pátek 4. listopadu 2016

do knihovničky / prostorová leporela Rudolfa Lukeše


Možná jste o nich už slyšeli, protože je to letos mezi dětskými knihami docela velká věc. Tahle prostorová leporela českého ilustrátora Rudolfa Lukeše z šedesátých let minulého století totiž milují děti i dospělí v mnoha zemích po celém světě již několik desetiletí. Kromě České republiky. V češtině totiž vyšla leporela českého autora, kterému komunisté po únoru 1948 zakázali činnost, letos poprvé. A rozhodně stojí za to nejen vzhledem ke své historii a dlouhé cestě "domů".
U nás je letos najde Alánek pod stromečkem. 


čtyři prostorová leporela Rudolfa Lukeše vyšla nedávno v nakladatelství Albatros, momentálně jsou k dostání ve všech větších knihkupectvích, já jsem objednala na Megaknihy.cz

17 komentářů:

 1. Krásná leporela, už je máme týden doma a tajně se na ně chodím dívat. Také je donese Ježíšek.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, děkuji tip. Knížky jsou nádherné, synovi jsem je také objednala :)
  Jen takový malý postřeh.. Cokoliv objednávám přes Megaknihy, nechávám si vyhledat přes Heureku. Protože nař. když jsem klikla na Váš odkaz, ukázalo mi to cenu knihy Tygr a lev za 116,- a ostatní knížky za 123,-. Když jsem vyhledala vše přes Heureku, našla jsem Tygr a lev na Megaknihách za 101,- a ostatní tituly za 108,-.
  Tak třeba se to bude někomu hodit :)
  Krásný den.
  Markéta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za tip, já na Megaknihách objednávám hlavně vzhledem k nízkému poštovnému, ale tu jejich cenovou politiku moc nechápu... Kolikrát se mi tam u jednoho titulu zobrazí různá cena během jednoho dne, trochu mě to štve, jak se to pořád mění. Nenapadlo mě, že se dá vlatsně od nich objednat přímo přes Heuréku. :) T.

   Vymazat
  2. taky to tak dělám. Prohledám stránky Megaknih a najdu si všechno, co chci koupit, a pak jednotlivé tituly najdu na Heuréce a z jejího odkazu najedu opět do Megaknih, ovšem o 15 Kč levněji. ;-)

   Vymazat
  3. To je fakt dobrý tip. Mě totiž u nich nejvíc naštve, když nad nějakou knihou dlouho přemýšlím, několikrát na ni kliknu a přemýšlím, jestli objednat... a ona je najednou o 40,- dražší. :D :D Nebo naopak rychle něco objednám a za chvilku je to levnější... Nízké poštovné mají teda i superknihy.cz, tak často koukám i tam, jestli tam není daný titul taky za dobrou cenu, obvykle jsou ale o něco dražší než Megaknihy.

   Vymazat
 3. Pěkný tip. něco podobného mám od ruského autora :( ...ze svého dětství
  Jinak tyto leporela má Růženka hodně ráda :D, bojím se že nepřežijí :O. Martina

  OdpovědětVymazat
 4. Kolik zvířátek je prosím v jednom leporelu? Děkuji za krásný tip! Iveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je právě trošku problém. V jedné knize jsou pouze 4 zvířátka. Přijde mi to na knihu opravdu málo, očekávala bych jako minimum 6 stránek. Taky básničky jsou v některých případech trošku "zvláštní", už jsem četla i komentář, že dost spěchali s vydáním a opravdu nebyl na básničky dostatečný čas, chtělo by to některé vylepšit. Knížky jsou krásné, máme 2 doma, ale...

   Vymazat
  2. Je to tak, jsou tam 4 zvířátka, ale to mě osobně nijak nevadí, myslím, že je to tak skutečně podle originálu, takže bych to nebrala vyloženě jako mínus.
   Ten překlad místy trochu pokulhává... jako ve spoustě dětských básničkových knih. :/ Takže to beru spíš výtvarně. Většina těch básniček mi přišla v pohodě, někde je verš tak nějak krkolomně dosazený... Ale teda ještě jsem je všechny nepřečetla, spíš namátkově. Věřím, že byl překlad ušitý horkou jehlou, je to škoda. Ale výtvarně jsou knihy překrásné. :) T.

   Vymazat
  3. Ještě je od Lukeše knížka Veselá zahrádka. Sice to není prostorové leporelo, takže to není tak "hezké", ale zase básničky jsou od Jiřího Suchého. Kupovala jsem loni a už mám načteno do zblbnutí, páč v tom dcera (1,5) chtěla číst pořád dokola a ještě se díky tomu skvěle naučila všechno ovoce :) No, můžu recitovat i o půlnoci:) http://www.albatros.cz/vesela-zahradka/

   Vymazat
  4. Ano, to máme taky, kupovala jsem už kdysi pro Lolinku. Je krásné. :) T.

   Vymazat
 5. Terko, doporučuji http://www.knihkupectvi.mobi/, kromě opravdu nízkých cen mají sklad na Ládví. Knihy už beru jen tam v podstatě :)

  OdpovědětVymazat
 6. Už objednávám děkuji za super tip. :-) Jana

  OdpovědětVymazat
 7. Hezký den Terezo, čekala jsem, kdy se u Vás tyto krásné knihy objeví :). Děkuji,že jsem mohla nahlédnout. Posílám odkaz na pop-upové knihy francouzského nakladatelství Helium. Když jsem na ně narazila, vzpomněla jsem si na Vás ;-)
  http://helium-editions.fr/livre/dans-la-foret-du-paresseux/
  http://helium-editions.fr/livre/oceano/
  http://helium-editions.fr/livre/le-livre-des-jouets-de-papier/
  Radka

  OdpovědětVymazat
 8. Jů, Psa dostal Kubík v říjnu k prvním narozeninám a je to opravdu nádherná knížka. Ani jsem nevěděla, že existují další... Jen mu ji teda bez dohledu nepůjčuju, aby nepřišla k úrazu.
  Já už se na váš blog asi nebudu moct dívat! Dárky už mám nakoupené a plány na několik let dopředu a vy vždycky přijdete s něčím dalším úžasným. Manžel mě asi přetrhne :-D Magda

  OdpovědětVymazat