středa 28. září 2016

do knihovničky / MAPY, Aleksandra a Daniel Mizielińscy"Atlas světa, jaký svět ještě neviděl. 
Vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestu kolem světa."

Dlouho očekáváná kniha byla vydaná v české verzi teprve minulý týden a už teď válcuje všechny atlasy světa, které jste kdy viděli - obrázkové putování po 42 zemích a 6 kontinentech na nádherně zdobených mapách.
Lola mapy miluje, protože rádi cestujeme a ukazujeme si na nich, kde jsme byli a kam bychom se chtěli ještě podívat. Lola už některá místa sama poznává a děsně ráda si jakékoli mapy prohlíží. Máme dětských atlasů a dětských cestovatelských knih plno, ale Mapy, které vydalo nakladatelství Host, jsou opravdu výjimečné. Není to totiž jen tak ledajaký atlas, každé zemi je věnovaná jedna dvojstrana, ze které vyčtete všechna důležitá i zajímavá fakta o daném místě - jaká zvířata tu žijí, co tu roste nebo se pěstuje, co se tu jí, jaké jsou nejznámější památky, jaké hlavní město, kolik má obyvatel a jakou rozlohu a plno dalších informací a zajímavostí - vše v obrázcích s popisky, tedy pro děti poutavě podané a snadno zapamatovatelné. Proto si myslím, že by tahle kniha strčila do kapsy leckterou učebnici zeměpisu pro základní školy a může velmi dobře sloužit i jako učební pomůcka.

Je to "must have" pro malé cestovatele, ale i pro všechny ostatní zvídavé děti.

Ilustrace jsou nádherné, přesně podle mého gusta, umělá patina dodává Mapám atmosféru navíc.
Kniha Mapy je světový bestseller, který byl přeložen už do 23 světových jazyků.

no a když jsme teď byli v té Paříži, rozfotila jsem vám detailněji právě mapu Francie:

...a pár fotek dalších map:
Kniha Mapy Aleksandry a Daniela Mizielińscy vyšla minulý týden v nakladatelství Host, ale momentálně ji najdete asi ve všech větších knihkupectvích. Myslím si ale, že první vydání bude brzy vyprodané. :)

13 komentářů:

 1. Parádní kniha :) Trochu mi to připomíná Velký dětský atlas (Bill Boyle), který máme doma ještě po mně a syn jím rád listuje. Ale rozhodně není tak podrobný.

  Helča

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, já prostě Váš blog zbožňuju a nejvíce rubriku do knihovničky! Absolutně nechápu jak v té velké záplavě knih, dokážete najít takové skvosty. Vybíráte vážně úžasné knihy. Moc Vám děkuji za inspiraci. Jdu opět objednávat :-) Lenka

  OdpovědětVymazat
 3. Terezo moc diky objednano! Vedela jsem ze ji objednam ale po vasi recenzi jsem musela jeste dnes :-). Silvia

  OdpovědětVymazat
 4. Myslite, že je kniha vhodná i pro čerstvě dvouletou dceru? Ona je velký milovník knih. Tato se mi velmi libí, jen se mi těžko z netu odhaduje, zda by pro ni byla vhodná k vánocům. Děkuji za inspiraci bez vás bych o knize nevěděla. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dost individuální, ve dvou letech - pokud už netrhá knihy - se jí budou podle mě líbit obrázky, je tam plno zvířátek atd. a postupně se propracujete k tomu, co jsou to mapy. Každopádně si myslím, že toto bude jedna z knih, které budou rok po posledním vydání všichni shánět a nabízet za ně zlato. :D Takže bych koupila klidně do zásoby. :) Je to opravdu unikátní kniha. T.

   Vymazat
  2. Děkuji za odpověď. Knihy dcera nikdy netrhala. Kniha je u nás "poklad" a naštěstí to tak vnímá i ona. Ale máte pravdu, nemá cenu riskovat, že bych jí třeba za rok nesehnala. Děkuji moc!

   Vymazat
 5. To mi hrozně připomíná knihu S malířem kolem světa, kterou jsem měla jako malá. Bylo tam více textu, ale hlavně tam byla spoooousta nádherných ilustrací, dodnes mám tu knihu moc ráda. Ať se Lolince líbí :)

  OdpovědětVymazat
 6. Knihu Mapy už doma máme a je úžasná! Vygooglila jsem si knihu S malířem kolem světa a je fantastická, už pro ty obrázky si ji objednám:) Moc děkuji za tip!

  OdpovědětVymazat
 7. Ajeejee // Lucka Škodová29. září 2016 v 15:35

  Tak už ji máme taky objednanou :) Díky moc za parádně nafocené detaily! ...Pro zajímavost posílám odkaz na článek o tom, jak knížka vznikala. :) http://blog.picturebookmakers.com/post/100743954056/aleksandra-daniel-mizieli%C5%84scy

  OdpovědětVymazat
 8. Presne na nu sme pozerali v Taliansku, ked sme vyberali dcere knihu. Nakoniec sme sa rozhodli pre inu. Dakujem za typ. Objednane :-) Viki

  OdpovědětVymazat
 9. Existují k tomu v angličtině i pracovní listy http://www.bookdepository.com/Maps-Activity-Book-Aleksandr-Mizielinsk-Daniel-Mizielinski/9781783701094?ref=grid-view ...myslím, že přiobjednáme. Mapy už jsou na cestě k nám, díky za tip!

  OdpovědětVymazat
 10. Ta je krásná! Kéž by to moje dítě jevilo zájem o knihy :-( Zatím jen škube, trhá a vydrží tak u dvou stránek maximálně. A přitom já jsem takový knihomol!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lola byla to samé! Vůbec nevydržela u čtení žádné knihy, postupně až tak od 2, spíš 2,5 let se začala o knihy zajímat, nechala si přečíst krátké příběhy (max. 2 věty na stránku a hlavně hodně obrázků :). A dneska knihy miluje a četla a prohlížela by si pořád. :) Alánek je pravý opak, ten "čte" knihy od chvíle, kdy sedí. T.

   Vymazat