pátek 19. února 2016

miminko / 8 měsícůJe to fičák!
Alánkovi je 8 měsíců, má 8 zubů a měří 75 centimetrů!
Umí sám pít vodu z lahvičky, ale jenom když má náladu, jindy se ještě rád nechává obsloužit. Když se má o co opřít, vytáhne se na kolínka a sedne si - přidržuje se u toho ručičkou, občas se ale zapomene (to když najde něco zajímavého), pustí se a sedí sám bez držení. Když ale přemýšlí moc dlouho, sesune se bokem k zemi jako pytel brambor a ještě se přitom praští do hlavy. Asi mu budu na hlavě doma nechávat nějaký tlustý kulich, aby ty pády trochu brzdil. :D To je samozřejmě sranda, ona příroda ta mimina na tohle období dobře vybavila a snad se to Alánek brzo naučí všechno ovládat. 
Všechno strká do pusy a nebudu vám ani říkat, co všechno už stihl sníst. U druhého dítěte je tohle trochu peklo, protože to první pořád někde něco nechává a prostě se to vůbec nedá uhlídat. Když mi posledně Lola oznámila, že "Alánek papá pórek", měl v puse zelenou plastelínu.


11 komentářů:

 1. Je to krásné, jak roste :) Syn v 8 měsících stál a už začínal obcházet nábytek (hrozný, takový prcek a kam už všude dosáhl :D ). Ale s tím padáním, syn padal taky hlavně ze sedu a pak ve stoji už vůbec, tak ať si to i Alánek vybere jen takhle a při stání ať má pokoj ;)

  Helča

  OdpovědětVymazat
 2. Ježiš, tak to je fakt frčák! No hlavně ve srovnání s pomaloušem jako je T.! Mějte všichni se krásně!

  OdpovědětVymazat
 3. Moc gratuluji, Alánek je šikulka. S dětmi je celkově legrace. Máme dcerušku Tinušku, bude ji 6 měsíců a už se snaží lézt a papat příkrmy. Ale doufám, že plastelínu místo pórku papat nebude jak bude větší :D. A na hlavičku asi helmičku :D. Mimochodem znám osobu, která svému dítěti tu helmičku koupila, mělo ji asi 2x na sobě :D. Zdraví zdar!!

  Ps: zvu vás všechny do skupiny "Vše pro mrňousky i nemrňousky"

  Jája

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to naše Ester má devět měsíců, zub nemá ani jeden a hlavu jak 80letý dědeček :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Máte moc šikovného chlapečka, to ten můj "lenoch" se ještě ani pořádně neplazí :-D a to jsou od sebe jen měsíc :-) také už se pyšníme 4 zoubky :) tak ať vám i nadále krásně prospívá ;-)hlavnš zdravíčko ať je.

  OdpovědětVymazat
 6. Našemu malému princi je půl roku a překulí se z bříška na záda, nejraději si ocumlává prsty na nohou, když je rozbalený, tomu mlaskání se musíme smát.
  Jen škoda, že to s mrnátky utíká tak moc rychle.
  Užívejte si ten krásný čas!
  Bohunka

  OdpovědětVymazat
 7. Teda to to letí, nedávno se narodil a už má 8 měsíců? Naše pády u obou holek tlumil vždy nějaký pes. Vždy padaly do chundelatého psa, ale jestli má Alánek v 8 měsících 75 cm s naše Bára ve 20 měsících 80 cm tak je někde chyba. Asi bude skřítek jako ta první. 😀

  OdpovědětVymazat
 8. Opravdu, to tak strašně utíká! Je krásnej a šikovnej :-)

  Andrea Šap.

  OdpovědětVymazat
 9. Sikula :) 8 zubu? Nas Kubik v 11mesicich nema zadny. Ale den pred 11mesicem zacal chodit :) Tech padu bude....Kuba ted vykukoval ze dveri a najednou bum a ma na hlave bouli jak vajicko. Pul hodiny na to udelal kotrmelec z postele dolu. Nestihla jsem ho chytit, v ocich smrt a on se smal. Jsou gumovy:)

  OdpovědětVymazat
 10. Sikula :) 8 zubu? Nas Kubik v 11mesicich nema zadny. Ale den pred 11mesicem zacal chodit :) Tech padu bude....Kuba ted vykukoval ze dveri a najednou bum a ma na hlave bouli jak vajicko. Pul hodiny na to udelal kotrmelec z postele dolu. Nestihla jsem ho chytit, v ocich smrt a on se smal. Jsou gumovy:)

  OdpovědětVymazat
 11. nechcete udelat clanek o tom,jak uspely vase vanocni darky? vim, ze toho mate hodne, to jen takovy tip, kdyz vidm treba tu skluzavku ;) diky

  OdpovědětVymazat