čtvrtek 10. prosince 2015

z rodinného alba / další milník


Dnes první lžička. A hned úspěšná!
27 komentářů:

 1. Mám taky dvě malé děti, 20 měsíců a 3 měsíce, tak mě hrozně baví sledovat, jak to funguje u vás. A taky je to pozitivní inspirace, že všechno jde, když se chce:-) Ale letí to neuvěřitelně, naštěstí je každý věk dítěte v něčem úžasný:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! :) Ale u toho druhého to utíká všechno nějak ještě rychleji... T.

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Děsně moc!
   Porodila jsem 49 cm červíka a teď má už 72 cm! Je to malý obřík. :)

   Vymazat
 3. Člověk by čekal, že mu první uvaříte... ;o).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jéje, nezlobte se, ale tyto chytrácké komentáře mám nejradši. Vařit kvůli dvěma lžičkám celou mrkev mi přijde více než zbytečné. A ještě zbytečnější mi přijde to komentovat. Tereza

   Vymazat
  2. V pořádku. Je otázkou priorit, zda "komentovat" celý článek nebo místo toho uvařit půlku mrkvičky. To se zase nezlobte vy ;o).

   Vymazat
  3. To není vůbec otázka priorit, já si zkrátka nemyslím, že by to u té první lžičky byl nějaký rozdíl. A stejně jako já nekritizuji nikoho, kdo kvůli jedné vyprskané lžičce rozdělává doma hrnec a vaří, tak si nepřeju, aby někdo kritizoval mě za to, že koupím kvalitní příkrm ve skleničce, protože to považuju za lepší variantu. Je to totiž každého věc a nikdo nemá právo to jakkoli kritizovat, stejně jako číkoli priority (do kterých očividně vy velmi dobře vidíte přes monitor, že?). Přečtěte si prosím můj článek "Ultimátní mateřské pravdy" a budu ráda, když tu nebudete dál komentovat - na debaty tohoto typu totiž existuje plno jiných webů, děkuji.

   Vymazat
  4. Opravdu jsem se vás nechtěla dotknout. A nebyla to výtka.
   Máte krásný blog, spoustu inspirativní věcí a sleduji vás ráda. Ukazujete na internetu svoje soukromí, proto musíte počítat se všemi možnými komentáři. Jen mě to prostě překvapilo ;o). Což je moje věc a překvapuje mne, že se vás to tak dotýká.
   Tak se omlouvám. . . pište a foťte dál.
   Hezký večer, Katka :o)

   Vymazat
  5. Já prostě nejsem člověk, který by se pozastavoval nad jakýmkoli "způsobem mateřství" nebo jak to obecně nazvat a proto mě vždycky (naivně) překvapí, když to někomu stojí za komentář ve stylu "já to dělám líp". Protože mě samotnou by to nenapadlo. Nijak zvlášť se mě to ale nedotklo, nebojte. Píšu blog už nějakou dobu a jsem na ledacos zvyklá. Jen to prostě nepřecházím a vždycky se snažím dát najevo tenhle svůj postoj, je to pro mě důležité, protože to stále ještě drží můj blog daleko od různých mateřských fór a webů a doufám, že ještě dlouho bude. :)
   Taky přeji hezký večer. T.

   Vymazat
  6. Jo, naprosto chápu ten údiv, já popravdě zůstala s pusou otevřenou nad tím, že nějaká paní od Vás očekává něco, co asi ona považuje za dobré, prostě moje hlava mi to nějak nebere, proč má potřebu Vám sdělovat, že něco očekává? Jako pochopim to, kdyby byla Vaše máma, ale... No proste hlava mi to nebere:))) Veronika

   Vymazat
  7. Ono je to dneska celkem běžné, člověk to vidí všude kolem. Ale já se tomu odmítám poddat a dál si budu budovat svůj malý blogosvět bez zbytečného odsuzování. :) Díky, Verčo. T.

   Vymazat
 4. To je moc dobře, že Alánkovi chutná. Pěkně drží lžičku, je to šikulka. Letí to hrozně, naší vnučce už je 9 měsíců, začala najednou lézt, sedat si a do toho jí rostou zoubky a ještě se snaží si stoupat. Bere to všechno najednou. Líbí se mi, jak si děti užíváte.:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je šikovná!
   Jsem zvedavá na Alánka. Lolinka byla opatrná a se vším se courala. Ale mám dojem, že Alánek to taky brzo vezme hopem. :) T.

   Vymazat
 5. Já jsem taky první příkrm dala kupovaný. Neměla jsem nic připraveného a prostě mě spontánně napadlo, že teď je ta pravá chvíle to zkusit. A snědla celou skleničku. Je to super, když jim chutná. Jak říká kamarádka, není nic horšího než nežravé dítě :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je pravda. Nežravé dítě je totiž od začátku až doteď Lola. Dodnes má stavy, kdy za celý den vypije dvě sklenice mléka a to je VŠE! Někdy jsem z toho na oběšení, takže teď pevně doufám, že aspoň s Alanem to bude lážo plážo. :) T.

   Vymazat
  2. Určitě to bude lepší, chlapi bývají "žravější" :-) Ten můj 18 měsíční si dneska dal například ke svačince banán, několik sušenek, piškotů, celý jogurt no a pak mi večer babička hlásí, že ho ještě nakrmila vaječinkou s chlebem :-) To nesním ani já! Ale je to dobře, stačí, když se mu jednou do jídla nechce a už jsem z toho vedle...

   Vymazat
  3. Terezko,někde jsi zmínila, že Lola byla ve všem trošku pozadu - byla pozadu i motoricky? Matilda má skoro 8 měsíců a nepéruje v kolínkách, neplazí se, prostě jen válí sudy bez jakékoli snahy se rozhýbat. Už nám vyhrožují vojtovkou :-/ Já věřím, že to dožene, ale je fakt, že už se strašně nudí a potřebovala by začít objevovat svět, ale neví jak. Je to na palici :)

   Vymazat
  4. No jéje, já už byla kolikrát na nervy, ale my máme naopak bezva doktora, který nás pořád uklidňoval, že každé dítě má svůj čas a Lola je jen prostě taková víc přemýšlivá a těžko postupuje k novým krokům. Příšerně dlouho pouze válela sudy - přesně jak říkáš ty - a dokonce se ani při pasení nezvedala na ručičkách, pořád byla na prsou. Schválně jsem vytáhla album a píšu reál data :)

   1. úspěšné krkolomné plazení - 8 měsíců a 3 dny
   poprvé se vyhrabala na všechny 4 (ale zatím stále bez pérování - pérovat začala pár týdnů na to na to) - 8,5 měsíce
   poprvé stojí v postýlce (drží se rukama) - 10 měsíců
   sama si sedne - 11 měsíců
   poprvé konečně leze po čtyřech - 11 měsíců a týden! :-D
   začíná chodit kolem nábytku - 11 měsíců a týden
   no a pak přes různé drobné pokroky až k samostatné chůzi v 16 měsících.
   :)
   Nikdy jsme necvičili Vojtovku ani nic jiného. Doktor pořád říkal, že je vidět, že je zdravá, jen se jí do toho prostě moc nechce. :) Ať jí necháme být. A měl pravdu - na všechno si přišla sama, když přišel ten pravý čas. :)
   Matilda na to taky dojde, neboj. V 8 měsících Lola uměla totéž, co ona. Možná i míň. :-D

   Vymazat
  5. Uff, to mě trochu uklidnilo. Děti vrstevníci už valí přes celý byt za hračkami, lezou po čtyřech, a když chodím s Máťou na cvičení, tak je tam jediný "ležák". Fyzio nám tvrdí, že má hodně slabé břišní svalstvo, proto jí to nejde a máme doma dělat takové balanční cviky na baloně, aby se zpevnila což se jí moc nelíbí, takže to trošku flákám. A prý pokud se nerozhýbe do půlky ledna, najedeme na cvičení vojtovky :-( Je holt vidět, že je po mně - pořád něco vykládá a vykřikuje, je ukecaná jako opice, ale hýbat se jí nechce :-D Nicméně se každý den budím s nadějí, že třeba dneska se rozplazí a ono prd. Tak snad nás brzy překvapí. Za týden má 8 měsíců, tak třeba bude jako Lola :-D

   Vymazat
  6. Držím palce, moc dobře vím, co je to za nervy... Pořád si to pamatuju, ale z dnešního pohledu už mi to přijde vlastně srandovní, jak jsem se tím trápila a teď tu kolem mě běhá zdravá a energická (až moc) holčička. :) Určitě to i Matilda bude mít tak! Lola nás vždycky natahovala do poslední chvíle. :)

   Vymazat
 6. Také jsem první příkrm dala ze skleničky a dodnes máme doma malého jedlíka, který ovšem poslední dobou začíná být trošku mlsný:) Ale ve 14 měsících už na to asi má nárok...tak ať Alánkovi i nadále chutná:) Marie Baldová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky na ty první ochutnávky radši koupím bio příkrmy ve skleničkách než vařím po lžičce zeleniny z Tesca. :)
   Lola právě není ani mlsná, ona prostě nejí skoro nic. Nebo spíš má dny, kdy něco pojí a pak zase dny, kdy se nedotkne ani toho, co jí ještě včera chutnalo... Je to boj, ale myslím, že je to nejčaštější problém s dětmi. :-D Takže se tím zase tak netrápím. Ale přiznávám - budu ráda, když Alánek bude jíst pěkně sám od sebe. :) Tereza

   Vymazat