čtvrtek 3. března 2016

pan kocour


Je to skoro dva týdny, co jsme adoptovali Vincenta.
Teprve dva týdny? Vážně? To zvíře k nám prostě patří. Zapadl mezi nás, jakoby tu byl vždycky. Bylo to velké štěstí, že jsme se takhle potkali. Lola ho miluje. On miluje děti. Je zlatý, hodný, úžasný. V noci chodí často spát vedle Alana, což mi přijde neskutečně něžné, jsou skoro jako dvě koťata v klubíčku (jsou zhruba stejně staří). Nechá se od Loly kartáčovat. Hraje si s ní. Lola mě napomíná, když spí, abych nemluvila nahlas. A taky nesmím zhasínat světlo na záchodě, protože Vincent tam prý pak neuvidí, až tam bude potřebovat jít. Lola mu půjčuje skoro všechny svoje hračky. I ty, se kterými má Alánek od ní zákaz si hrát. :D Ale uznávám - Vincent je s nimi daleko opatrnejší.

Někdy se mi naskytnou zajímavé surrealistické obrazy, kdy třeba vejdu do ložnice a na posteli leží Vincent a před sebou má otevřenou knihu. Kouká na mě svým vyklidněným výrazem, jako bych ho právě vyrušila u čtení. V rohu sedí Lola a oznamuje mi: "kocour čte, maminko" a pak všichni čekáme, až si teda dočte, do té doby samozřejmě s knihou nesmí nikdo hnout. Minimálně 3x denně mi Lola řekne: "maminko, mám ráda kočku - takhle: hmmm..." (slastné mručení a pantomimické objetí)
Lepšího kamaráda pro Lolu i pro nás všechny jsme si nemohli přát.
A když má Vincent už dětí plné brýle, zaleze si na svoje místo do mé skříně, kam na něj nikdo nemůže. Už jsem mu tam i udělala víc místa, aby mi pokaždé nemusel vyhazovat ze skříně svetry, když se mu tam tak líbí. :)

A ještě jedna fotka na závěr, která mi nesmí nikde zapadnout. První setkání Loly a Vincenta - ještě v útulku. Vincent trochu na nervy z nových lidí, ale brzy pochopil, že u nás je to fajn. :)


7 komentářů:

 1. Super, že jste si tak padli do noty, jsou to parádní parťáci! Veronika

  OdpovědětVymazat
 2. Kosatka vypadá jako mikrofon na kočičí konferenci:-)
  Fotka Loly a Vincenta u stolu je absolutní No.1:-)
  Vincent je co se týče spaní asi směrem do módy - náš Kirk zase hrozně rád spí v knihovně u syna:-)
  A abych tomu dala ještě jeden intelektuální level navíc - nejraději má poličku, kde má Kubík učebnice:-)
  Vincent je nádherný, moc se mi líbí jeho barva, teď mi naskočil malíř Zrzavý:-))
  Mějte se hezky,
  Magda

  OdpovědětVymazat
 3. Joo kočičí srdce je velká a nespoutané. Přeju hooodně krásných a pohodových zážitků s chlupáčkem.
  Anitram

  OdpovědětVymazat
 4. Paráda, že jste se tak rychle sžili :-) Kočky jsou skvělý, situace s nima jsou fakt vtipný a ještě v kombinaci s dětma :-) Vincent se mi líbí ve své zašívárně. Všechny fotky jsou moc pěkný.
  Pěkné dny,
  Andrea Šap.

  OdpovědětVymazat
 5. Píšete moc hezky o pěkných věcech, děkuji :)

  OdpovědětVymazat