středa 29. června 2016

den čtvrtý / na skok do Francie


Trajektem na skok na ostrov Corsica.
Plavba trajektem byl obrovský zážitek pro nás všechny! Až takový, že jsme začali plánovat nějakou příští dovolenou na lodi. Otevřené moře je magické a děsivé zároveň.
Jsme tu jen do zítra večer, pak pokračujeme dál na ostrov Sardinie, takže jsme si vybrali takové ne úplně turistické místo, abychom poznali pravou Corsicu - pláž Canella je docela mimo civilizaci, první město je 5 km daleko. Miluju tyhle divoké neturistické pláže, na kterých ležíte v písku a nohama se dotýkáte vody, žádná lehátka a slunečníky nasázené vedle sebe, voda je průzračná, lidí málo a všude kolem příroda.


13 komentářů:

 1. Krása střídá nádheru :) Já bych se jen chtěla zeptat, co je to za kočárek a taky jestli jsou Vaše děti blinkací a jak to případně zvládají. Naše dvouletá s tím začala teď, takže jsme zrušili roadtrip po Evropě a jedeme jen po Česku, dost špatně to totiž snáší.

  Děkuji moc :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kočárek je zn. Greentom, psala jsem o něm kdyžtak tu: http://www.madamecoquette.cz/2015/11/tip-nejzelenejsi-kocarek-na-planete.html

   Děti neblinkají vůbec, no snad ani nezačnou, zatím neblinkali v autě (ani jinde na cestách) nikdy... Přeju, ať to i u vás brzy přejde!! :) T.

   Vymazat
 2. Krásné fotky. Korsiku jsme si projeli během těhotenství s Klárou a je opravdu krásná. Rozhodně se sem plánujeme vrátit. Chtělo by to ale tak měsíc. A dovolenou na lodi taky doporučuju, pokud to děti zvládaly dobře, je to podle mě jeden z nej zážitků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I my se sem určitě jednou vrátíme.
   A trajekt byl top! Zábava pro všechny, na palubě i v podpalubí, ale musí se vybrat správná loď. Tady měli i dětský koutek. :) T.

   Vymazat
  2. Terko, pokud se neblinká, je každá loď dobrá :)) A Sardinii dáte taky? Ta mě bavila snad ještě víc než Korsika...

   Vymazat
  3. Jj, na Sardinii přejíždíme dneska večer a budeme tam asi 4 dny myslím. Původně jsme měli být i tady o den dýl, ale nevyšly nám trajekty. T.

   Vymazat
 3. Super fotky! Jak děti zvládají ty změny? Spaní jinde a tak? Jsou teda neuvěřitelně šikovní...těším se na další příspěvek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Magdi, Alánek to podle mě ještě tak moc nevnímá, nebo je mu to jedno, kde spí a Lola už si zase pamatuje, že když jezdíme na dovolené, spíme jinde - myslím, že už je prostě zvyklá a bere to normálně, vůbec jí to nevadí. Oba dva spí ale s námi, takže je to pro ně asi jednodušší.

   Vymazat
 4. Jak se vám osvědčil plážový stan pro děti, není problém například když fouká vítr? Taky nad ním totiž uvažuju. R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To dáte dovnitř pár větších kamenů nebo písek dětem na hraní a neulítne. :) Ale opravdu moc moc doporučuju pořídit samorozkládací. Když jsme byli s Lolou v Portugalsku, měli jsme půjčený nějaký, který se nesložil sám a to byl děs teda, právě ve větru jsme ho vůbec nemohli složit, takže jsme ho nakonec vůbec nepoužívali a hledali raději stín... Teď jsme pořídili tento, který se po vyndání z obalu sám složí a to je prostě paráda. :) Navíc si všude uděláte stín, má i UV filtr, pro děti mladší 3 let ho rozhodně doporučuju, moc vám to usnadní dovolenou.

   Vymazat
 5. To je nádhera! Jste mou velkou inspirací ;) Chtěla jsem se zeptat, jak ty přesuny zvládáte, jestli už toho nemáte plné kecky/žabky, ale v komentářích výš čtu, že vše ok, paráda :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Né, nám to naopak vyhovuje, děti mají pořád nějaké nové podněty ke zkoumání, no a ani my nemáme rádi zůstávat dlouho na jednom místě. Teď budeme v jednom apartmánu 3 dny, to je asi náš nejdelší pobyt na jednom místě. :D Chceme odsud ale udělat několik výletů po Sardinii. Jsme pořád na cestách. Je to skvělý. :)

   Vymazat
 6. Jak vychází cestování trajektem finančně, měli jste lístky koupené už z Čech?

  OdpovědětVymazat