pondělí 25. července 2016

fashion inspiration / Shark in the parkKdyž jsem byla na dovolené, oslovila mě jedna milá mladá dáma - Bára - zda bych jí nepomohla rozšířit povědomí o její nové české značce dětského oblečení Shark in the park. Když jsem do eshopu nakoukla, okamžitě jsem se pro její styl nadchla! Tohle je totiž přesně značka pro nás! Střídmá barevnost, chytré ilustrace a propracovanost do nejmenších detailů - zkrátka na první pohled práce profesionálky, kterou Bára bezesporu je a nejen proto, že návrhařinu studovala.
Už jste o ní možná četli i u jiných blogerů, protože opravdu dobré věci se šíří rychle.

Já jsem se minulý týden s Bárou a jejím synem osobně sešla, vyzpovídala ji (nejzajímavější otázky a Bářiny odpovědi o Shark in the park najdete níže v článku - třeba kde se oblečení šije a kdo kreslí potisky) a taky jsem u toho našeho setkání udělala pár fotek, takže tady jsou - pokud jste o nich ještě neslyšeli, představuji vám Báru a její žraloky! Oblečení Shark in the park má krásné potisky, předlohy pro ně kreslíš sama?

Ano, je to jedna z věcí, kterou dělám velmi ráda. Asi nejsem jediná, koho už omrzely známé motivy super hrdinů a tak jsem chtěla, aby měly děti možnost nosit taky něco jiného, než vidíme všude kolem sebe. Líbí se mi jednoduché a občas trochu vtipné obrázky, na kterých je vidět, že jsou ručně kreslené. Mám pocit, že to k dětem patří, taky rády kreslí. A vypadá to, že si je docela oblíbily, vybírají je ze svého šatníku sami.


Jaká je cesta jednoho kusu oblečení, kdo ho navrhuje, šije, tiskne? Kdo všechno stojí za Shark in the park?

Než má zákazník možnost koupit nějaké oblečení, předchází tomu docela dlouhý proces. Když přijde správný čas, intenzivně nasávám inspiraci a pak určím, co budu nabízet v dané sezóně. Podle toho pak navrhnu kolekci, určím si barvy a vyberu látky. To všechno pak projednám s výrobou a může se začít šít. Momentálně šijeme u malé rodinné firmy tady v Česku, potisky zadávám tiskárně, ale vzory na látky si tisknu sama. Používám k tomu razítka, která si vyrobím. Výsledkem je originální hand-made oblečení. V budoucnu plánuju použít i jiné zajímavé prvky než jenom potisk. Těšte se na podzim.
Když je kolekce na světe, přichází na řadu propagace, prodej a další praktické záležitosti. S těmi mi pomáhá rodina. Ne na všechno ale stačíme, takže občas spolupracujeme i s profíky.


Víš, odkud pochází látky, ze kterých šiješ?

Máme české dodavatele látek, které pochází z evropských zdrojů. Na většinu materiálů máme certifikát, že jsou zdravotně nezávadné i pro děti do 3 let. Máme totiž oblečení také pro miminka a ty potřebují zvýšenou pozornost.


Jaké cíle má značka do budoucna?

Určitě se chci dál věnovat tvorbě dětského oblečení. Ale přibude i pár věcí do pokojíčku nebo na výlet. Postupně budeme rozšiřovat sortiment. Momentálně šijeme pro miminka a předškoláky, ale další kolekce bude i pro starší děti. Myslím, že se časem najde i něco pro rodiče, je o to velký zájem. Taky plánuju vlastní showroom, kam by se zákazníci mohli přijít podívat, co právě děláme, dát si s námi kafe a případně si odnést něco pěkného. Ale to je zatím daleko. Teď si nás zákazníci můžou najít buď na našem e-shopu, nebo také v jedné pražské prodejně na Vinohradech. Začátkem srpna budeme na Dyzajn marketu a dále se budeme se zákazníky potkávat na podobných akcích, aby měli možnost vidět oblečení zblízka.


Kde bereš inspiraci?

Především u dětí. Zkoumám, co potřebují, jak se pohybují, co je zaujme. Snažím se, aby bylo oblečení praktické a pohodlné. Mám ráda funkční detaily jako třeba stahování v pase, prodloužené délky nebo různé kapsičky. Myslím, že i když je tím konečný produkt trochu dražší, vyplatí se to udělat pořádně.
Kromě funkčnosti ale řeším i vzhled. Rozhodně se to nevylučuje a oblečení do města by mělo mít šmrnc. Hodně se inspiruji skandinávským stylem, který je podle mě nepřekonatelný. Je tak jednoduchý, ale promyšlený. Baví mě ležérní look a střídmé kombinace.  No a samozřejmě sleduju trendy. Snažím se, aby se naše oblečení dalo kombinovat i se zbytkem šatníku. A hlavně bych ráda, aby děti měly možnost vytvořit si vlastní vkus už od malička. Doufám, že se mi s touhle značkou podaří aspoň trochu přispět.

Děkuju Báře za rozhovor, příjemné posezení u kávy a přeju mnoho spokojených (malých i velkých) zákazníků! 

5 komentářů:

 1. Nádherné kousky. Rozhodně nakoupíme. Díky Terko za tip!

  OdpovědětVymazat
 2. Já se těším na podzimní kolekci! Na léto mají holky hadrů plno, ale na podzim jim něco určitě vyberu! Jinak sleduji tuto značku na IG a držím palce! Líbí se mi hlavně střihy!

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné věcičky. Určitě musíme něco pořídit :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Jo! Sama šiju, takže tady dokážu být dost kritická, ale tohle je vážně fajn. Vtipné, pěkné, neokoukané, nápadité střihy, vypracování aspoň na netu vypadá výborně - věřím, že je takové i v reálu. Pokud se bude do budoucna vytvářet něco i pro větší děti, ráda podpořím:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Zuzko,
   díky za kladnou kritiku :) Pokud jste z Prahy, můžete se na oblečení podívat v obchodě Fór Kids v Polské ulici na Vinohradech. Na podzim plánujeme pár věcí do velikosti 140.
   Hezké léto!
   Bára

   Vymazat