pátek 15. ledna 2016

miminko / 7 měsíců


V neděli Alánek začne první den 8. měsíce, takže je na čase napsat o tom sedmém.

Druhé děti jsou jiné, než ty první. Takové vnímavější, mají prostě ve výchově důležitý element navíc - staršího sourozence. 

Alánek má 6 zubů, stále se většinu dne směje (a zbytek dne se neskutečně vzteká, když se snaží přesouvat tělíčko silou vůle a ono ho neposlouchá), přes den toho moc nenaspí (jen pár desítek minut v hacce), ale očividně mu to nijak nevadí, umí mávat na pozdrav a sebejistě stojí na všech čtyřech. Plazit se vůbec nesnaží, za to se mu ale podařilo rovnou lezením po 4 už posunout o pár nejistých centimetrů. 
Chrastítka? Ale kdeže, Lolinčina auta a Duplo, to jsou hračky pro Alánka!
Nejvíc ho ale baví hrát si s Lolinkou, která na něj dělá srandovní zvuky, on se tomu směje, pak na sebe navzájem ze srandy prskají a završí to půlhodinkou dialogu pištěním.

Je to velký jedlík, není snad nic, co by mu nechutnalo - obědvá a večeří, zítra přidáme už i svačinu nebo snídani (první ovoce!) a Lola už mu taky stihla dát ochutnat kukuřičnou křupku, kterých se od té doby vehementně dožaduje, kdykoli je zahlédne.

Nejkrásnější je, když ráno otevře oči, podívá se na mě a usměje se tím nejsladším úsměvem - není nad to vidět maminku hned po probuzení! 

5 komentářů:

 1. Je to fešák! Máte úžasné děti, posílám moc pozdravů a zdraví a štěstí všem čtyřem!

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, hracky tech starsich lakaji vsechny mladsi sourozence, to je pravda:-). Tak at ma Alanek stale chut k jidlu a dela vam samou radost. Marcela

  OdpovědětVymazat
 3. Máme to dost podobné, jen ten starší sourozenec nám chybí. Tobík už má zubů 8, ale myslím, že ho Alánek do těch 10 měsíců dožene ;) A žádné miminkovské hračky ho taky nebaví! Duplo je super, s tím si hrajeme skoro každý den a už se snaží dávat i kostičky k sobě.
  Jééé, já se tak těším, až tu budou dovádět dva. Tyhle články mě snad doženou k tomu, že to bude dřív, než jsem původně zamýšlela :D

  OdpovědětVymazat
 4. Je to fešák! Ano, starší sourozenec je v tomto věku něco jako Bůh...po 15 letech se však perou:-P

  OdpovědětVymazat
 5. Děti jsou to nejkrásnější stvoření na světě.a pravda pravdou číslo urozené dělá divy.staršímu tři roky,mladší jako Alanek tady.zatím dva zuby dole,čtyři nahoře,vydrží i nějaké to popotahovani od starsiho.,prostě už to tak vše neresim jako u prvního,spis si je oba užíván.a s téma chrastitkama jsem se pobavila ;) nás ma dvě krabicd piskatek,chrastitek,kousatek a zajímají ho auta.dupla,a vždy nejvíc to co drží zrovna bracha. Chrastitka atd.nám zabírají místo a padá na ne prach s odůvodněním ze si s nimi třebas hrát začne az po vyroste. :D

  OdpovědětVymazat