastní značku ObleCzech. Své pocity, dojmy a nápady ale samozřejmě konzultuji s kamarády a vítám i podněty a zpětnou vazbu od zákazníků. Právě podle jejich reakcí se nám velmi vydařila naše poslední novinka – módní tepláky SLIM ObleCzech a zimní nákrčníky ObleCzech. Úplně horkou novinkou jsou legínky s potiskem drobných zlatých hvězdiček, ušité z jemné teplákoviny s elastanem – jsou teplejší než klasický úplet.

Kroky ve vlastní značce je třeba promýšlet dost dopředu. Ještě nezačalo pořádně chumelit a už mám objednané látky pro letní kolekci. Sehnat pěkné látky, je na celém procesu výroby vůbec to nejtěžší. V ČR výroba látek téměř neexistuje a ty dovezené jsou poměrně drahé. V průběhu sezóny je v podstatě nemožné potřebné látky sehnat. Vzhledem k těmto skutečnostem je třeba látky objednávat s několikaměsíčním předstihem. Právě pátráním po kvalitní a zároveň pěkné látce strávím spoustu hodin a než ji objednám, chci ji samozřejmě vidět a sáhnout si na ni. Když látku objevím, začnu si představovat, na co by se nejlépe hodila.

Inspiraci hledám všude kolem sebe včetně internetu. Sice nemám vzdělání související s textilní výrobou, ale baví mě to a žiju tím. Střihy tvoří paní Jiřinka, která moje představy zpracovává a mnohdy má se mnou svatou trpělivost. Oblečení také šije.

-->
Na náš blog chystám fotoreportáž, která zachycuje celý zrod jednoho ObleCzechu. Od výběru látky přes stříhání, testování, focení, digitální zpracování až po vložení na e-shop. Jestli chcete nahlédnout do naší tvůrčí dílny jako první, stačí se přihlásit k odběru novinek na našem webu (ve spodní části úvodní stránky).


Mockrát Zdeňce děkuji za ochotu a čas!
Její nákrčník nosí náš Alánek a musím říct, že je to opravdu povedený kousek - teploučký, pěkně ke krku, nikde nevlaje.

Zdeňka se rozhodla, že by ráda tímto dětským zimním nákrčníkem (v barvě dle vašeho výběru) obdarovala rovnou 5 mých čtenářek. Pokud si chcete zasoutěžit, odpovězte mi prosím v komentáři na otázku: Kdy byl spuštěn internetový obchod ObleCzech.cz? Odpověď najdete na stránkách www.obleczech.cz.
Pokud kromě správné odpovědi budete navíc tento příspěvek sdílet veřejně z mého facebooku, zařadíme vás do slosování dvakrát.

Soutěžit můžete do pondělí 14.11.2016.
Vítěze pak vyhlásím na facebooku a zkontaktuji na email (který nezapomeňte v komentáři uvést!)

108 komentářů:

 1. Internetový obchod ObleCzech.cz byl spuštěn v květnu 2016.
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 2. Květen 2016 ... bartosova.anet@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 3. Parádní :) Obchod byl spuštěn v květnu 2016

  Helena.javurkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. juuu, květen 2016 :)
  s pozdravem Kamila
  shabubu@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Já bych potřebovala 3 :-D fajn článek, díky za něj, ObleCzech spustil eshop v květnu 2016
  t.vaneckova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 6. V květnu 2016 ��
  petullama1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Jee, teď jsou pořád nějaké soutěže =) snad se podaří. Obchod byl spuštěn v květnu 2016 bysver@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ten předvánoční čas, všichni by pořád obdarovávali. :) T.

   Vymazat
 8. Zkusim štěstí :-) třeba to vyjde, internetový obchod byl spuštěn v květnu 2016,nakrcnik by se hodil pro dcerku ;-) Mirka (Tami.sara@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 9. Dobrý den, v květnu 2016:)
  Terka (terezek@post.cz)

  OdpovědětVymazat
 10. Květen 2016 :)
  radusekk@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Květen 2016. Děkuji za inspiraci
  Lenka (lenkabis@email.cz)

  OdpovědětVymazat
 12. Opět super soutěž!;-)...obchod byl spuštěn v květnu 2016!
  kafkova.karolina@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Květen 2016 - eliskazili@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Dobry den,v maji 2016 :)
  Martina (lysa.martina@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 15. Květen 2016 :)
  A sdílím na FB :)
  Krásný den, Lenka
  lenka_jas@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 16. Květen 2016 :)
  renata.sablaturova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 17. V květnu 2016
  Zrovna shanim nakrcniky pro deti, tak treba se zadari, tyhle jsou vazne moc hezke!
  Tereza
  tvrbova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. V květnu 2016 :) krásný listopad přeji a hlavně mnoho úspěchů ;)
  Martinafamerova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 19. Květen 2016
  S pozdravem Eva (Eva.Auerbachova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 20. Květen 2016 ... votavova.helena@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 21. Zatím nikdo špatně:) Tak přidávám: květen 2016. A děkujeme za soutěž!
  Helena
  novy-domov@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 22. V květnu 2016
  stella.cernotova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 23. Nákrčníky jsou krásné a praktické. Na zimu by se hodil. Internetový obchod byl spuštěn v květnu 2016. Zuzka (zuzana.severynova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 24. Díky za soutěž, květen 2016. Michaela K. - mejsatvar@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 25. V květnu 2016.
  Nákrčníky jsou krásné, sama bych se do nich zachumlala.
  Katka
  bubnovak@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 26. Dobrý den, v květnu 2016. Díky za bezva tip na krásné oblečení! V.Belikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 27. květen 2016, díky za tip
  radka.zadinova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 28. Dobrý den,
  Letos v květnu, díky za parádní rozhovor i soutěž :-)
  Danča
  Bodlinka7@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 29. Obchod byl spusten v kvetnu 2016 a nakrcniky jsou moc povedene:)! Mya_bee@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Dobrý den :-) Internetový obchod vznikl v květnu 2016. Děkuji za hezké soutěže :-) Hezký den.
  vendy.jedlanova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 32. Z internetového obchodu ObleCzech.cz máme už dvě čepice a jednoduchý nákrčník a můžu potvrdit, že všechny kousky jsou opravdu kvalitní a krásné. Všem obchod vřele doporučuji a ráda se zapojím i do soutěže :-) Obchod byl spuštěn v květnu 2016. Markéta
  (markyna@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 33. Přece květen 2016 ;) Přejeme krásný den! Míša
  Misakada@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 34. Květen 2016, díky za skvělý tip ;)
  m.livova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 35. Květen 2016 :)
  Lenka F.
  lenka.cicha@email.cz

  OdpovědětVymazat
 36. Ráda se zapojím do další soutěže a zkusím štěstí. Obchod byl otevřen v květnu 2016 :-) Sdílím i na fb, ať se o obchodu dozví více lidí. karolina.uzlova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 37. V květnu 2016. Jana jana.stecova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 38. V květnu 2016. Hezky den Renata /Skolilovar@seznam.cz/

  OdpovědětVymazat
 39. Květen 2016 :)

  Potuznikova.marketa@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 40. Internetový obchod ObleCzech.cz byl spuštěn v květnu 2016.
  sdílím na fb jako Iveta Daniel
  Hezký den, Iveta
  medif@email.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Pěkný hadříky :) Vybrali bysme si ten samý, co má Alánek :)
  Míša + Oliver

  miska.f@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 42. květen 2016 :-)
  Jitka (j.mayerova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 43. Květen 2016. viktoria133@hotmail.com

  OdpovědětVymazat
 44. Květen 2016 Markova.ivca@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 45. Květen 2016
  vejvodova.adela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 46. Zkoušíme štěstí s květnem 2016! veronika.palosova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 47. no jo, teď už je to jednoduchý, když už všichni (správně) odpověděli :-D ale přísahám, že na web jsem se stejně koukla a přidávám se k odpovědi - květen 2016. jita.vrtule@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 48. Taky se přidávám:) květen 2016 a děkuji za soutěž.
  ji.jezkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 49. Zdravím a přidávám svou správnou odpověď (květen 2016) a jestli nevyhraju, tak nákrčník pro děti stejně koupím a ne jen ten, obchůdek mě opravdu zaujal, díky za inspiraci.
  martina tečka jirovska zavináč gmail tečka com
  Díky!

  OdpovědětVymazat
 50. V květnu 2016, hahaaaa, to se narodil i náš prcek:)
  Krásné věci a skvělý název! A nákrčník by se nám hodil:)

  miauk.veru@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 51. ObleCzech spustil eshop v květnu 2016 :)
  veleslava.r@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 52. Kveten 2016,díky za soutez;-) gabriela.humpolova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 53. Kveten 2016,díky za soutez;-) gabriela.humpolova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 54. Ahoj,
  kveten 2016.
  Krasne zimni dny! Veronika
  vlebisova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 55. Nakrcnik by se hodil! Takže květen 2016. ;) A. anna.kocovska@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 56. květen 2016, nákrčník je krásný! lucie eiben@post.cz

  OdpovědětVymazat
 57. Dobrý den,
  obchod byl spuštěn v květnu 2016.
  Nákrčník je krásný.
  Bára Havrdová
  ribicika@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 58. Květen 2016, mají moc krásné a praktické zboží....

  dana.rouhova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 59. Květen 2016 :-) a díky za prima tip na obchůdek :-) hankavyvialova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 60. Květen 2016. diky za typ
  jana.pakanova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 61. Květen 2016 chovancova.olga@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 62. V květnu 2016. alena (maeba@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 63. Kveten 2016...janapechova@atlas.cz...dekuji Horakova

  OdpovědětVymazat
 64. V květnu 2016. Díky za článek. Dana. (kristova@post.cz)

  OdpovědětVymazat
 65. Květen 2016.
  Olenakova00@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 66. Zrovna řeším co synovi na krk a na hlavu:-) Děkuji za tip. Eshop byl spuštěn v květnu 2016. Děkuji za soutěž! :-) Lucie (lucajdytvoreni@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 67. Květen 2016 :)majak1@centrum.cz
  Zdraví Markéta

  OdpovědětVymazat
 68. Eshop byl spuštěn v květnu 2016. ;-) Veronika (vera.klupsova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 69. Eshop byl spuštěný v květnu 2016. Díky za možnost zkusit štěstí :-)
  helena.knopfova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 70. jsou opravdu moc hezké. jako vždy sháním na poslední chvíli, takže se hodí.
  nerada se opakuji, ale opravdu květen 2016.
  vlaďka
  vladuska123@centru.cz

  OdpovědětVymazat
 71. Květen 2016 ;-) lucky.222@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 72. Dobrý večer! :-) květen 2016..... jana-brtnikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 73. Spusteni bylo v kvetnu 2016 :-) milung@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 74. Dobrý den,

  vychytana věcička. Obchod byl spuštěn květen 2016.

  kamilape.de@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 75. Krásné nákrčníky. ;-) Obchod byl spuštěn v květenu 2016. anna.michlova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 76. Dobrý den, Internetový obchod ObleCzech.cz byl spuštěn v květnu 2016.
  drhlikova.t@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 77. ObleCzech.cz byl spuštěn v květnu roku 2016. Ali
  alena.dofkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 78. Ten co má Alánek by se nám moc líbil a hodil k čepici :), takže odpověď: květen roku 2016, Lucka, lucie.snejdrlova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 79. V květnu 2016:) nakrcnik bych rada koupila na festivalu Mini, tak treba se mi postesti tady:) krnacova.dominika@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 80. Květen 2016.Jen více takových obchodů!taitlova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 81. Květen 2016. :-)
  d.andrisova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 82. Nedávno, 5/2016 ....

  Misiko@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 83. Děkuji za tip. Květen 2016. o.k.hanicka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 84. Květen letošního roku 2016.
  k.baja@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 85. Take zkusim stesti:-) Kveten 2016. m1985@post.cz

  OdpovědětVymazat
 86. Květen 2016
  P.e.t.r.a.sed@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 87. Dobrý den, web byl spuštěn v květnu 2016. Díky za soutěž, hezký den, Eva (sallebra@centrum.cz).

  OdpovědětVymazat
 88. Dobrý den, je to květen 2016, díky a hodně štěstí všem :-)Petra
  petra.lans@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 89. květen 2016
  bystiv@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 90. Květen 2016
  Durackovaj@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 91. Obchod byl spuštěn v květnu 2016. Takže poměrně nováček.. ať se mu daří!
  katka.kouk@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 92. Syn nema rad bundu zapnutou az ke krku, a tak si rikam, ze by mu nakrcnik treba nevadil :) dekuji za super tip na obchod, velmi zajimave clanky, fast fashion me proste desi. Jen vic takovych ceskych vyrobku!! Oblezcech itevren v kvetnu 2016, jana.Bennett'Seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 93. Kveten 2016, arnerovazuzana@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 94. Další fajn článek :). Díky za něj i soutěž :).Eshop byl spuštěn v květnu 2016. Andrea (hudeckova.a@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 95. Krásný věci. Květen 2016. kačka.22@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 96. Terezko tri by se hodili, vypadaji nadherne!
  Diky za inspiraci a kdyby se usmalo stesti tak.. janiej@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 97. Listuju eshopem a pak zapomenu i a tu odpoved - kveten 2016
  janiej@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 98. Vypadá to na květen 2016 :-D Moc díky za článek! barca.svobodka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 99. Tak asi kveten 2016 :). kotaskova.klara@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 100. Díky za tip a za soutěž:) Květen 2016. Bára
  barcap@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 101. 5/2016. Fandím a díky za seznámení se s touhle značkou. Pěkně podzimní dny! magdalenka@volny.cz

  OdpovědětVymazat
 102. květen 2016, díky, nákrčník je parádní, chrustova.katerina@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 103. Ahoj, taky to zkusím...:) Odpoved: kveten 2016
  hellena@email.cz

  OdpovědětVymazat
 104. Obchod byl spuštěn v květnu 2016, dekuji :) Ivana
  ivankanik@yahoo.com

  OdpovědětVymazat