sobota 19. prosince 2015

zabaleno!Tak já mám konečně zabaleno! Teda Ježíšek má.
Jestli jste taky opozdilci a necháváte to na poslední chvíli, třeba se necháte inspirovat.Balení dárků mi dělá radost. I když vím, že moje děti to zatím moc neocení, tak to vůbec neva, protože to balení - to jsou takové moje Vánoce. Letos jsem navíc zrecyklovala nějaké odstřižky látek, které si pečlivě schovávám.
Teď se budu chodit do čtvrtka kochat do pracovny. Než to ti dva ďáblové na Štědrý večer všechno roztrhají. 

18 komentářů:


 1. Krásná inspirace s fotkama dětí i s látkama! U nás doma to řeším různě barevnými balícími papíry! Zdraví Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Já vymýšlím každý rok něco jiného, balení jsou moje malé Vánoce. :) T.

   Vymazat
 2. Jé, to je krásný nápad :-). Hlavně ty fotky na tom. Zabaleno sice ještě nemám, ale už mám nakoupený klasický vánoční balicí papír (vlastně ještě od loňska, měla jsem nějak velké oči), tak si tuhle inspiraci nechám na příští rok. Ještě by se mi líbilo ten obyčejný balicí papír třeba společně s dětmi pomalovat, porazítkovat či nějak jinak výtvarně ozdobit a pak ho jakože odevzdat Ježíškovi spolu s dopisem, ať nám do toho může zabalit dárky :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Fotky jsem letos dávala hlavně kvůli Lolince - aby snáz pochopila, který dáreček je její a mohla je třeba i rozdávat. Je to i moc hezký nápad jak píšete - odevzdat spolu s dopisem Ježíškovi - pro starší děti to musí být moc prima! :) Já mám v sobě pořád zakořeněné tradice ze svého dětství a nějak se jich nedokážu vzdát, takže balení dárků i stromeček a jeho zdobení necháváme zcela "v režii Ježíška". :) T.

   Vymazat
  2. U nás jsem musela už od útlého věku zavést drobné "pomáhání" Ježíškovi, protože třeba stromeček zdobíme na Štědrý den dopoledne společně (manžel je tak zvyklý a prostě přes to nejede vlak). Tak když už mu chystáme stromeček, proč ne i papír :-). Jinak doufám, že do rozdávání by se starší dcerka zapojit mohla, protože i když jí byly v září teprve tři roky, některá písmenka už pozná - hlavně ta důležitá, jako počáteční písmeno svého a sestřina jména, M jako maminka, T jako tatínek :-).

   Vymazat
  3. Ty jo, tak to je šikovná!!!
   Já si říkám, že budu muset v některých věcech časem vyměknout, i když se mi moc nechce - třeba ten stromeček. U nás se prostě kupuje na tajnačku, přechovává ve sklepě, zdobí v noci z 23. na 24., když děti spí, aby měly ráno překvápko. Celé dětství jsem to tak měla - prostě ho v noci přinesl a ozdobil Ježíšek. Jenže já byla z maličké vesnice, v Praze jsou tyhle věci podezřelé, když se na každém rohu prodávají stromky celý prosinec. :-D Teď to Lola ještě tak nevnímá, ale za rok budu už muset vymýšlet, co s tím. Tu tradici bych chtěla uchovat, ale nevím, jak dlouho mi to Lola bude věřit. :)

   Vymazat
  4. My to vysvětlujeme jednoduše - prostě Ježíšek toho má hodně, tak mu rodiče trochu pomáhají :-). Loni to dcera ve dvou letech taky nějak neřešila, letos už komentuje vše. A právě ve městě jsou nazdobené stromečky k vidění už pomalu od listopadu, takže z toho tak nějak přirozeně usoudila, že je to prostě připraveno pro Ježíška :-). A moc se mi třeba líbilo vysvětlení k dávání dárků na jednom blogu - jak asi čtyřletá dcera autorky vnímá, že některé šité dárky pomáhá s maminkou vyrábět a pak je členové rodiny dostanou pod stromeček, když to přece má nosit Ježíšek. Tak prý u nich dárky samozřejmě nosí Ježíšek, ale k tomu si navíc ještě dávají dárky i mezi sebou, protože se mají rádi :-).

   Vymazat
 3. krásné! taky máme fotky, už druhý rok a pro děti to je velmi praktické :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano! :) Já to měla v plánu už loni, ale upřímně... to jsem měla pod stromečkem 1 dárek já, 1 Mr. Happy a 20 Lola. :D Takže jsem to nechala být, letos už mi to s dvěma dětmi dává větší smysl a Lolince to usnadní pochopení, které dárky jsou její. Těším se moc, co bude na všechno říkat! :) T.

   Vymazat
  2. tak to potom jo:) :) nelinka je o měsíc mladší než lola, ale max už byl loni s námi, takže dárky pro oba dva a navíc u nás jsou i babičky a strejdové dětí (jsou 3, 9,24 a 27 let)
   .. takže celkem je tu 10 lidí.. zvládla už v tom roce a půl rozdat podle fotek všem..
   užijte si to a já se těším na krásný povánoční článek :)

   Vymazat
 4. My máme na Vánoce taky své rodinné tradice... stromeček jako u vás v noci přinese Ježíšek (doteď ho zdobí máma,letos poprvé i pro vnoučátko, je úžasné,jak ve svých třiceti ráno natěšená jdu se podívat,"jaký letos je".
  A jeden tip: my nakoupíme vždy stejný papír pro všechny a místo jmenovek máme barevné fleesové hvězdičky,které lepíme opakovaně (i trocha ekologie) oboustrannou páskou (táta zelené,máma červené...), takže jsou dárky opravdu překvapením a netušíme,co jsme od koho dostali a rozdávat je mohou také i děti.
  Přeji hezké svátky a děkuji za skvělý blog.:-) Pavlína

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, moje máma nám taky zdobila stromeček alá Ježíšek v noci až do mých dvaceti (pak jsem se odstěhovala a brácha taky, ale ségře, které u nich zůstala nejdýl z nás tří, ho zdobila dokud s nima žila).
   Pokaždé jsem se těšila úplně stejně a většinou se šla i povídat v průběhu noci (třeba ve 4 ráno) potají potmě, jestli už tam je... :) V kouličkách se vždycky v noci odráželo jen venkovní osvětlení, bylo to nádherné.
   Loni byli naši poprvé na Štědrý večer sami s tátou a máma i tak zdobila v noci. Včera jsem s ní telefonovala a říkala mi, že letos se na to asi poprvé vykašle, že už je unavená a hlavně tam nejsou žádné děti. :-D Ale že je jí z toho divně - zdobit stromek přes den. Je to u nás prostě taková hodně silná tradice.
   Děkuji za tip na hvězdičky! Také přeji krásné svátky! Tereza

   Vymazat
 5. Balíčky jsou moc pěkné! A fotky také vedeme, letos tedy druhým rokem. Musím ale přiznat, že mě zarazilo množství dárků - Lolinka s tím nemá problém? U nás je starší dítě čtyřleté a musíme se hrozně krotit; třeba letos bude mít pod stromečkem každé dítě čtyři dárky plus jeden společný (včetně dárků od příbuzných z mé strany; od mužových pak dostanou o pár dní později) a ze zkušenosti víme, že je to naprosté maximum, aby nebyli naprostop přehlcení...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to Lolince problém nedělá. :D Ale drtivá většina balíčků jsou knihy, jsou to takové podobné dárky. Lola moc ráda rozbaluje a pak přichází na chuť jednotlivým dárkům třeba celý další týden. Co myslíte přesně tím prehlcením? Že už je to pak nezajímá?

   Vymazat
  2. Děkuji za odpověď. A ano, děti pak sklouznou do podrážděnosti, ukňouranosti, dárky je nebaví, nevědí, co si dřív prohlížet. Myslím, že na vině je taky česká tradice večerní nadílky - sice se snažíme jak večeři, tak dárky posunout na co nejčasnější dobu, ale vzhledem k tomu, že odpoledne býváme s dětmi venku, nakonec stejně večeříme a nadělujeme až kolem šesté. O pár dní později dostávají dárky na rodinné sešlosti během dne a to takový problém nemají. Ale jsou přece jen ještě malí.
   No nic, batole usnulo, tak jdu konečně taky balit :-)

   Vymazat
  3. Aha, to bude možná i tou únavou - my sice rozbalujeme dárky v podobném čase, ale Lola ráno vstává třeba až v půl 10 a chodí spát daleko později, takže energie má v tom čase na rozdávání. :) A já si hlavně myslím, že ji v tu chvíli nejvíc baví prostě ten proces rozbalování, ona se v tom vyloženě vyžívá (miluje i rozbalování balíků z pošty), dárky ji pak některé zaujmou hned, jiné ocení až později (třeba právě ty knihy, u nich většinou potřebuje "vtáhnout do děje" od nás :)

   Vymazat
 6. Krásné! Fotky na dárcích je skvělý tip. Včera jsem začala s balením, tak dneska vytisknu pár fotek a "označkuji" ;)
  U nás už loni rozdával syn, když měl rok a čtvrt. Docela se i trefoval do majitelů dárku :D

  Jinak co do tradic. U nás jsme vždycky zdobily stromek my děti. Vyráběly ozdoby, řetězy. Mamka nám nechala volnou ruku. No, občas nebyl stromek ani vidět pod množstvím papírových ozdůbek, ale pro nás vždycky nejkrásnější :) Letos už bude s námi zdobit syn.

  OdpovědětVymazat
 7. Krásně, originálně zabaleno :-) Fotky budu dávat asi příští rok, to budeme už čtyři :-) Stromeček taky zdobíme v noci a moc se těším. Všechno je u nás tajné, má to svoje kouzlo.
  Přejeme krásné vánoční svátky Katka a Nelinka

  OdpovědětVymazat