pátek 8. července 2016

den třináctý / Florencie


Včera večer jsme dorazili na přespání na takovou typickou maličkou toskánskou usedlost uprostřed přírody, avšak nedaleko Florencie. Ráno jsme si tu hned po probuzení udělali pyžamovou párty na zahradě a pak krátkou procházku po okolí, mezi vinnou révou a olivovými stromy, než jsme zase vyrazili do víru velkoměsta - tentokrát do Florencie.

A tam jsem se zamilovala - Florencie je jedno z nejnádhernějších měst, jaké jsem kdy viděla. Vůbec jsem se nedokázala rozhodnout, které fotky vám ukážu, takže jich je dneska trochu víc.

Čas do konce našeho dvoutýdenního roadtripu se krátí. Na poslední dvě noci jsme opustili města, moře i horko - a vyměnili je za klid, chlad a cinkot kravských zvonců vysoko v Alpách v nadmořské výšce 1800 m.n.m., nedaleko města Bolzano. Tím jsme udělali předposlední skok směrem k domovu. Zítra tu budeme relaxovat v přírodě, v trávě mezi koňmi, krávami a horami... ale o tom ještě napíšu. 
V neděli ráno pak vyrazíme na poslední dlouhou jízdu, tentokrát už s cílem Praha. :)

10 komentářů:

 1. Bolzano myslíš? A Lago di Garda někdy příště nebo pojedete?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky za upozornění na překlep, už jsem to opravila.
   Lago di garda zatím neplánujem, má teď takové trochu moc dovolenkové stigma. :D Ale třeba se tam někdy příště podíváme. T.

   Vymazat
  2. Terko, ono to záleží na úhlu pohledu, i u Lago di Garda jdou najít naprosto nekomerční, liduprázdná a klidná místa, která člověk marně hledá třeba ve Veroně nebo Neapoli. Podle mě záleží, jak si to člověk udělá, naplánuje a hlavně prožije. Na stigmata proto moc nevěřím. Jinak ale fotky z Florencie jsou krásné!

   Vymazat
  3. Jo to je mi jasné, že je to tam určitě krásné! :) Jen se mi to vždycky trochu na čas zprotiví, když tam bylo v jednom roce na dovolené 15 lidí kolem mě, ale ono mě to pak zase přejde a třeba tam někdy taky vyrazím. :) T.

   Vymazat
 2. Terezko, jste úžasná, jak to všechno zvládáte:)!!! Škoda, že už jedete domů, ráno se mi s vašimi fotkami mnohem lépe vstávalo do práce:) Šťastnou cestu! A díky za Váš blog, ráda Vás čtu:) Bára

  OdpovědětVymazat
 3. To by člověk ani nevěřil, kolik se toho dá za 14dní vidět/zažít.. Z tohohle článku jsem úplně dojatá, Florencii toužím navštívit už dlouho, tak snad se příští rok zadaří. Napíšeš pak, prosím, nějaký shrnující článek o tom, jak to zvládali děti, nějaké tipy atd.? My asi pojedem v září zas do Chorvatska tentokrát asi autem a trošku se toho děsím, protože Tobík už raději běhá...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějaký souhrnný článek psát určitě budu, ale ono je to hrozně individuální s těmi různými tipy, každý rodič má nějaké jiné potřeby a strachy (co by se mohlo třeba stát) a tomu to celé přizpůsobuje, aby se cítil "jištěný". S Lolinkou jsme to cestování hodně řešili, hodně se připravovali, teď se dvěma už jsme pobalili pomalu jen čisté spoďáry a jelo se. :D Ale určitě něcé sepíšu, až budeme doma. :) T.

   Vymazat
 4. Terez, musím tedy říci, že máte nádherné fotky, které dokážou vystihnout úplně atmosféru. Hlavně fotky dětí, které je mnohdy těžké zachytit. Můžu se zeptat jakým objektivem fotíte ? Díky. Florencie je teda úplně nádherná.

  OdpovědětVymazat