pondělí 26. září 2016

den šestý / au revoir, Paris!


Naše mini cesta do Francie je u konce, s Paříží jsme se rozloučili stylově v Lucemburských zahradách. V podvečer už jsme zase nasedali do letadla. Lola lítání miluje. Alan tentokrát celý let ani chvilku nespal, ale i tak byl úplně v klidu a pohodě. Jsou to prostě rození cestovatelé.

Teď už jsme zase doma a Lola ukazuje Vincentovi fotky a trofeje ze své cesty do Paříže.
Au revoir, Paris! 

11 komentářů:

 1. Zjevně jste si Paříž užili.To je dobře. Četla jsem nějaký článek rozčarovaného člověka,ze už by tam nejel, že na každém rohu otravuje nějaký přistěhovalec. Jak jste to vnímali vy? Ivča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, co si mám představit pod pojmem "otravoval". Pokud je člověk rasista, bude asi v Paříži ze složení obyvatel na infarkt. Jak už jsem tu psala, v Paříži jsem byla už asi po desáté a dokonce jsem tam kdysi žila. Nevzpomínám si, že by mě tu kdy kdo otravoval. :) Přistěhovalci tu tvoří velkou část obyvatel. Vždyť jsem taky byla jedním z nich. :) T.

   Vymazat
  2. no kamarádka říkala, že se báli pozdě večer. ale to je v praze stejné že jo!naše děti jsou rození necestovatelé, ale třeba jednou...:)naposledy jsme jeli jen na šumavu a kluci vydatně zvraceli i s kinedrylem.:)ale jeli jsme rychlíkem do plzně na dinosaury a moc jsme si to užili, díky za tip!

   Vymazat
  3. To taky záleží na čtvrti, ve které se člověk večer pohybuje - no v podstatě stejně jako v Praze jsou tu místa, kam bych po setmění nešla a místa, která jsou úplně v pohodě (ale my teda s dětma pozdě večer stejně venku už běžně nebýváme). Ale není to o přistěhovalcích, ale prostě o obecných problémech, které jsou všude a týkají se všech.

   Pamatuju si, že mojí ségře bývalo taky vždycky v autě strašně zle, když byla malá. Dneska je z ní ale úplně mega cestovatelka. :) Tak snad to kluky brzo přejde!
   Jsem ráda, že jste si užili dinosaury! T.

   Vymazat
 2. Děkuji za skvělou reportáž, přijde nám právě vhod. Bratránek je na rok v Paříži pracovně a má k dispozici veliký byt se dvěma ložnicema blízko centra, tudíž ubytování máme vyřešené. Řešíme ale jestli je vhodné brát taky naše kluky (6 let a 17 měsíců). Užije si člověk Paříž líp s dětma nebo bez nich? A dá se stihnout vidět toho dost za prodloužený víkend, nebo je lepší naplánovat týdenní pobyt? Předem díky za odpověď ;) B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to se hrozně těžko odpovídá, myslím, že je to fakt individuální. Já bych se třeba teď cestování bez dětí ani neužila, baví mě právě to, že cestujeme všichni spolu. :) Jestli si ale nejste jistí, resp. nechcete se v některých věcech omezovat, určitě když pojedete sami budete mít o něco víc možností, jak si Paříž užít. Nicméně i s dětmi je tu spoustu vyžití a je to skvělé. Zvlášť když máte zázemí u bratránka, tak bych se toho vůbec nebála. :)

   I za prodloužený víkend si Paříž užijete, všechny ty hlavní památky jsou celkem blízko u sebe, nicméně týdenní pobyt je určitě lepší, zvlášť když jedete poprvé. :) Tereza

   Vymazat
  2. Super, moc děkuji za odpověď! Já se přikláním k tomu, že je vemem, manžel asi spíš k tomu, že pojedem bez nich (on už ale právě v Paříži byl), tak uvidíme... každopádně díky! Barbora

   Vymazat
 3. Asi záleží na přístupu a možnostech (ale ze své zkušenosti vím, že není potřeba tak moc), když někdo sedí s dítětem pět let doma, nemůže se pak divit, že prořve celý let ;) Tobík taky nikdy neměl problém, ale už jsme se toho taky nacestovali až až (ne, že bych hned zas nejradši někam nevyrazila!) :) A je to fajn, jen ať jsou světoví a umí těhle možností využívat ;) Krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
 4. Jako vzdy nadherne fotky, je mi trochu smutno, ze timto i muj virtualni parizsky vylet konci :-) Vidim, ze se neochladilo jenom u nas, soudim dle svetru deti; moc se mi libi Alankuv nakrcnik. Jenisa

  OdpovědětVymazat
 5. Krasné fotky i atmosféra. Je radost sledovat všechny Vaše příspěvky :) Chystáme se právě s dětmi do paříže, proto jsem se k příspěvku vrátila.Jsou přesto v Paříži místa, kterým byste se doporučila s dětmi raději vyhnout?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že pokud se nebudete pohybovat někde v noci, nemusíte se přímo v Paříži v podstatě nikde obávat. Problémy jsou spíš v okrajových čtvrtích a někde i po setmění. T.

   Vymazat