středa 27. ledna 2016

DIY / plakát na vzpomínky


Na mém instagramu vás zaujal tenhle plakát s fotkami z naší poslední dovolené, co nám od minulého týdne visí nad postelí - rozhodla jsem se ho tedy jako inspiraci dát i na blog. Je to hezká vzpomínka (já s tím organizováním fotek a vzpomínek pořád děsně bojuju, ale už je to lepší) i dekorace a Lola na něm každý večer počítá Lolinky (místo oveček).


Jeho výroba je poměrně jednoduchá, je ale třeba alespoň malinko ovládat nějaký grafický program. Práci si můžete usnadnit tak, že si tu největší část (tedy koláž fotek) vyrobíte v přednastavené šabloně nějakého online fotoeditoru, třeba picmonkey.com (jeho používání je zdarma) - nezapoměňte si ale nastavit nejvyšší možné rozlišení koláže, ať pak na plakátu vypadá dobře a není zrnitá. Koláž si pak otevřete v nějakém grafickém programu (třeba Photoshop) spolu s čistým listem o poměru stran 2:3 (standardní poměr stran plakátů a fotek různých velikostí), na ten vložíte koláž, velikostně upravíte a doplníte nějakým vtipným textem (pokud nemáte v počítači žádné pěkné fonty, můžete si je zdarma stáhnout třeba TADY (s českou diakritikou), nebo pro texty v angličtině třeba TADY či jinde, takových míst je na internetu fůra).
No a když máte hotovo, pošlete ho prostě do nějaké tiskárny či fotolabu. Ten náš je na formátu A2 a v DM foto paradies stál 299,- (netiskněte jako fotku! ale jako plakát, fotka by stála daleko víc). 

Třeba někomu přijde inspirace vhod.

4 komentáře:

 1. Omlouvám se za poznámku.Snad neurazí. Jen bych chtěla opravit formát. Jelikož 299,- by bylo za A3 hrozně moc. Co jsem koukla na ceník dm, (taky tam tisknu) tak A3 (420x297)u dm 400x300 vychází 89,- Kč za 299,- je formát 400x600mm u dm což je formát A2 (420x594) a velkoformáty jsou zpravidla o dost dražší. Děkuji M.O.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joo, já se spletla, mám to na A2. Díky za poznámku, opravím to. :) T.

   Vymazat
 2. Teri je to hezké, udělám to taky, díky za tip

  OdpovědětVymazat
 3. Supr tip, diky. Jen se k tomu dokopat:-(. Marcela

  OdpovědětVymazat