pondělí 19. září 2016

balíme! / podzimní Paříž


V Paříži jsem toho zažila hodně. Jednou jsem tam strávila i půl roku v kuse! A mimo to už jsem tam byla tak desetkrát. Ani Mr. Happy tam nebude zdaleka poprvé. Ale v Paříži je pořád co objevovat a s dětmi jsme tam ještě nebyli. No a navíc tam mám ségru, na kterou se všichni těšíme. Vlastně to bude letos první taková skutečně odpočinková dovolená. Plánujeme navštívit Disneyland. :) Projet se lodí po Seině. Běhat s dětmi po pařížských parcích a nasávat atmosféru. Možná si zajedeme vlakem i někam k pobřeží... Uvidíme, co se nám bude chtít.

K Eiffelovce se asi podíváme, už je to naše stará známá, musíme ji pozdravit. Ale ostatní památky nejspíš tentokrát vynecháme. A prostě v té Francii jen tak budeme... :)

Takže ve středu!
Alankův první let, držte nám palce.
A pak 6 dní plných doušků podzimní Francie. 

13 komentářů:

 1. Odkud máš to letadlo ? Letíme do Athén, chci klukům taky nějaké letadlo koupit. :-)
  Užívejte!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Letadlo přivezl dětem Mr. Happy ze služebky, už si nepamatuju přesně odkud, ale je na něm napsáno "British Airways", tak myslim, že ho koupil v letadle cestou z Londýna. :D Nedávno jsem ale viděla modely letadel ve Sparkys. T.

   Vymazat
 2. Tak tam pozdravujte strávila jsem v Paříži před pár lety podzimní semestr a souhlasim, v Paříži je stále, co objevovat..Krásné bílé město �� Užijte si to..jsem zvědavá, co s dětmi objevíte, protože mě Paříž příliš baby friendly nepřijde...Těším se na report..Francie má své kouzlo �� Šťastný let přeje Bára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem v Paříži pracovala jako chůva tří malých dětí. :D Takže v tomto ohledu znám to město a jeho četné parky velmi dobře, nicméně my s dětmi na cestách většinou nehledáme vyloženě "baby friendly" místa. Výjimkou bude při této dovolené Disneyland. :D T.

   Vymazat
 3. Jééé užijte si to a ať máte dobré počasí! Těším se na článek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme! Snad nebude moc pršet, berem pro jistotu pláštěnky. :) T.

   Vymazat
 4. Do Disneylandu bychom moc rádi vzali naše holky až trochu povyrostou, takže se moc těším na vaše dojmy a fotky :-)
  přeji vám krásnou pohodovou dovolenou, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsme na to zvědaví, pro Lolu to bude asi velký zážitek. Ukazovali jsme jí fotky na internetu a děsně se těší. Tak jsem zvědavá, jaká bude realita a co na to Alánek. :) Děkujeme! T.

   Vymazat
  2. V Disneylandu jsme byli letos v cervnu ( deti 2 a 4 roky) a opravdu super. Jen asi stoji za zminku, ze tam probiha velka rekonstrukce a docela velka cast parku je uzavrena. Ale i tak to urcite stoji za to. My jsme byli v tydnu, od pondeli do stredy a opravdu, zadne fronty, vsude krasne cisto... urcite to zopakujeme!

   Vymazat
 5. Ó, moc si to užijte, my plánujeme Paříž na jaro, i když tolik miluju podzim (a Paříž jakbysmet), že možná roční období přehodnotíme.. :)) ale tedy bez dětí. Trochu (možná víc, ale v dobrém :)) ) vám ten výlet závidím a strašně se těším na fotky a report z takové dovolené. Moc si to užijte, Terezko! :)

  OdpovědětVymazat
 6. júúú, to zní skvěle, chtěla jsem popřát bon voyage!, ale asi je to moc tuctové, i tak, hezky si to užijte a jsem zvědavá na tvoje vyprávění, to denní italské, nemělo chybu!

  OdpovědětVymazat
 7. Když jsem sama byla o prázdninách v Paříži, a vybírala jsem tam v knihkupectví dárky pro děti, koupila jsem dcerce knížku "Ou est mon chat?" o holčičce Lole, které se ztratí kočka, a ona ji v ulicích Paříže hledá. Vzpomněla jsem si tehdy na váš blog, takže jestli na ni někde narazíte, moc ji doporučuju! Má krásné obrázky, a už jen kvůli tomu jménu, kočce a Paříži by vám mohla sednout.
  Anežka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anežko, moc děkuju, to zní jako absolutní bomba pro naši Lolu! :) Pokud knížku nenajdem, poprosím sestru, aby si s tím dala práci. :) Tereza

   Vymazat