pondělí 8. srpna 2016

milníky


Takový celkem nečekaný milník.
Teda tak trochu milník, možná.
Lola se rozhodla, že chce chodit do školky.
Ona samozřejmě úplně přesně nechápe, co to všechno obnáší, ale myslím, že se s Alánkem nudí a máme kolem sebe málo starších dětí, proto začala vyhledávat společnost větších dětí čím dál víc a pak zjistila, že školka je nějaké místo, kde se ty děti schází.
Vůbec jsem nevěděla, za jaký konec to vzít. Nemám potuchu, jaké jsou možnosti. Vím jenom, že to chci pojmout víc jako kroužek, než školku. Jedno, dvě dopoledne týdně. Zatím. Nechci ji ještě dávat pryč.
A tak jsme vybrali jednu dětskou skupinu, která se řídí motem "respektovat a být respektován", což je mi v případě takového zařízení sympatické. Dnes jsme se tam byli spolu všichni podívat. Lolince se tam líbilo, tak to příště zkusíme naostro. A když se jí to nakonec líbit nebude, tak neva, tak ještě počkáme.

Cestou domů jsme se rovnou stavily ve Stromka centru a Lola si vybrala svoje první školkové papuče. Tyhle papuče jsou prostě symbol školky.
Ty naše jsou barefootky Pathik shoes, ale design mají stejný jako ty, co nosila už naše generace. Teda mimo mě. Já jsem totiž do školky nikdy nechodila. :)

Tak vám nevím, jestli je to větší milník pro mě, nebo pro Lolu.
To se možná teprv uvidí.
Za dva týdny. 
Měli tam taky takové nádherné červené s puntíky, které vypadali jako balerínky. Ale Lola prostě nutně potřebovala tyhle medvědy. A já - úplně naměkko, že vybíráme první papuče do školky - bych jí v tu chvíli koupila klidně patery, kdyby chtěla. 

21 komentářů:

 1. Tuhle detskou skupinu planujeme od brezna a uz se tesime!

  OdpovědětVymazat
 2. Sladcí jste :) Papučky mám taky v oku...budem chodit spolu od září ;)

  OdpovědětVymazat
 3. taky jsem zmenila nazor, ze i kdyz jsem doma s malou, starsi bude chodit do skolky, hlavne proto ze chce, taky proto ze ja ji nepripravim tolik zabavy a interakce jako s detmi. deti to od urciteho roku proste potrebuji.

  OdpovědětVymazat
 4. Ach! ♥
  Lili už také pokukuje po dětech a s námi se doma nudí. Naštěstí jsme opravdu často ve společnosti větších dětí. Nicméně jednou řekla, že chce do školky, ale jak zjistila, že do školky nechodí maminky, rozmyslela si to. :D
  Tak čekám, kdy to přijde. Snad to ještě počká. už proto, že my tu tolik možností výběru nemáme. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lola si taky nejdřív myslela, že tam chodí i maminky. :D Nejdřív pro ni byl trochu šok, když jsem jí řekla, že tam děti chodí samy, ale mluvit o tom nepřestala a nakonec teď i sama říká, že tam bude beze mě. Jenom vždycky nezapomene připomenout, že spát tam teda ale nebude. :D Tak uvidíme. Mluvíme o tom denně a ona vypadá opravdu rozhodnutě. Ale realita může být nakonec jiná. Ale já nespěchám, když by to ještě nešlo, tak to zkusíme třeba zase za půl roku. :) T.

   Vymazat
  2. Naše (na konci května tříletá) A. byla dnes podruhé v nové (soukromé) školce, kam bude od září chodit na dva dny v týdnu. Zatím tam byla jen dopoledne, vše super, minule nechtěla domů. Dnes se to tedy neobešlo bez pláče, protože si nebyla jistá, zda tam chce spát nebo ne (pořád měnila názor) a když už nám bylo naznačeno, ať se rychle rozhodneme a já po A. reakci, že chce domů zavelela k odchodu, tak bylo samozřejmě všechno špatně :-( Tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat...já se tedy obávám i jak to bude u našeho nejedlíka s jídlem...kolektiv na ni v tomto moc nepůsobí.

   Vymazat
  3. Jo tak s jídlem to u nás bude taky boj. Na konci srpna jde Lola poprvé na zkoušku a zatím jsem řekla, že si ji vyzvednu před obědem a pak uvidíme. Tady v této školce ji naštěstí do jídla nijak nutit nebudou, když se zabejčí, ale já si naopak myslím, že by na ni ten kolektiv naopak trochu zapůsobit mohl. A když ne a nic tam nesní - tak to bude jako doma, protože tady k obědu většinou taky nic nesní... :D T.

   Vymazat
  4. Tady do jídla taky nenutí. Dnes ochutnala polévku (chtěla tedy jen čistý vývar), druhé jídlo nechtěla. Ona má úzký repertoár věcí, které jí, tak je to složitější. A kolektiv moc nepůsobí. Tak jen řeším, jak to udělat, aby pak neměla hlad a já k tomu navíc nebyla ještě o pár set korun lehčí :-) Ve 3 letech má 12 kg, tak bych nechtěla, aby třeba nějak zhubla nebo tak, když by nic nejedla.

   Vymazat
 5. Držím palce! Já taky do školky nechodila, vždy jsem si myslela, že tam děti taky nedám..ale u Elí to byla nutnost...navíc ona je hrozně kolektivní (na rozdíl ode mne)...ale chodila ze začátku jen jednou týdně, pak 2x a teď půjde druhým rokem 3x. Abychom měly i nějaký společný čas na aktivity. Bačkůrky jsou super, už jsem někde podobné viděla a uvažuji o nich. Akorát bych potřebovala otevřené, kvůli pocení nožky...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mají teď i nějaké kožené otevřené, ale ty už jsou dražší... Ale krásné! :) T.

   Vymazat
 6. chápu tvé pocity .. já musím dát oba za tři týdny na ostro (nela 3,5, Max čerstvě 2) doufám, že buodu chodit jen 2-3x týdne - do soukromé školky tedy.. ale stejně... je mi to líto,... :(

  OdpovědětVymazat
 7. Držím palečky, aby se Lole ve školce líbilo. Náš vnouček začal na jaře, ale dostal neštovice, od něho je chytla mladší sestřička a pak už do školky nechtěl. Uvidíme, jestli po prázdninách nezmění názor. Bydlí na vesnici a tak není možný výběr jiné školky. Ale také potřebuje větší děti.

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj,muzu se zeptat o jakou skolku jde? dekuji moc,v.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak Lola ve školce. Velký milník. Klára to měla takto před rokem, těsně před narozením Jakuba, byly jí dva roky a hrozně si přála chodit do školky. Tak jsme toho samozřejmě využili a začala chodit, jedno dopoledne týdně. Asi 5 návštěv v klidu, pak se to zlomilo a pokaždé jsme šli s pláčem. Neměla jsem na to srdce a zůstala s námi doma. Teď ve 3 letech rozhodně říká, že do školky nechce, a tak to ještě nějaký ten rok zůstane :) Pokud nezmění sama názor. Ale na druhou stranu máme naplánovaných několik kroužků, tak nebude ochuzena o kolektiv. Myslím, že Lolinka už je přece jen zralejší a zvládne to. Horší to bude s maminkou, nebo aspoň soudím podle sebe. Já málem obrečela, když teď jela Klára poprvé na prázdniny (pouhé 2 dny) k babičce a dědovi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám na to stejný pohled. Kdyby Lola nechtěla, nebo pokud si to rozmyslí, tak bude prostě se mnou doma. Mimochodem, jak jsem psala i v článku - já sama jsem do školky nikdy nechodila a nijak zásadně mě to nezasáhlo. Já bych ji ani nikam dávat nechtěla, ale když si o to sama říká, bránit jí samozřejmě nechci, minimálně musí dostat možnost to zkusit. Ale ona tahle skupinka není asi ani moc školka, je tam jen 12 dětí (někdy i míň) a je to spíš takové rodinné, navíc jen jedno či dvě dopoledne týdně... Ale i tak to samozřejmě obrečím, pokud to klapne a bude tam chtít chodit. :) T.

   Vymazat
  2. Teri, rozumím, ale děti docela dobře poznají, co je pro ne nejlepší. Takže ona si urcite řekne, kdyby něco :) navíc je super že je to v myšlence respektovat a byt respektován, ideální!

   Vymazat
 10. Krásné papučky, bohužel jen do vel 30.

  OdpovědětVymazat
 11. U nás stejný milník, jen půjdeme s papučkami Tikki z Rumunska :-)

  OdpovědětVymazat