sobota 10. září 2016

tip na výlet / Dinopark Plzeň


Už jsme se tam děsně dlouho chystali, takže konečně! Konečně jsme tam byli!
Lola je milovnice dinosaurů a Alánek po dnešku taky. 

Z Alana už je skvělý parťák na výlety, kterého baví plno věcí a aktivit. Hlavně kolem zvířat. Štrádoval si to po parku po svých a každého dinosaura důkladně prozkoumal. 
Lola zase poprvé viděla krátký film v mini kině, a to rovnou ve 3D - dvanáctiminutový dokument pro děti ze života jednoho dinosauřího mláděte. Děsně se jí to líbilo, takže přemýšlím, že spolu vyrazíme poprvé do opravdového kina na nějakou pohádku.
Oba se taky vyblbli na dinosauřím hřišti, na kterém najdete třeba tématické pískoviště (uprostřed mohou děti odkrýt dinosauří kostru) a spoustu prolézaček.
Jen občerstvení je tu nic moc, takže doporučuju svačinu s sebou.pískoviště s kostrou dinosaura3D kino s krátkým filmem o dinosauřím mláděti je součástí dinoparku a je v ceně vstupného


10 komentářů:

 1. Moje hometown;) Dinopark se Zoo už prostě nějak k Plzni patří, ale vím, že když se DinoPark otvíral tak bylo celé město rozpačité, protože je myslím první v republice. Neznám žádné plzeňské dítě, kterému by se tam nelíbilo akorát jedno co se bojí těch pterodaktylů u hriště, tedy těch "etopýrů s zobákem" :)

  OdpovědětVymazat
 2. Před měsícem jsme chtěli tento zážitek dopřát našim holkám.. Mladší -1,5 roku to moc nebralo,kromě klouzačky a starší -3 roky dostala hysterický záchvat jakmile se na ni první dinosaurus otočil,takže prorazila turniket a za 10 minut bylo po výletě.. Nicméně ZOO nám to vynahradila... Jsem ráda že se vám tam líbilo ☺
  Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo tak takhle nějak vypadal náš první výlet do pražského Dinoparku cca před rokem. :D A to se ten pražský s tímto nedá srovnávat, ale Lola byla stejně příšerně hysterická, tak jsme museli odejít (a to tam samozřejmě sama předtím chtěla). Teď jsem se jí na to ptala zase a ona (milovnice dinosaurů) tam samozřejmě hrozně chtěla jet, ale stejně jsem jí pro jistotu několik dní vysvětlovala, že jsou to jenom takové velké hračky, že nejsou živí a nemusíme se jich bát. A tentokrát si to fakt moc užila, byli jsme tam asi 2 hodiny. :) A že to tak bavilo Alana mě samotnou hrozně překvapilo, čekala jsem, že to moc prožívat nebude a bude tam spíš do počtu. :D T.

   Vymazat
 3. taky jsme letos byli poprvé a je to tam opravdu super!

  OdpovědětVymazat
 4. Krasny den jste meli. Az nam trochu povyroste synek, tak ho tam vemem, zatim chodime dolu do zoo.:-) Obdivuju, jak Alanek takhle pekne tape.;-) Nas Jirik chodi treti mesic a chodit moc nechce. Milena.

  OdpovědětVymazat
 5. A do ZOO jste nezavítali? My jsme si udělali výlet do Plzně poslední prázdninový den, naše holky taky dinosaury milují, zvlášť ta starší. Ta se jich nebála nikdy, mladší byli v roce fuk, ve dvou letech se v dinoparku bála a teď ve třech letech z nich byla nadšená. Plzeňský dinopark mi přijde hezký, ale zase mi nepřišel o tolik lepší než Praha, co se atrakcí týče, určitě ale bylo příjemnější to prostředí, které bylo víc přirozené. Naprosto souhlasím, že stánek s jídlem byl katastrofa. Dokonce nám pak večer bylo i dost blbě a nejsem si jistá, zda to nebylo z jídla tam, které bylo jediné, co jsme jedli všichni. Byla jsem z těch smažených a sladkých věcí dost zklamaná, vzhledem k tomu, že do dinoparku zavítají ve většinovém zastoupení hlavně děti.

  My jsme si pak dali ještě kolečko po ZOO a ta mě úplně nadchla, s jídlem to tam teda o moc lepší nebylo, ale aspoň větší výběr. Mají to tam krásně upravené a všechna zvířata na dosah, takže s malými dětmi super. Mají nádherně udělaný statek a co se mi líbilo, tak část Česká řeka, kde byly za sklem vidět naše ryby a vydry, holky byly nadšené a my dospělí taky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jsem na internetu na mapě Dinoparku viděla "DinoGrill", tak jsem se docela zaradovala, že si tam dáme něco dobrého z grilu. Když jsme ale viděli tu nabídku, která teda s grilem neměla nic společného, tak jsme byli trochu zoufalí, naštěstí jsme pro děti měli velkou svačinu z domova a my dva to přežili.
   Ten pražský dinopark na střeše Harfy je právě tím prostředím fakt nic moc, ani pořádné hřiště tam vlastně není. Tady mi to přišlo fakt bezva, jednak jsou ti dinosauři v přírodě realističtější a celkově tam člověk klidně stráví odpoledne, stejně jako v parku, což na té Harfě ani ne. Tam mi to přijde i víc jako taková "výstava" dinosaurů, tady to pro nás byl daleko větší zážitek.

   Do Zoo jsme nakonec nešli, přijeli jsme do Plzně až docela pozdě odpoledne, takže už bychom to nestihli a do různých zoo (hlavně do pražské) chodíme pomalu 2x měsíčně, tak to pro naše děti není až takový zážitek, ale slyšela jsem, že je moc pěkná. Tak někdy příště to vezmeme i se zoo. :) T.

   Vymazat
 6. Také dáváme přednost naší plzeňské zoo, dinosaurů se malá (2,5 roku) bála, hlavně jak pouští ty zvuky a těch, co se hejbou. Ale máte krásné fotky! Příště doporučuji i plzeňskou zoo.

  OdpovědětVymazat
 7. take jsme byli, detem se tam moc libilo ! kdyby to slo pridam nasi fotodokumentaci :-)))

  OdpovědětVymazat
 8. Take se tam chyatame uz od zimy, pokud bude nejake hezke pocasi na podzim vyrazime. Letos jsme byli 2x v Mirakulu, kluci nadseny, Mata v nevelych 3letech jel s tatou tankem, prolezli vsechny hrady. Jen vemte tatinka s sebou. Poprve jsem byla s detmi sama a lezt s Kubikem v satku a Matyskem za ruku po provazovych stezkach kdesi vysoko + sjizdet tunelove skluzavky byl trochu adrenalin. Jeste je pry moc hezky Zemeraj a Pohadkova rise Fabula.

  OdpovědětVymazat