pondělí 22. srpna 2016

milníky / ♥

první ranní cesta do školky...

První den ve školce.
Celé dopoledne sama. Ráno se děsně rychle vypravila, jak se těšila, ani snídani nechtěla.
Šla jsem tam s ní sama, ať nemá pocit, že od ní najednou odchází víc lidí.

Potřebovala si to tam trochu srovnat v hlavičce, trochu se taky styděla... Tak jsem tam čekala, až mi sama řekne, že už můžu jít. Trvalo to asi 20 minut a pustila mě domů.

Máme skvělou paní učitelku. Jen co jsem přišla zpátky domů, měla jsem v mobilu sms, že Lola vše skvěle zvládá a vypadá spokojeně.

Když jsem pro ni před obědem přišla, přemlouvala mě, aby mohla ještě zůstat. Cestou domů na mě byla trochu naštvaná, že jsem ji tam nenechala dýl. Ale nakonec mi vyprávěla, co všechno zažila. A že toho bylo!

Myslím, že Lola vykročila správnou nohou. Kéž jí to nadšení vydrží! I když mně bude i ty dvě dopoledne doma chybět... 

společné dílo s paní učitelkou, houby ještě Lola sama malovat neumí :)

16 komentářů:

 1. super!!! Je uzasna.... mas to ceka za 14 dnu....

  OdpovědětVymazat
 2. To je skvělé, že to tak zvládla! :)
  My stále nad školkou váháme, zvažujeme. Syn bude mít 3 až (už?) v září a mně stále přijde, že toho společného času máme před sebou tak málo (než mu v novém roce přibude sourozenec, než "bude muset" povinně do školky). Teď má nějaké extra citlivé období, kdy je to samé "Maminko pojď mě obejmout" a "Maminko, mám tě rád" stokrát za den :D Taky najít tu pravou školku mi dělá hrozný problém. Takže zatím jsme školce dali červenou a uvidíme.

  Helča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám to stejně, kdyby si Lola o školku neřekla, taky bych ji ještě nikam dávat nechtěla... Lola je teda o půl roku starší, ale stejně mi to přišlo ještě brzo. Ona už se s Alánkem ale doma nudí, spoustu aktivit, které děláme, jsou pro mimina. Tak si sama řekla, že chce chodit do školky mezi děti. Hledání školky je děs, ale já jsem měla štěstí, že jsem na jednu skvělou dostala doporučení od známé. T.

   Vymazat
  2. Terezo, mohu Vás poprosit třeba i do sokromé zprávy/mail kristina.kotkova@gmail.com/ s jakou školkou jste takto spokojeni? Pořád nemohu najít tu pravou pro dcerku. Díky moc. Kristina

   Vymazat
  3. Myslím, že pokud si dítě řekne samo a jít chce, je to skvělé a je opravdu čas, aby to zkusilo. Třeba zjistí, že to ještě není ono nebo naopak, ale bude to v jeho režii. U nás je zatím zájem o děti, o společné hraní na hřišti, ale "školka" jako taková mu nic neříká. Naštěstí mě netlačí čas, rodičovská se mi prodlouží s příchodem druhátka, tak pokud bude chtít být i dál se mnou doma není problém :)

   Helča

   Vymazat
  4. Ano, přesně to si říkám taky - že je skvělé, že nás k tomu kroku nic netlačí a když to ještě nepůjde, tak to vůbec neva, vždyť jsem stejně stále ještě s Alánkem doma. Lola totiž velmi dlouho neměla vůbec zájem se socializovat, naopak se dětem vyhýbala, takže jsem si myslela, že školka přijde daleko později. Všechno se u ní pak změnilo skoro ze dne na den.

   Vymazat
 3. To je super, že jste ji "vypustila do světa", když si sama řekla, to je totiž pro mámy někdy hodně těžké ;-) U nás to bylo stejné, školku jsem začala řešit, až když ji Elí začala sama vyžadovat. Také jsem našla u nás dětský klub, s učitelkami jsem si hned padla do oka a celkově to prostředí, přístup k dětem je zkrátka senzační. Mně to tedy trvalo pár měsíců, než jsem si nějak zvykla, že ji nemám ty dvě dopoledne doma, pořád jsem na ni myslela :-) Když jsem ji vyzvedávala, plakala, že tam chce s dětmi spinkat ;-) Letos jsme se dostali do státní školky, která u nás tedy také není špatné, ale zrovna dnes jsem místo odmítla a zůstaneme v soukromé. Holt laťka byla nastavena příliš vysoko ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že to u nás bude podobné. :D Dětské skupinky svým přístupem často nasazují vysokou laťku, taky to na státní školku nevidím, ale kdo ví... :) T.

   Vymazat
  2. Naše děti oba jako malincí vyzkoušeli soukromou, pak šli klasicky do státní, ale oba jsme po chvíli museli ze státní dát pryč. Prostě nic pro nás a naše děti. Nedá se to opravdu srovnat. Jak píšeš laťka ze soukromé skupiny je příliš vysoko.Teď už dva roky oboum platíme soukromou, kde nastoupí příští rok i do jejich školy a je to jiný koncept vzdělávání. Klukům i nám to velmi vyhovuje. Sice než odvezu kluky a přijedu zpět je to hodina. Takže ráno hoďka odpolko hoďka, ale stojí to za to, bezpochyb. Kdyby jsme bydleli přímo v Praze určitě dojíždíme daleko víc. Navíc zpoustu dětí z Prahy chodí do naší školky a školy i kvůli ceně. Je to dostupnější než v Praze a je to na velmi vysoké úrovni. Je to naše jedna z nejlepších investic do našich dětí! Takže za mě určitě supr najít si nějakou takovou malou skupinu. Ať se Lolince líbí!

   Vymazat
 4. Hezký den, Terezo,
  omlouvám se, že položím dotaz mimo téma, ale zmiňujete se, že doma děláte spoustu aktivit pro mimina a nedá mi to se nezeptat: co s malým Alánkem podnikáte? Mám deseti-měsíční holčičku a ta se mi doma očividně nudí a já netuším, jak ji zabavit. Zkoušela jsem treasure basket, ale to je věc na 10 minut, my však potřebujeme něco na desítky hodin:-) Jste obdivuhodně aktivní a plná nápadů, neporadila byste mi prosím?
  Děkuji.
  Michelle

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, Michelle,
   ono je to hodně individuální, s Lolinkou bylo taky těžké vymyslet nějakou aktivitu, které by se chytla. Alánek je naopak velmi komunikativní a prakticky cokoli, co spolu děláme, ho baví - nejradši má teď vkládací hračky (kroužky apod., tvary ještě nepoznává), stavíme komíny z Dupla, prohlížíme si leporela (hlavně zvířátková) nebo obrázky zvířat, nebo prostě sedíme naproti sobě a ukazuju mu, ať zatleská, nebo si dá ruku na hlavu, na nos... - takové jednoduché úkoly, má to moc rád a začal i sám od sebe používat ke komunikaci pár znaků. Ale on je opravdu extrémně komunikativní dítě, rád mi i s čímkoli pomáhá . S Lolou to bylo v jeho věku úplně jiné, ale ona si zase tenkrát docela vyhrála sama. T.

   Vymazat
  2. Obdivuju, jak to stíháte, když k dětem máte ještě web a tak všechno. R.

   Vymazat
 5. Kéž by se nám jednou vše tak dařilo zvládat s naší roční Madlenkou. Obdivuji jak nenátlakově to s dětmi zvládáte!

  OdpovědětVymazat
 6. To je dojemné. Nebude to trvat a taky budu fotit tuhle fotku.
  A nemůžu taky nezmínit, jak to krásně zvládáte. Máte můj obdiv.

  Míša+Oliver

  OdpovědětVymazat
 7. Ja tusila, ze to tak dopadne:-), at ji vydrzi i nadale. Od jisteho deti uz proste kolektiv potrebuji. Vy jste vychytaly tu pravou dobu, to je fajn. M.

  OdpovědětVymazat
 8. To je super, že jí to tak sedlo ;) Vidíš, pomalu ale jistě! Je to šikulka!

  OdpovědětVymazat