neděle 25. září 2016

den pátý - část druhá / Cité des sciences et de l'industrie


Report z první části dnešního dne najdete níže v předchozím článku - teď tedy ta druhá část. :)

Odpoledne jsme strávili v Cité des sciences et de l'industrie - což je největší muzeum vědy v Evropě, které je ovšem určené již dětem od 2 let (ale za nás mohu říct, že je super už od 1 roku!). Má mnoho částí, pater, místností a sekcí - všechny se v žádném případě nedají projít v jednom dni. My jsme si vybrali dvě části určené nejmenším dětem, a to výstavu mláďat, která k našemu překvapení opravdu hodně zaujala Alánka, a pak "dětské město", což je obří herna v několika místnostech se spoustou aktivit a velmi zajímavých her. Těch aktivit a her je tam asi milion. Pár jsem jich vyfotila, ale většinou jsem si prostě hrála spolu s dětmi. :) 

Pokud budete někdy v Paříži s dětmi a budete jim chtít udělat opravdu velkou radost, na tohle místo je rozhodně vezměte! Muzeum je určené pro všechny děti všech věkových kategorií, sekce jsou rozdělené podle doporučeného věku dětí, takže si snadno vyberete tu ideální právě pro vás.3 komentáře:

  1. To je bomba! Tam bych se zabavila i já natož děti :D ;) Tak třeba jednou..

    OdpovědětVymazat
  2. Jestli pojedeme nekdy do Parize, tak sem fakt musime jit. Miluju technicke muzeum, prirodovedne muzeum, ale ani jedno neni u nas zrovna zabavne pro deti. A protoze jsem rodic, co diteti koupil vlackodrahu (jako budouci darek od miminka) a uz se strasne tesim, az ji sama vyzkousim, tak je jasne, kdo by si v detskem meste vyhral :) Jenisa

    OdpovědětVymazat