středa 30. listopadu 2016

do knihovničky / Markétka a Míša


Mám tu pro vás teď připravených spoustu knižních tipů, které bych chtěla postupně dát na blog.
Začnu těmi, které se mi podařilo ulovit za velmi dobrou cenu, protože by se vám mohly hodit ještě pod stromeček.

Ilustrátorku Radanu Přenosilovou mám moc ráda, máme doma všechny díly pracovních sešitů Hravé úkoly, které ilustrovala právě ona. Její ilustrace jsou jednoduché, vtipné a pro dítě snadno pochopitelné.
Nedávno jsem po dlouhé době brouzdala po Praze a zaběhla do Levných knih. Na první pohled mě zaujala kniha Markétka a Míša na cestě kolem světa, kresby Radany Přenosilové jsou nezaměnitelné a kniha prostě skvělá (vždycky si u takových úlovků říkám, jak se proboha mohly dostat do Levných knih za 69,-...).

Doma jsem zjistila, že kniha má ještě jeden díl, a to Markétka a Míša se ptají. Ten je snad ještě lepší, než ten cestovní! Je to taková první encyklopedie, kde se malé děti dozví všechno, co je zajímá. Třeba jak přišly na svět, jak to chodí ve školce, jak se střídají roční období nebo taky jak se dělá obložený chleba. Informací s krásnými ilustracemi je v nich na 87 stránkách opravdu plno. Tuhle jsem nakonec našla na Megaknihách za 65,- (znovu - jak je to možné?? Takový skvost!).

Pár stránek jsem vám z každé knihy nafotila. Myslím, že opravdu stojí za to (navíc jejich cena je směšně nízká), takže se možná nekteří z vás ještě zaradují z krásného tipu pod stromeček. 
16 komentářů:

 1. Krásný tip na dárek a ty kresby jsou boží :-).

  OdpovědětVymazat
 2. Taky je máme doma, já je všechny ulovila v Levných knihách! Jsou úžasné. Jana

  OdpovědětVymazat
 3. Obě knížky měla dcera, když jí byly 3 - 4 roky, velmi oblíbené. Musely se číst každý večer, až už mě to nebavilo :) Podsouvala jsem jiné, ale pořád chtěla Míšu a Markétku. Doporučuji. Petra

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné knížky opravdu, díky za skvělý tip :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, díky za tip, máme Na cestě kolem světa, zkusím sehnat i tu druhou!

  OdpovědětVymazat
 6. Jůůů, ta je krásná !!!! Děkuji moc za tip .... Marki

  OdpovědětVymazat
 7. Díky za skvělý tip!! Knížku jsem už měla vlozenou v nákupním košíku a nevěděla jsem, zda ji mám pořídit... Teď už nepochybuji, ta nám doma chybět nebude ☺
  Iva C.

  OdpovědětVymazat
 8. Obě dcery je zbožňujou:-). M. a M. se ptají je pro menší děti a obě holky ji od dvou let chtěly skoro půl roku v kuse. M.aM. na cestě kolem světa přišly na řadu o 2 roky později - teď, když se věnujeme kontinentům - knížka je naprosto super.

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuju za tip, koukám, že už na megaknihách zdražili na 80Kč=)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Megaknihy mají ty ceny fakt divné, mně se třeba klidně zobrazuje jiná cena na počítači a jiná na mobilu... Mají to tam nějak automaticky, jak se na to odněkud moc kliká, je to z toho odkazu pak dražší. Ale u minulého článku mi čtenářky poradily prokliknout se do Megaknih z Heuréky, že je to pak vždycky levnější - koukám na to a z Heuréky je tam pořád 65,-. :D Jsou to hráči, tyhle Megaknihy... T.

   Vymazat
 10. Tak jsem objednala, taktiku přes heureku už jsem využila dvakrát =), akorát bohužel to cestování je teda za 129,- Kč, to je rozdíl oproti 65,- Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, já vím... Já tu cestovní koupila v Levných knihách přímo v obchodě, tam ji měli za 69,-. T.

   Vymazat
 11. Díky za tip na knihy a hlavně díky za tip jak na Megaknihy! :)
  Hezký advent!
  Peťka :) (a hurá, u nás konečně bílo, pocukrováno, jak se na advent patří...)

  OdpovědětVymazat
 12. A to jsem si říkala, že už nebudu nic dalšího pod stromek kupovat, krásné. Přeji krásný den Martina.

  OdpovědětVymazat
 13. Hm,mně se ty ilustrace nelibi. Zůstanu u Encyklopedie pro nejmenší od Veronique Babin.

  OdpovědětVymazat