čtvrtek 7. července 2016

den dvanáctý / Vesuv a Neapol


Dopoledne jsme zdolali Vesuv.
Tedy jen jeho úsek (od posledního parkoviště), asi 1 km vzhůru až ke kráteru sopky, ovšem obtěžkáni dětmi, to mají ty výšlapy úplně jiné grády. :)

Odpoledne Neapol, její malá část - je totiž děsně mostrózní, obří. Taková přelidněná, nebo tak aspoň působí. A špinavá. Ale barevná, má svoje kouzlo.

V podvečer jsme pozvolna nabrali směr Praha, ať tam do neděle ve skocích dojedem a stihnem přitom ještě něco zažít. Právě teď jsme na cestě do Florencie (článek píšu za jízdy v autě).

9 komentářů:

 1. Jó, vidět Neapol a zemřít! Nádhera. U Neapole často pochybuju, že tu žijí evropané. Vypadá to, že jste si to užili. Přeju vám to moc! Z.

  OdpovědětVymazat
 2. Muzu se zeptat, co mate za nositko? jinak uzivejte posledni dny dovolene :) Fotky mate paradni, jako vzdycky :) Eva

  OdpovědětVymazat
 3. Moc hezké fotky a souhlasím, že děti se pronesou, my jsme týden šlapali v Dolomitech a záda si u Gardy rovnám další týden :) Na druhou stranu nedám na nošení dopustit, bez krosny a nosítka bychom si nemohli užvat aktivní dovolenou s dvěma malými dětmi. Šťastnou cestu domů.

  OdpovědětVymazat
 4. už aby bylo za rok a my mohli konečně taky vyrazit. ale to už pojedeme čtyři :D letos nám ta trojčlená cesta nevyšla. taky byla v plánu itálie, ale doktor už mi to zatrhl. ale zase jsme mohli mít doma Itala :D
  klidnou cestu domů
  vlaďka

  OdpovědětVymazat
 5. Rikala sem manzelovi ze uz vim kam priste na dovolenou. Diky za to. Uzivejte :)

  OdpovědětVymazat
 6. Co říkala Lolinka na Vesuv? U nás jsou aktuálně sopky velké téma - čtyřletku podezírám, že by se bála i na vyhaslou sopku, jak to stále řeší (Pompeje by nerozdýchala rozhodně). Dvouroček dnes po shlédnutí videa na youtube postavil z Dupla dron, kterým prý bude fotit žhavou lávu...
  Ještě jsem se chtěla zeptat - a rovnou se omlouvám, protože je mi jasné, že s tímto dotazem nejsem zdaleka první - v jakém programu editujete fotky? A přiznám se, že obdivuji kompozice fotek s dětmi. Naše děti vždy, než stihnu zaostřit, někam odskočí, otočí se, vzájemně se zakryjí, případně se aspoň tváří jako paka. Cca osmdesát procent fotek je odpad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lolinka sopky právě zatím moc neprožívá, pro ni je to hora jako hora. :D Jinak na Pompejích jejich osud není vůbec znát, z celého velikánského města je to poznat jen v jedné malé skleněné vitríně s odlitky těl (ke které se nemusí vůbec jít) - to jen kdybyste se tam někdy chystali, tak ať víte, že se nemusíte bát. :)
   Jinak fotky upravuji ve Photoshopu, ale tyhle z dovolené ani moc upravované nejsou, vlastně jen ladím kontrast a jas, což se dá udělat v jakémkoli programu.
   Díky! T.

   Vymazat
 7. Týýý bláho, až ke kráteru ste ty mrňouse donesli. Florencie je můj sen, to už fakt závidím ;) ♥

  OdpovědětVymazat