pondělí 27. června 2016

den druhý / the floating piers


Pár dní před odjezdem jsme ještě narychlo měnili plán trasy. Internet totiž zaplavily zprávy o novém díle fascinujícího konceptuálního umělce Christa, které je umístěné právě v Itálii na jezeře Iseo. Christa už dlouho obdivuji, takže možnost zažít něco takového jsem si nemohla nechat ujít.

The floating piers (tedy plovoucí mola) je instalace, která má za úkol jen jedno - dát lidem nový zážitek, nechat je projít se po vodě. Oranžová látka je natažená i v ulicích okolních měst a určuje tak asi 3 km procházku, jejíž většinu projdete po vodě na houpajících se plovoucích molech. Zážitek nepopsatelný. Instalace tu zůstane jen do 3.7., tedy dohromady na 16 dní. Je pro mě neuvěřitelné, že jsme tu mohli být. 
pohyb vody je tím intenzivější, čím větší plochou ho můžete cítit :)

pohled na kompletní instalaci The floating piers


a děti mají na sobě trička od slovenské značky CILA, kterou moc ráda podporuji - až sem se tyhle slovenské slow fashion kousky podívaly! :)

19 komentářů:

 1. Jéé to jsem viděla u známého na fotkách! Musel to být ojedinělý zážitek! Paráda!

  OdpovědětVymazat
 2. Mé oblíbené jezero. Bohužel jsem neměla možnost se po něm projít :-)

  OdpovědětVymazat
 3. No, to je krásná instalace, škoda, že budu v Itálii později. To bych také chtěla zažít :-) Markéta

  OdpovědětVymazat
 4. to musel být skvělý zážitek a obdivuji Lolinky botičky, jsou parádní, takové chci taky....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to francouzská značka Collégien a dělají se i v dospělých velikostech! :D

   Vymazat
 5. Páni, to musel být opravdu zajímavý zážitek. Pro mě je to úplná novinka! Škoda, že jen tak krátce.. určitě to dalo hodně práce :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On má ty instalace vždycky jen na krátkou dobu, je v té krátkodobosti vlastně část krásy a umění, ale taky dost ovlivňují život lidí, kteří tam žijí, takže by to na delší dobu asi ani moc nešlo... :/

   Vymazat
 6. Trochu z jiného soudku - nedá mi to - jsi krásně štíhlá, pamatuji si, že jsi kdysi s někým cvičila... To ti pomohlo to cvičení či i něco jiného? M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, cvičení mi pomáhá spíš na zpevnění těla, štíhlost je u mě genetika... Naopak jsem mnohokrát za život spíš válčila s tím, že jsem se snažila přibrat než hubnout (a je to stejný boj, jako se ostatní s opačnými sklony snaží hubnout... :) T.

   Vymazat
 7. WOW, tak to je nadhera, verim, ze to byl jedinecny a silny zazitek. M.

  OdpovědětVymazat
 8. Biblicke! Kracet po vode. Sledovala jsem na netu a ted vidim, ze vy jste to zazili. Uzasne

  OdpovědětVymazat
 9. To snad ani nemůže být náhoda, že vám to tak hezky vyšlo! Holt, ta cesta vám byla takto souzena:) A žensky se mi honí ještě hlavou, jak to ta Lolinka dělá, že v takových kraťáskách nemá rozbitá kolena:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozbitá kolena zatím ještě nikdy neměla (myslím..), zato modřiny má od hlavy až k patě, ale ty nejsou na fotkách tak zřetelné. :D T.

   Vymazat
  2. Tak to je holka šikovná, naše dvouletá Nina se hned při první procházce v krátké sukýnce v prvních teplých dnech rozplácla na chodníku dost nešikovně, že ani v těch největších vedrech nechce na sebe nic v délce nad kolena a je fakt, že ji ty delší nohavice od té doby už víckrát zachránily nejedno koleno:) Máte krásnou dovču, cestuji ji s váma:) j

   Vymazat
 10. Tak to je úžasný, že vám to tak vyšlo. Přeju. :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Tak to je naprosto úžasné ... díky moc za sdílení ...
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 12. Ta vase cesta je perfektni. Tu zrovna byla kratka repka k floating piers
  https://www.facebook.com/littlethingscom/videos/566300180246025/

  OdpovědětVymazat