středa 22. června 2016

baví nás / hudební zvonky

foto: GPhoto Kateřina Ševčíková

Moje děti jsou každé úplně jiné, ale jednu vlastnost mají společnost - lásku k hudbě a hudebním nástrojům. Díky tomu už Lolinka postupně nasbírala plnou truhličku dětských hudebních nástrojů, které teď s oblibou používá i Alánek. Ten po svých prvních narozeninách taky do sbírky přispěl - dostal totiž kovové hudební zvonky Vilac, které byly hitem jeho narozenin!


Osm barevných zvonků představuje stupnici, na kterou se dá zahrát spoustu písniček (nebo si prostě - jako Alánek - užívat jednotlivé tóny zvonků). V sadě najdete taky noty na pár francouzských písniček, ale vzhledem k barevnému odlišení zvonků není těžké vyrobit starším dětem speciální noty obsahující jen sousled barevných bodů a podle nich hrát.


Zvonky jsou oficiálně určené dětem od 3 let (kulička na pérku uvnitř je sice docela veliká, ale kdyby ji dítě ukouslo, mohlo by se ji pokusit spolknout) - takže mladší děti by si s nimi měly hrát jen v dozoru dospělých. Musím ale uznat, že i pro roční dítě je to super zábava, hlavně když hrajeme ve více lidech. :)

foto: GPhoto Kateřina Ševčíková

Zvonky pěkně znějí, nahrála jsem vám k tomu krátké video, abyste mohli jejich zvuk i slyšet. (jen bych potřebovala víc rukou :D )


Malý report z Alánkovy narozeninové oslavy bude na blogu zítra! 

3 komentáře:

  1. Terezko, to jsou parádní zvonky. Já pořád hledám něco fajn k prvním narozeninám. Tak doporučení výrobce, že je vhodné až od 3 let asi není třeba řešit, že? Tohle totiž splňuje jeden z důležitých faktorů u hraček, a to že to bude bavit i mne. Asi jsem trochu sobec, ale říká se, že nejdřív musí být spokojená máma;))) Věra

    OdpovědětVymazat
  2. Taky se hlásím k sobeckým maminkám (co si kupují hračky pro sebe), manžel vždy jen kroutí hlavou :)Hlásím, že video se zvonky se líbí i našemu dvouleťákovi. Díky za tip, sama od sebe bych asi na žádné hudební hračky nepřišla.

    OdpovědětVymazat