pondělí 7. prosince 2015

sourozenecký portrét / prosinec


Jsou to raubíři a myslím, že až se Alánek začne plazit, už je společně nevyfotím ani náhodou.
Ale dokud to jde aspoň trochu - jedno malé ranní, prosincové, pyžamové focení! 


♥ ♥ 

18 komentářů:

 1. krásný :)...jinak pěkný pyžama :D
  Kde se takový shání prosím? ;) Děkuji
  Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lolino je z Gapu a Alanovi jsem už poněkolikáté sehnala tenhle overal v bazaru... :)
   V Čechách jsem na kostlivcová pyžámka narazila jen jednou asi před rokem v H&M. T.

   Vymazat
  2. před nějakou dobou jsem je v HM viděla taky. tak je to možná zimní kolekce :))
   vlaďka

   Vymazat
 2. Krásný, nejkrásnější chvíle. Chtěla jsem se zeptat, jak je to náročný mít Lolu doma u Alánka, kdyby mohla do školky, dala by si ji tam? Já tohle budu řešit asi příští rok a právě se mi Nelu nechce nikam dávat a nejraději bych si ji nechala doma, aby si užila i sourozence (jestli se zadaří). Ale co mám kamarádky, tak každý je rád, že se dítěte zbaví ve školce a má klid ... ale já si to nějak neumím představit :-( Katka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, taky to často kolem sebe slýchám. Lola už by do školky mohla příští rok, ale pokud to vyloženě sama nebude vyžadovat, tak ji tam určitě dávat nebudu. Teď bych ji taky mohla dávat do soukromé, ale já vůbec, ale vůbec nechci. :) Taky si to neumím představit, někde ji najednou nechat a nevědět o ní, nedejbože kdybych ji někde musela dávat přes pláč, jak to často bývá... Běhá mi z toho mráz po zádech. Chodíme společně na různé kroužky, takže se dostane mezi děti, aby se mohla socializovat. Myslím, že na skutečné osamostatňování má ještě spoustu času. Ale toto samozřejmě každý vnímá jinak.

   Osobně si myslím, že hodně moc v tomto dělá chlap - pokud funguje, večer a o víkendu se dětem věnuje, pomůže... Tak to náročné rozhodně není (však se stačí podívat na mě - mám dvě děti a přitom se stíhám denně docela intenzivně věnovat i blogu). Absolutně bych neměnila a vůbec nemám ani trochu pocit, že bych se Lolinky měla nějak zbavovat, abych měla čas, klid (dokonce ani babičky mi děti nehlídají)... a to Lola není zas tak klidné dítě, jak si mnozí myslí... ona je taky pěkná divoška - jako všechny děti v jejím věku - ale já si to chci prostě s dětmi všechno užít, dokud to jde. :) Jsou samozřejmě dny, kdy je to náročnější (tenhle komentář píšu s Alanem s horečkou v šátku), ale ty jsou i když je dítě jenom jedno. Jsem šťastná, že je mám doma oba a jsme pořád spolu.

   Takže se toho, Katko, vůbec neboj. Myslím si, že kdo to zvládat skutečně chce, tak to zvládne levou zadní! :) T.

   Vymazat
  2. To si mě moc potěšila, také nemám babičky na hlídání, takže jsme stále spolu a vše spolu děláme. A jsem ráda, že to někdo cítí stejně, chci si užít každý den a ne jako všechny moje známé, mít klid od dětí, proto jsem si je nepořizovala.
   Tak ať je Alánkovi brzo lépe a krásné vánoce. Já se těším, jak malá holka (a to jsem je nikdy nesnášela) Katka

   Vymazat
  3. Chtěla jsem napsat "vždycky nesnášela"

   Vymazat
  4. Pořád čekám na článek, ve kterém aspoň trochu napíšete, jak to všechno stíháte ;-) Taky pracuji na počítači a psát delší text, na který se musím soustředit, je někdy dost náročné. Když k tomu chodíte na kroužky atd., tak to musí být časově dost náročné. Po nocích to asi všechno dotahovat pořád nemůžete. Blog je moc hezký, sleduji pravidelně a ráda. PS - kde přišel Alánek k teplotě? Ať je mu brzo lépe.

   Vymazat
  5. Ahoj, já jsem tohle téma taky hodně řešila. Mám holčičky dva a třičtvrtě roku od sebe a nakonec to vyšlo tak, že šla starší Rozárka do školky téměř ve čtyřech letech a jsem moc ráda, že tam šla. Rozhodně nebylo mojí hlavní motivací "mít doma klid". Spíš už jsem potom blízko k těm čtyřem letům cítila, že nejsem doma schopná neustále vymýšlet nové výtvarné, hudební a herní aktivity a dostatečně jí rozvíjet. Předtím jsme měli několik kroužků a aktivit v kolektivu týdně, ale stejně se ve školce najednou vývojově posunula neskutečnou rychlostí. Každou chvilku přijde s novou básničkou, vypráví mi o všem možném (naposledy o tornádu;), ale třeba mě i překvapila, že během prvního měsíce se naučila sama zapínat zip na mikině (mě přišla malá na to, abych jí to vůbec začala učit). Každá maminka to má jinak, ale já za sebe jsem fakt ráda, že mám dopoledne čas užít si mladší Johanku a dělat aktivity, které odpovídají jejím dvou letům (ty už by zase nebavily pětiletou Rozárku). Odpoledne mám taky ráda vyzvedávání Rozárka a povídání si s ní o tom, co se jí dneska ve školce líbilo a co jsme dělali my.
   Na začátku jsem měla trochu výčitky, že se jí strkám do školky i když jsem doma, ale teď jsem fakt ráda, protože je tam Rozárka spokojená a má tam spoustu kamarádek. A když si jí chci užít víc, tak prostě ráno napíšu, že Rozárka do školky nepřijde (není to škola, takže to děláme každou chvilku).
   Johanka půjde do školky nejspíš už příští rok v čerstvých třech letech. Jak tam vodíme ségru, tak by tam nejradši hned zůstala... a já budu mít zase čas užít si a věnovat se Šimonkovi, kterému je teď 14 dní. ;)

   Vymazat
  6. Ano, však každý si to musí rozhodnout sám - rodič i dítě, každý jsme jiný. Každopádně já samozřejmě taky nevím, jak to bude, až budou Lole 4 - teď je jí 2,5. :) Navíc jsem rozhodnutá, že pokud by do školky opravdu sama chtěla, tak jí to samozřejmě umožním (i když mi to bude asi líto), ale je jasné, že tam mají zase děti plno jiných podnětů atd.

   Myslím, že Katka jen chtěla slyšet, že se to prostě dá zvládnout a užít si to, když nebude chtít dávat první dítě hned do školky. :) Je jasné, že pak každá máma nebo táta musí sám zhodnotit situaci, do kdy je to pro všechny přínosné. Je dost možné, že to budu mít s dětma podobně, jako vy. T.

   Vymazat
  7. Jo a ještě jsem zapomněla odpovědět na ten předchozí komentář :)
   No, po mě toto chce už strašně dlouho plno lidí, já jsem se i už několikrát snažila nějaký článek napsat, ale mám pocit, že pokaždé strašně vařím z vody. Protože vlastně sama pořádně nevím, jak mi to tak všechno pěkně zapadá do sebe. :-D
   No a Alánek něco chytl, my jsme teď nějak všichni nemocní - Lolu to teda už snad přešlo, ta už má jen rýmu, ale včera to začalo u mě a Alánka, mně je jen trochu blbě, bolí mě v krku, ale Alánek to prožívá asi nějak víc. U toho druhého mimča je to těžší s těma nemocema. Lola nikdy nemarodila jako mimino, ale teď každou chvíli něco chytnem na kroužcích, v hernách atd. :/

   Vymazat
 3. Jee to je krásný:o)taky máme pro tyhle kostlivcový pyžama slabost ❤

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Teri, hezky jste to napsala - když funguje chlap, tak se vše dá zvládnout, dva na dva je přeci velká pohoda. Jenže ne každý má doma takovou podporu. Já přišla na to, že než na děti křičet, je lepší je odvést do školky, stačí na dopoledne i párkrát v týdnu.
  Ještě další poznámku bych zde chtěla uvést, že vás jistě netrápí peníze a neváháte si je, bez nadsázky, užít. Jste moc milá a ráda se na Váš blog vracím. Ať vám vše vychází podle představ :D
  Terka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, máte pravdu, Je samozřejmě hrozně moc faktorů, které to všechno ovlivňují. Neumím si představit, kdyby nefungoval chlap, jak bych to všechno zvládala - je to pro mě absolutní základ. A kdo to tak doma nemá, musí samozřejmě hledat jiná řešení. Pro mě osobně jsou fakt blbé dny, kdy jede Mr. Happy na delší dobu na služebku a jsem na obě děti sama. Takže si umím představit, že kdo takto musí fungovat pořád, má to opravdu velmi složité a ta školka je pak moc prima řešení a usnadnění. Ale samozřejmě když se mě někdo zeptá, jak a jestli se to dá zvládat - mluvím jen ze své situace a svých zkušeností. :) T.

   Vymazat
 5. ta atmoška! děti z fotek jen a jen vyskočit ♥ krásA!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Máte opravdu krásné děti :-) Ať je Alánek brzy fit a všem se vám skvěle daří! Díky za Váš inspirativní blog, chodím jsem sice zřídka, ale vždy zde naleznu skvělé články a spoustu neobvyklých tipů na dárky, knihy, a tak dál.. :-)

  OdpovědětVymazat