sobota 23. ledna 2016

z rodinného alba / leden 2016


Vždycky jednou za čas se snažíme udělat si takové společné domácí rodinné focení. Prostě pár fotek, na kterých budeme všichni. Čím je Lola starší, tím je to samozřejmě složitější, protože za 1) nemá náladu ani čas, za 2) vzdoruje všemu, co se po ní chce a za 3) je asi tak milion důležitějších věcí, než focení. Takže pozvat si někoho na focení domů a doufat, že Lola zrovna bude alespoň malinko spolupracovat, by momentálně byla asi trochu ztráta času. 
My ale máme svůj způsob! Naše rodinné fotky jsou možná méně tradiční, ale o to autentičtější.
A navíc si je fotíme sami, nejsme tedy vázaní na něčí čas a můžeme tak počkat, až budou mít obě děti nějakou tu volnou čtvrthodinku na blbnutí před objektivem. TIP
Pokud máte zrcadlovku (nebo nějaký alespoň trochu dobrý foťák), pořiďte si k němu stativ a dálkovou spoušť. Je to takové maličké tlačítko, které si schováte do dlaně a není na fotkách ani vidět. Díky němu nepotřebujete pro rodinné focení nikoho "navíc" - stačí si najít doma pěkný koutek a nastavit foťák. My se navíc střídáme, kdo spoušť zrovna mačká - i pro Lolu je to zábava! :)

16 komentářů:

 1. Mate to pekny. Taky se takhle fotime na dálkáč :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Super fotky ;-) Dálkáš máme v plánu už od loňska a pořád na něj nějak nedošlo..ale teď už to s těma dráčatama bez něj asi nepůjde...i když s tím nastavováním samospouště to má taky svoje kouzlo a je to velká sranda :-D
  A postelový fotky milujeme,ty jsou nejvíc!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nám to na samošspoušť přestalo vycházet už hodně dávno, Lola pokaždé schová hlavu nebo zdrhne ze záběru, než to "dopípá". :D Takže jsem před Vánoci koupila dálkáč a nelituju!! :)

   Vymazat
 3. Jo jo, dálkové ovládání máme, stativ a relativně slušný foťák taky... jediné, co chybí, je ochota tatínka nechat se fotit :-D. Takže společnou rodinnou fotku se podaří udělat jednou za čas třeba na nějaké rodinné akci nebo výletě, za vydatného předchozího přemlouvání... ale co už, aspoň něco :-)
  Ty vaše fotky vypadají krásně pohodově :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherné fotky��

  OdpovědětVymazat
 5. krásné fotky!! a super nápad s dálkovým ovládáním, my vždycky dáváme samospoušť s deseti cvaky a je to také legrace :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, to musí být fakt sranda, já tuhle funkci asi na foťáku nemám, ale taky by se mi to líbilo - je to jako ve fotomatu. :)

   Vymazat
 6. Moc krásné fotky! Koukám, že vy pořád spíte v ložnici ve čtyřech? Můžu mít dotaz, jestli se třeba v noci navzájem nerušíte? Podle tvých článků je ale Alánek extra spavé dítě, že? :) My jsme dnes zkusili Matildu vystěhovat z ložnice (má 9 měsíců), protože poslední měsíc jsme nespaly nikdo vůbec a už to bylo frustrující a napadlo mě, jestli ji i já svým převalováním se a tak neruším. A asi ano, dneska totiž po dlouhé době docela slušná noc, kdy vydržela spát (vedle v pokoji) v tahu 3,5 hodiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme naopak rodina zcela nastavená na společné spaní. :) Mimochodem o tom právě chystám článek, měl by vyjít v týdnu. S Lolou jsme se nikdy navzájem nerušili. S Alánkem zatím taky ne.
   Každá rodina to má jinak, znám plno lidí, kteří to měli nebo mají stejně jako vy. Naše děti by naopak bylo těžké odsunout. Alánek extra spavý není, přes den spí minimálně, ale v noci spí dobře právě proto, že je přímo vedle mě. On je takový mamánek. Teď jsem třeba marodila, tak s ním spal 2 noci Mr. Happy v obýváku a bylo to strašné. :D T.

   Vymazat
 7. Krása! Můžu se zeptat, co je to za postýlky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme! :)
   Obě postýlky jsou Ikea, Alanova je "Gulliver" se sundanou bočnicí a Lolina "Kritter", ale k té nám děda musel vyrobit takové "chůdy", protože byla o pár centimetrů nižší, než naše postel.

   Vymazat
 8. Tak to jsou fakt super fotky

  OdpovědětVymazat