neděle 9. října 2016

DIY / skříňka na Duplo


Něco pro sběratele Dupla. 

Takových podobných skříněk pro sběratele Lega na pinterestu najdete asi milion. Dlouho jsem nad nějakou uvažovala, s novým pokojíčkem (po přestavení Lolinčina holčičího pokojíčku na pokojíček pro holku a kluka) jsem se do toho konečně vrhla. Chtěla jsem na ni zrecyklovat nějaký kus nábytku, který už jsme měli doma - odnesl to starý peřiňák, který jsme kdysi dostali za odvoz a doteď v něm bydleli plyšáci. Ti se přestěhovali do nových postýlek našich dětí.

Jdu na to! :) Prkýnka, laťky a lišty na míru nařezané v Obi + lepidlo na dřevo - materiál dohromady asi za 400,-, ale dal by se sehnat i levněji.

Plastové šuplíky Trofast z Ikea - á 70,-.

Starý peřiňák za odvoz, natřený na šedo. Dvířka jsem mu odšroubovala už dávno - blbě se otvíraly a byly těžké, Lola by si s nima rozbila hlavu. Takhle vznikl příjemný, snadno dostupný a přesto uzavřený úložný prostor.

Naše dosavadní sbírka Dupla. :) Duplo je pro mě naprosto univerzální hračka, se kterou si hrajeme skutečně každý den. Dá se s ním vymyslet téměř vše, takže místo pořizování nových hraček dostávají děti často další zajímavé sady a rozšíření.

Ty šuplíky pro mě byly trochu oříšek, nikdy jsem nic takového nedělala... Ale nakonec jsem to zkusila takhle a drží to. :) Laťka + "L" lišty = koleje pro šuplíky.

Tohle lepidlo na dřevo by mělo být fakt dobré. Zatím drží jak přibité, tak snad moc brzo nepovolí. :) Dvě laťky mají "L" lišty z obou stran, dvě z jedné.

Příprava správného rozestupu lišt...

...a jejich lepení...

...voilá! Po 24 hodinách schnutí šuplíky šuplíkují!

Sice jsme si nechali v Obi nařezat prkna na míru, ale nějak jsem si nevšimla, že je uvnitř peřiňáku dole ještě nějaký menší schod... :/ Takže mi Mr. Happy s pilou v obýváku pomáhá napravit mou drobnou chybu. :D

A je to! Jen takový kousek, uříznutí za minutku.

A vlepení prken - rozdělovníků prostoru - dovnitř peřiňáku. Musí být nařezané fakt přesně, aby se daly vlepit.
Ikonky - samolepky jsou vyřezané na plotru Silhouette Portrait do samolepící vinylové fólie. Lole to usnadňuje orientaci i úklid.

Ještě je tam místo na nějaké to Duplo od Ježíška. :)
(takový recy úložný prostor se dá samozřejmě využít i na sbírku čehokoli jiného ♥)

19 komentářů:

 1. Terezko, jste moc šikovná a opravdu super nápad s ikonkami :-) Nebude nějaký šmírovací článek o celém pokojíčku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bude! :) Už ho chystám, jen ještě dokončujeme nějaké detaily. Tereza

   Vymazat
 2. Ty jsi ale šikovná!

  OdpovědětVymazat
 3. Paráda :-). Něco takového by se mi taky líbilo. Nejen na Duplo (s tím jsme teprve začali, máme zatím základní sadu kostek a holky moc baví stavět podle těch hracích karet od Vás :-) ), na hračky obecně. Jen bych k tomu potřebovala větší pokojíček :-))

  OdpovědětVymazat
 4. Veľmi šikovné, klobúk dole! ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Terezko, praktické a moc krásné jako vždy! :) Petra

  OdpovědětVymazat
 6. skvele, nadherne, moc se mi to libi. Jenisa

  OdpovědětVymazat
 7. to je naprosto parádní renovace, těším se na článek o pokojíčku

  OdpovědětVymazat
 8. Super využití starého peřiňáku, vidím, že se nevyplatí ho vyhazovat! Super!

  OdpovědětVymazat
 9. to je skvělé! až budeme dělat nový pokojík budu se inspirovat (taky máme starší holčičku a mladšího kluka)

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Moc se mi líbí vaše tvoření :-) Inspirovala jsem se peřiňákem a také jeden koupila. Jen teď mám problém s jistou ,,vůní,, typickou pro starší nábytek. Voněl takto i ten váš? Po natření se totiž nic nezměnilo :-( Tak pokud máte nějakou zkušenost a nebo tip?

  Díky a prima čas.
  Gabriela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na začátku určitě cítit byl, my už ho ale máme doma mnoho let. Ten starý nábytek je většinou takto cítit, protože se válí někomu ve sklepě nebo starém bytě apod., dlouho se nepoužívá... časem se chytne vůně domova. :) Už nevím, jak dlouho to trvalo, máme ho teď doma už tak 3, možná i 4 roky. Tereza

   Vymazat
  2. Aha :-) děkuji moc za odpověď. Já totiž hledala tipy na internetu a tam všichni psali, že to bude cítit stále :-D tak čas ukáže. Gabriela

   Vymazat
  3. Né, to určitě né, on se "zabydlí" a bude to dobré. :) T.

   Vymazat
 12. Dobrý den, opravdu krásná práce... Chtěla bych se zeptat, jakou jste použila barvu na nátěr, nějakou klasickou barvu na dřevo? Nepodařilo se mi v článku najít, tak se omlouvám za případné opakování se:). Děkuju! Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, děkuji, používám klasicky Balakryl - nesmrdí, je vodou ředitelný a rychle schne. Sice je náchylnější k oděru víc než nějaké olejové barvy, ale ty tak dlouho schnou a tak strašně smrdí, že si vůbec neumím představit, kde bych to lakovala, aby s tím děti nepřišly do kontaktu... Takže já vždycky na všechno používám Balakryl nebo podobné akrylové barvy. :) Tereza

   Vymazat