úterý 2. srpna 2016

tip / české dřevěné hračky


Dnes vám řeknu o jedné rodinné firmě, české značce překrásných dřevěných hraček, kterou bych ráda podpořila - nejen proto, že jsou to lokálně vyráběné a navíc dřevěné hračky, ale taky proto, že spolupracují s obecně prospěšnou společností Mela Sedlčany a pomáhají tak zaměstnávat lidi, které se nedaří umístit na běžný trh práce - často s tělesným či duševním onemocněním. Natírání, broušení a kompletace dřevěných stavebnic Dřevodětem tak těmto lidem poskytuje pracovní uplatnění. 


Až si dočtete článek do konce a prokliknete se do obchodu, tak si asi spoustu z vás řekne - vždyť to je Papík z fleru! A taky, že jo! Na fleru byly tyhle hračky děsně oblíbené, já jsem dlouho čekala na stavebnici Ela, kterou jsem kdysi chtěla pořídit naší Lolince a která byla neustále vyprodaná (pokaždé mě někdo předběhl), a pak měl najednou "Papík" obchod na fleru prázdný a já jsem si myslela, že s výrobou asi skončili.

foto via www.drevodetem.cz

Nedávno mi má kamarádka doporučila jeden český obchod s dřevěnými hračkami Dřevodětem - okamžitě jsem při nahlédnutí do obchodu poznala "Papíkovu" práci a zaradovala se z jeho znovunalezení. Myslím, že po zavření fler obchůdku se neztratil ze zorného pole jen mně, ale chyběl i dalším lidem, kteří nový obchod už nenašli. No a také ho samozřejmě plno rodičů a dětí ještě ani vůbec nezná. Takže nahlédněte - myslím, že se vám tam zalíbí, stejně jako mně. krásná skládačka pro starší děti Slunce

Na celý sortiment se můžete podívat na www.drevodetem.cz. Vkládačky s listy, které máme na fotkách, tam ale najdete až za pár týdnů - je to úplná novinka a je ve fázi testování (testuje i náš Alánek :). 

Pokud nechcete, aby vám unikly tyhle dřevěné novinky, sledujte Dřevodětem i na facebooku - můžete tu dokonce nahlédnout v několika fotografiích "pod pokličku" pracovního procesu v Mela o.p.s. Není nad to vědět (a dokonce vidět), kdo a jak hračky pro vaše děti vyrábí. 

11 komentářů:

 1. Jojo, taky jsem čekala na fleru, až bude ta stavebnice Ela. Ale pak jsem tento e-shop objevila, a pak zase pozapomněla... Díky moc za připomenutí. Nutně potřebuji mašinku Mášu, tu jsem taky měla vyhlídnutou a stavebnici Ela, ale nevím, jestli obyčejnou nebo Elu Trriangl... Co myslíš?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obě jsou krásné, ale mně se pořád víc líbí ta klasická Ela, pořídím ji dětem asi k Vánocům. :) T.

   Vymazat
 2. Hračky Papíka z Fleru taky znám a na Elu čekáme taky tak nějak podobně jako vy :) Moc těmto firmám fandím a obdivuju je, že jdou do toho nelehkého konkurenčního boje. Ráda je nějakým tím nákupem taky podpořím.

  OdpovědětVymazat
 3. Dekuju za znovuobjeveni. Zapomnela jsem nazev stavebnice Ela a po zavreni obchudku na fleru uz nedohledala. U nas to vidim na trriangl. Zda se mi variabilnejsi...

  OdpovědětVymazat
 4. děkuju za krásný tip na hračky, na první pohled jsem se zamilovala, značku jsem neznala a hned ukládám, určitě něco dětem pořídím

  OdpovědětVymazat
 5. děkuju za připomenutí. Hledala jsem dlouho stavebnici Elu a ejhle, tu je :)

  OdpovědětVymazat
 6. Díky neskutečné! I já byla vyhlížitelem Ely :-))) Dobromila

  OdpovědětVymazat
 7. Oou, to jsem neměla vidět, jsem zamilovaná :)Minimálně tři věci "nutně potřebujeme".

  OdpovědětVymazat
 8. Přenádhera! Obchůdek ukážu našemu Ježíškovi :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Jo tak takhle to je! :-) My už fůru věcí od Papíka máme a přišlo mi líto že má obchod prázdný. Alespoň odkaz tam mohl být... Díky za znovuobnovení! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na fleru jsou externí odkazy zakázané, tak proto... :/ ale snad ho teď plno lidí zase našlo. :) T.

   Vymazat