pátek 1. července 2016

den šestý / pláže a nicnedělání


Šestý den! Už?! Dnes jen odpočíváme a nic neděláme, zůstáváme ve Stintinu až do neděle. Chodíme po plážích, koupeme se, pozorujeme, kocháme se a cpeme se zmrzlinou. Nabíráme síly na další výlety a cesty, ještě nás toho čeká hodně! 

11 komentářů:

 1. Kouzelny! :-) Hned bych si tu nasi cestu taky zopakla :-)
  Mejte se krasne!

  OdpovědětVymazat
 2. Jak tak čtu Tvé příspěvky, už se nemůžu dočkat mé dovolené s rodinkou - taktéž v Itálii! Ráda bych se ještě zeptala, budeš dávat (třeba později)i nějaké tipy na ubytování? Mě konkrétně by zajímala právě Sardinie. Děkuji. Markéta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jestli budu dávat tipy přímo na blog - moc jsme to ubytko totiž neřešili, chodíme se do hotelů a apartmánů prakticky jen vyspat, tak to nejsou vyloženě tipy na rodinné hotely, ale spíš co jsme kde našli a přišlo nám přijatelné. :D Na Sardinii jsme ubytovaní v komplexu apartmánů Residence Hotel La Pelosetta a je to tu v pohodě, takové obyč, ale hned u pláže. :) Ještě budeme z neděle na pondělí pak přespávat jinde na Sardinii. T.

   Vymazat
  2. Díky :-) No - my se obvykle na cestach chodime do apartmanu take jen vyspat :-) Do rodinnych hotelu v podstate nejezdime (nic proti nim, ale zatim nemame potrebu). A jelikoz mam takovy dojem i z tveho cestovatelskeho blogu, tak jsem se zeptala. Dekuji. M.

   Vymazat
 3. Dobrý den, Terezo, díky moc za fotoreportáž z dovolené. My o tu letošní přišli kvůli zdravotnímu stavu manželovy maminky, která už tu s námi asi dlouho nebude - o tu loňskou z podobných důvodů, takže od té doby, co se narodily děti jsme prakticky nikde nebyli. Ne kvůli dětem, ale kvůli péči o stárnoucí maminky a babičky :) Proto jsou pro mě Vaše fotky z cest velkou vzpruhou a optimisticky doufám, že my se snad jednou na nějakou tu zaslouženou dovolenou taky dostaneme :)
  Za co však máte můj největší respekt je, že se na dovolené dokážete odhodlat k protřídění fotek a uveřejnění článku? Jak tohle děláte? Vaše píle je fakt obdivuhodná. Přeji krásný druhý týden. Moc si to užijte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, ale velký dík za tohle patří Mr. Happy, který se o děti večer vždy postará (téměř) sám a já mám tak čas na fotky, blog a dokumentaci dovolené. :) Tereza

   Vymazat
 4. Alánkova "noha větračka" je skvělá :D

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý den Terezo, sleduji vaše zápisky z Itálie, protože se v září také chystáme na podobnou cestu. Také pojedeme s ročním synkem, tak jsem o to víc zvědavá, jak to zvládáte a kam všude jedete. Vaše fotky i vyprávění se mi moc líbí a ještě bych k tomu uvítala i nějaké organizační informace. Tak bych vás chtěla poporosit, zda k tomu dáte nějaký článek, či byste mi tu mohla odpvědět. Hlavně by mě zajímalo, jak řešíte jidlo pro Alánka (vaříte, vezete si skleničky či kupujete na místě...), taky jeho spaní (spinká s vámi v posteli nebo máte dětskou postýlku v ubytování...)? A ještě vidím, že trávíte i večery s dětmi venku, tak přemýšlím, jak to děláte s ukládáním ke spánku? Chodí Alánek spát i doma později a nebo jste to tu nějak posunuli? Děkuji, užívejte dále dovolenou a těším se na další příspěvky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, Hanko, nějaký "organizační" článek asi psát budu, ale hlavně o tom, jak se třeba balíme na road trip a jak to děláme s vybalováním věcí, když spíme každý den někde jinde - na to se mě totiž dost lidí ptá. Co se týče takových těch základních praktických věcí, k tomu jsem už psala články, když jsme byli poprvé s Lolou v Portugalsku (bylo jí 14 měsíců) a všechny články k tomu najdete pod tagem "první dovolená": http://www.madamecoquette.cz/search/label/prvn%C3%AD%20dovolen%C3%A1

   Jídlo pro Alana - na začátek jsme měli pár sklniček z Čech (asi 4 a máme v autě lednici, takže je jejich skladování i v létě snadné), jinak kupujeme tady - občas skleničky, spoustu místního ovoce, pečivo, jogurty atd.
   Alan usíná s námi v posteli, ale pak ho musíme přesouvat do dětské postýlky, protože spí velmi neklidně a v noci by z postele spadl. Máme s sebou vlastní cestovní postýlku, ale když jsme byli poprvé s Lolinkou, letěli jsme letadlem a tudíž s sebou cestovní postýlku brát nemohli, v každém hotelu a apartmánu nám ale vyšli vstříc a postýlku dodali (psali jsme jim o to ale dopředu).
   Naše děti chodí spát standardně i doma později, než je obvyklé, hlavně v létě, kdy je dlouho světlo. Když je Alánek náhodou unavený (ale večer se to stává zřídka :D ), tak usne klidně venku v kočárku a dokonce daleko lépe, než doma v posteli, takže "večerku" moc neřešíme.
   Ať se vám dovolená vydaří! :) T.

   Vymazat
 6. Ta průzračná voda ♥ Chci k moři :)

  OdpovědětVymazat