pátek 25. prosince 2015

štědrovečerníBylo to skvělé. Lola to letos opravdu hodně prožívala. Čekala v ložnici na zvoneček a když konečně zazvonil, běžela div se nepřerazila. Radovala se z každého dárku, u některých i pištěla radostí. Krásně je podle fotek, které na nich byly místo jmenovek, všem rozdala, Alánkovi donesla ty jeho se slovy "Alánku, podívej, dárek!!" a pomohla mu je rozbalit. Největší úspěch u ní měla skluzavka, vláčkodráha a dřevěné včelí úly.
I Alánek si to užil a z dárků měl radost.
A my jsme taky měli radost. A pořád máme.
Ani jsme toho moc nenafotili. Atmosféra byla nádherná, jen jsme si to užívali. Dlouho jsme byli všichni vzhůru a hráli si s novými hračkami, četli nové knihy.
Ale pár fotek na památku máme. :)

♥ ♥ 

6 komentářů:

 1. Nádhera :) ty děti to tak krásně prožívají. Syn ani nemohl večer usnout ze samého nadšení. Ale ta šťastná očička, když rozbalil něco, co si přál.

  U nás se tedy ještě letos fotky na dárcích neosvědčily. Syn je vcelku ignoroval a jen bral balíky jak chtěl.
  Navíc ho rozbalování přestalo bavit ve chvíli, kdy objevil auta a velkou garáž :D
  Ale už se těšim na příští rok..

  Helča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lole ty fotky hodně pomohly, hlavně proto, že snadno pochopila, že ne všechny dárky jsou pro ni (ne jen to, že já řeknu, které jsou její... ale že je to tam teda fakt i od Ježíška... :D).
   A já jsem strategicky schovala vláčkodráhu za stromeček. Až teprve rozbalila všechno ostatní, vytáhla jsem balík s mašinkama. Jinak by to dopadlo jako u vás. :D

   Vymazat
 2. Krasne! Ta skluzavka je bozi, muzu se zeptat, kde jste takovouhle poridili? Shanime nejakou drevenou, ne plastovou, coz je potiz:) Dekuju a hezky zbytek roku! Marketa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! :)
   Skluzavka je Ikea, ale už ji právě vůbec neprodávají. Já jsem ji sehnala v bazaru, občas se někde objeví - kdybyste se po ní chtěla juknout, jmenuje se VIRRE (většinou ten název lidi i v inzerátech uvádí, tak se to po těch bazarech na internetu dobře hledá). Taky jsem sháněla dřevěnou a našla jsem jen tuto... T.

   Vymazat
 3. Ahoj:) objevila jsme váš blog, při hledání ,kde se inspirovat na hračky pro 3letou vnučku u aspon trochu ekoladěných rodičů:) a u vás jsem nadšená, skvělý inspirativní blog:) zrovna bych vnučce ráda koupila vláčkodráhu, prosím, odkud je ta vaše a co jsou včelí úly za hračku? a poradila by jste mi , s čím si hraje vaše holčička nejradši? a jaké knížky jí nejvíc baví? děkuju moc Káťa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím a děkuji za přízeň! :)
   Včelí úly jsou značky Plan Toys (psala jsem o nich tady v článku, koukněte: http://www.madamecoquette.cz/2015/11/prvni-vanocni-vlastovky.html ) a vláčkodráha je velká sada od značky Bino, ale myslím, že v těch dřevěných vláčkodráhách nejsou velké rozdíly - hlavně, když se k nim dokoupí nějaká mašinka na baterky, tak je to úplná paráda (my máme asi 3 a doporučuji lokomotivu BigJigs Flying Scotman, utáhne hodně vagónů a nevyjíždí z kolejí).

   Právě vláčkodráha u nás momentálně hodně vede, pak si taky Lola hraje moc ráda s panenkou-miminkem (což pramení hlavně z toho, že má mladšího bráchu) a v dětské kuchyňce (tu nám pro ni vyrobil její dědeček, dají se do ní koupit různé dřevěné potraviny, nádobí... A ona si tam vaří i hodinu v kuse. :)

   Taky u nás momentálně hodně frčí pracovní sešity pro nejmenší, oblíbila jsem si teď Hravé úkoly z vydavatelství Axioma (budu o nich brzy psát i článek). Jsou pro děti 2-5 let, takže ne všechno z nich Lola zvládne, ale vybíráme si jednodušší úkoly a ty složitější schováváme na později. Výtvarné úlohy u nás frčí ve velkém, ale tříleté dítě k nim potřebuje pomoc a vedení dospělého, aby úkoly pochopilo.

   Taky milujeme zvířátka Schleich (máme už slušnou sbírku), s těmi si hrajeme prakticky pořád a stálice je i Lego Duplo (občas píšu nějaké typy k němu, třeba tady si můžete stáhnout hrací karty: http://www.madamecoquette.cz/2016/02/diy-duplo-hraci-karty.html

   Knížky má momentálně nejoblíbenější Obrázkové knížky od Rotraut Suzanne Bernerové (Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc), ty jsou vážně skvělé.

   Hezké dny! :)
   Tereza

   Vymazat