neděle 25. září 2016

den pátý - část první / skleníková zahrada v Auteuil


Report z dnešního dne rozdělím do dvou částí (tu druhou uveřejním později večer). Ráno a dopoledne jsme totiž strávili v jednom z mých zamilovaných míst a to si žádá samostatný článek a hromadu fotek - vlastně takovou foto procházku, až tak tohle místo miluju.
Na skleníkovou zahradu v Auteuil mám spoustu vzpomínek, vlastně jedny z mála hezkých z doby, kdy jsem tu žila, což už je nějakých osm let zpátky. Byla jsem tu často, skleníky jsou otevřené, neplatí se vstupné a já sem chodila čerpat energii.

Skleníková zahrada v Auteuil je část Botanické zahrady města Paříže (tato část se nachází v Bois de Boulogne) a tvoří ji asi 10 velikánských skleníků z 19. století. Je to úžasné, nádherné místo. Skleníky samy o sobě jsou překrásné, myslím tím ty stavby, a pak všechny ty rostliny, které se v nich pěstují... Paradoxně se o tomhle místě moc neví, turisty tu najdete zřídka a i místních vždycky jen pár. Vůbec to nechápu, ale je to dobře, zahrada by přišla o svůj klid.

Takže teď se připravte, fotek je hodně. :) Ale potřebovala jsem si to tu zdokumentovat, tak se pojďte projít spolu se mnou a načerpat energii alespoň z fotek.

4 komentáře:

  1. To je krásné místo. Vůbec o něm nevím. Tam jsme nebyli.

    OdpovědětVymazat
  2. Krása! Také chodíme čerpat energii do zeleně, takže naprosto chápu ;)

    OdpovědětVymazat
  3. Parada, trochu mi to pripomina skleniky v Olomouci, ale tyhle jsou asi vetsi. Tady v Brne jsem ve sklenicich botanicke zahrady nebyla snad deset let, cas to napravit, doufam, ze to behem rijna stihneme. Ted se virtualne projdu s vami, synek je nemocny, tak jsme zavreni doma a to se na nedostatku energie podepisuje (no, sebekriticky za to mozna muze i osmy mesic tehotenstvi :-) Jenisa

    OdpovědětVymazat