čtvrtek 23. června 2016

o naší svatbě


Fotky přímo ze svatby vám sice ještě neukážu (Katka je ještě nemá všechny hotové, ale na pár prvních se můžete podívat na jejím foto profilu - KLIK - výběr ze všech dám na blog později), ale řeknu vám pár slov a ukážu pár přípravných či posvatebních fotek, které jsem si vyfotila já.


Už před lety jsme se domluvili, že až se jednou vezmeme, uděláme to přesně takhle. Tajně, jen se svědky, nikomu o tom neřekneme. To je jediný způsob svatby, jaký k nám sedí. Neumíme moc tyhle citové záležitosti sdílet s někým dalším. Později jsme k našemu plánu přidali tedy ještě naše děti, ale jinak jsme ho neměnili. Neřekli jsme to ani rodině. Po šesti letech a dvou dětech už to ani není žádné velké oznámení. :) Chtěli jsme si to prožít jen sami a hlavně to s nikým dopředu nemuset řešit. V klidu si udělat vše podle svého a jen a jen sami pro sebe.


Hodně lidí nám říká, že jsme si vybrali pěkné datum. No, pěkné opravdu je, ale my jsme si ho tak úplně nevybrali. 16.6.2016 v 11:30 byl jediný poslední volný termín ve svatební sezóně u nás na radnici (nejsme prostě tak úplně typy na půlroční plánování svatby dopředu :). Tak to byl asi osud, když na nás zbylo zrovna tohle datum.


Všem jsme to oznámili až po svatbě. Když bylo po všem, vyfotili jsme se v naší milé malé obřadní síni a rozeslali mmsky všem blízkým. A vyrazili jsme na piknik do Stromovky, která je hned vedle obřadní síně - s dětmi, svědky a Katkou, která nám cestou nafotila krásné novomanželské fotky. V parku jsme bouchli šampus, povídali si, jedli. Všechno to bylo takové klidné a pohodové, přesně, jak jsme chtěli.


V podvečer jsme si zašli na večeři (už sami dva), na procházku Prahou a večer se potkali s pár přáteli (těmi, kdo měli na poslední chvíli čas) v baru, ve kterém jsme měli před 6 lety první rande.


Každý má jinou představu o ideálně stráveném svatebním dnu. Nevím, jestli někoho ten náš inspiruje, ale byl zkrátka takový, jaký jsme si my vysnili...


...maličký, soukromý, klidný, náš. Byl perfektní.


Na závěr bych chtěla přidat pár tipů a poděkování těm, kteří nám pomohli (ač to třeba ani nevěděli) užít si ten skromný svatební den přesně tak, jak jsme si přáli. Všechny ty drobné milé přípravy probíhaly tak poklidně a harmonicky.


svatební sukni mi laskavě, přesně dle mých představ a obrázku z internetu ušila paní Judith Heine, která je nesmírně šikovná a vstřícná švadlena - nemohu ji ani dostatečně poděkovat, splnila mi můj sen o svatební róbě. :) Pokud byste někdy sháněli švadlenu, moc paní Judith doporučuji! (můžete ji zkontaktovat na emailu heine@centrum.cz)

bílý krajkový top jsem si koupila v sekáči :)

překrásný věneček do vlasů je od Holečkovic

zápich do dortu - do našeho mini svatebního piknikového dortu :) - nám vytiskl z eko plastu na 3D tiskárně milý pan Štefan z obchůdku Krásný domov

prstýnky - ten můj je vlastně svatební prstýnek mojí mámy, která mi ho předala. Pro Mr. Happy jsme k němu nechali přidělat ten stejný ve zlatnictví. Stál majlant a on ho stejně asi nosit nebude. :D 

mističku na prstýnky, kterou jsme použili přímo k obřadu, malovala Lolinka v keramické dílně na festivalu Mini

piknikové občerstvení včetně dortu jsem si nechali připravit od profíků z Bakeshopu

kytici jsem původně nechtěla, protože mi nesedí způsob, jakým se to obvykle dělá (nevěsta si sama pro sebe vybírá, jak má kytice vypadat - přijde mi to trochu legrační) - Mr. Happy ale říká, že bez kytky by to bylo trochu blbý. :) Tak jsem mu řekla, ať mi teda nějakou vybere sám, když chce. A tak vybral a je hezčí, než milion takových, který bych si vybrala já sama. Protože je od něj. Už se suší u okna.

Jo a hrál nám Ben E. King. 


29 komentářů:

 1. Zní to dokolane. Naše svatba se plánuje na 7.7.2017, já jsem opačný typ, než Vy, všechno musím mít naplánované. Ale k vám mi to přesně takhle sedí.
  Ať jste štastní!
  <3
  Přeje Míša+Oliver.

  OdpovědětVymazat
 2. Ano..presne takto prosim :-)
  Krasa!

  OdpovědětVymazat
 3. Krása a pro mne ideál, plánujem to zrovna tak. Už to vypadalo, že to letos dopadne, ale druhátko nám trochu změnilo plány, tak snad příští rok :)
  Mějte se krásně a žijte podle vašich představ!

  OdpovědětVymazat
 4. Takovouhle svatbu bych si přála. Překvapili jste mě a dojali. Hodně štěstí!

  OdpovědětVymazat
 5. Nádhera, blahopřeju!
  Nedá mi to a musím se tu "sdělit". Dlouho jsem tvrdila, že mi úplně stačí, že přítel "požádal" (tedy vyjádřil úmysl), a svatbu fakt nepotřebuju. Má to i ten důvod, že bych ráda svatbu v kostele a přítel ani za nic ne. Ale jak chodíme s naším mrňousem na aktivity pro děti a kolem nás jsou samí sezdaní rodičové, už mi to skoro začíná být líto a asi to s tou svatbou budeme muset nějak vymyslet. Žádost proběhla na můj svátek, to byla loni sobota, čili obvyklý oddávací den, ale s 3-měsíčním prvňousem jsme to fakt nedali. Jak píše Míša, že plánují svatbu 7.7.2017 - na moje narozeniny, nebude mi teda 37 (bude mi o rok víc...), ale to by také bylo pěkné datum - přítel si ho na rozdíl od svátku pamatuje správně :o) I když v tu dobu bych ráda, aby bylo na cestě (možná venku?) naše druhátko, tak uvidíme. Navíc se ještě budeme muset domluvit na tom obřadu, protože na "obyčejnou" radnici nechci a ten kostel mi fakt neprojde. Tak držte prosím palce :oP
  Haanja

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co se domluvit s panem Petrem Samojským? Je to oddávající, působí jako duchovní Pražské obce unitářů, ale oddává kohokoliv, viděla jsem s ním svatby na zámcích, na louce, dokonce ve skalách a tak.) Najděte si o něm něco na netu, je přístupný jakémukoliv nápadu co se svateb týká. A to se mi líbí, já svatbu v kostele určitě nechci, na radnici to samý a když už někde venku, u lesa, tak tam mi zas nesedí oddávající z místní radnice s těma jejich kecama, co melou dokola na každý svatbě:D

   Vymazat
  2. My jsme měli svatbu před pěti lety a teď uvažujeme o svatbě jen my dva a naši děti v kostele:) Tehdy manžel o tom nechtěl slyšet a teď povolil, tak možná někdy jednou:) Chceme to bez stresu a užít si to:) Už se těším na tu atmosféru a na fotky:)

   Vymazat
  3. Díky za tip, na unitáře jsem na webu narazila, když jsem hledala přesné znění katolického slibu ("nebudu nikomu slibovat, že budu věřit v Boha!" - no nemusel by, katolíci mají dvě varianty slibů a v tom jednom není o víře ani slovo) a našlo mi to mimo jiné i sliby na webu unitářů. A musím přiznat, že mi jsou unitáři velmi sympatičtí, oddávající není "jen" člověk na radnici se řetězem kolem krku.
   Haanja

   Vymazat
 6. Přesně jako u nás, brali jsme se 15.5.2015 jen se svědky, v náruči 8mi měsíční syn a já v modrých šatech... Neměnila bych ani dnes, i když mi mnoho lidí nevěří, že mne nemrzí, že jsem se "ochudila" o ten typický svatební velký den... Přeji šťastný život :)

  OdpovědětVymazat
 7. My to meli podobne...meli jsme tam teda jenom rodice a babicky a nase deti - jedno v brisku a syn nam sypal lupinky cestou k oddavajicimu...naplanovano za tri tydny taky v krasne datum :) Puvodne jsme chteli byt taky jenom sami...ale pak mi bylo lito tech babicek, ze se dalsi svatby vnoucat uz nejspis nedoziji :) :)Krasny spolecny zivot preji...resp.at je vse hezke jako do dneska !

  OdpovědětVymazat
 8. Až mi slza ukápla - u té mističky od Lolinky a kytky od přítele/manžela! ;) To je tak skvělý, já to pořád říkám, že to jde i bez stresu a šíleného plánování a organizování, kdy ani nevíš, kde Ti hlava stojí, natož kde máš stát Ty a dalších sto lidí :) Tak snad se jednou třeba taky dočkám...

  OdpovědětVymazat
 9. ...krása veliká, gratuluji....takhle by se to líbilo i mně, inspirace, možná v dalším životě? :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Gratuluju.

  Fotky jsou nádherné :)

  OdpovědětVymazat
 11. Jsem fakt dojata. Tak hezky to vsechno zapada do sebe. Detaily, ktere vas charakterizuji. Tak dalsi sladene kroky zivotem.

  OdpovědětVymazat
 12. Moc krásná svatba. Je hezké, že jste se nebáli udělat si to přesně podle sebe. :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Prijde mi to trochu smutne, ze to rodina nemohla prozit s vami...ale je to vase vec, to je jasne :-) Blahopreji a at se dari!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naši rodiče jsou šťastní, že jsme to udělali tak, jak to učinilo nejšťastnější nás. A já si myslím, že by to tak mělo být. Že by všichni rodiče měli být šťastní za to, že děti dělají věci podle sebe, ne jen aby udělali radost jim. Zrovna moji rodiče nám v tomto navíc fakt fandí, protože to kdysi chtěli udělat stejně, ale nakonec podlehli a dodnes toho litují... Prožívají to s námi teď zpetně a mají s námi radost. :) Ale samozřejmě ne v každé rodině by to tak bylo. Moji rodiče jsou mi v tomto velkým vzorem. T.

   Vymazat
 14. Stand by me byl náš první tanec na svatbě :) Sice bachata, ale ráda jsem si tu písničku zase pustila.

  OdpovědětVymazat
 15. Krásný! Věřím tomu, že to bylo velmi intimní a příjemný (i s dětmi). My jsme to tak neměli, ale přípravy a celý den proběhli v klidu a pohodě, tak jsem na to ráda vzpomněla. Gratuluji.

  Andrea Šap.

  OdpovědětVymazat
 16. Nádherné.. moc vám to slušelo a určitě jste si to užili . Hlavně bez stresu..
  Přeji hodně šťastných let ♥
  Petra

  OdpovědětVymazat
 17. Skvělé, moc gratuluji a fandím, tohle se mi hodně líbí :) uplne z toho cítím tu pohodu a priste bych udělala to samé ;) i když my měli svatbu taky malou, jen rodiče, sourozenci s rodinou, ale i tak cca 20 lidí ... taky nejsem tip, který by plánoval svatbu rok dopředu, jako je to dnes běžné, takže chápu "problém" s termínem apod. Marcela

  OdpovědětVymazat
 18. Jéé, tak to je nádhera, gratuluju!!! pár dnů jsem tu nebyla, tak jsem začala číst od svatební cesty:) Krásně si to užívejte, všechno, všude a se vším jak si vysníte! be happy!:)

  OdpovědětVymazat
 19. Tak tak by som si predstavovala svadbu mojej dcéry čo nás teraz čaká. No aj s rodičmi,s nami samozrejme, lenže zaťova rodina z toho robí stretnutie každého s každým, plno ľudí a presne to bolo aj s druhou dcérou. Horko ťažko sme našli také veľké priestory, aby sa pomestili všetci. Svadba je podľa mňa rodinná záležitosť a hlavne záležitosť ženícha a nevesty. Príjemný, krásny a šťastný život spolu Vám želám.

  OdpovědětVymazat
 20. Já Vám asi úplně zapomněla pogratulovat!!!
  Tak sice pozdě, ale přece!
  Gratulujuuuuuuuuu♥♥ !!!!

  OdpovědětVymazat
 21. Mohu se zeptat, na kolik přibližně taková sukýnka u paní Heine vyjde a za jak dlouho Vám ji ušila? Hledám šikovnou švadlenu, která by mi ušila jednoduché svatební šaty, a práce paní Heine se mi z Vašich fotek moc líbí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celkově mě vyšla na 2200,- (včetně materiálu - brokát, který byl sám o sobě docela drahý, takže bych řekla, že paní Heine šije za opravdu slušné peníze, má sukně má i spodničku) a od první komunikace jsem ji měla za 2 týdny doma - a to se ještě čekalo až dorazí mnou vybraná látka, domlouvaly jsme detaily atd. Ale ten čas samozřejmě záleží na dohodě, někdy se jí může taky nakupit víc práce.
   Celkově to bylo děsně příjemné - poslala jsem jí jen nějaké fotky z pinterestu, jak bych si představovala střih, míry a paní Heine mi pak i poslala nákres předtím, než začala šít. A když mi ta sukně přišla, tak jsem měla neskutečnou radost, protože naprosto přesně pochopila, po čem toužím. :) Tereza

   Vymazat