pátek 18. prosince 2015

miminko / 6 měsíců


Je to neuvěřitelné, ale Alan dokončil 6. měsíc svého života a včera začal jeho měsíc 7. Pořád se mi nechce uvěřit, že už máme polovinu prvního roku za sebou.
Na půlroční prohlídce Alánek měřil 72 cm a vážil 7,5 kg, což znamená, že z toho miniaturního 2,8 kg a 49 cm červíčka mám najednou velikého kluka, který přerostl skoro všechny své vrstevníky.
Asi před týdnem jsme mu začali pomalu dávat příkrmy a musím ho pochválit - je to velký jedlík, chutná mu skoro všechno, nad ničím neohrnuje nos. Naopak mám pocit, že má najednou chuť úplně na všechno, co vidí - což je trochu nebezpečné, protože Lola by mu ráda všechno dopřála. :)

Má chvilky, kdy není ochoten být sám ani vteřinu (samozřejmě jsou to zrovna ty, kdy já potřebuju něco dělat), takže jeho hrací deka putuje po celém bytě - aby na mě pořád viděl. Pak má ale zase chvilky, kdy si soustředěně i půl hodiny vydrží sám hrát s nějakou zajímavou hračkou. Různé hračky ho zajímají čím dál víc, což jsem ráda. Je srandovní ho pozorovat, jak si je předává z jedné ručičky do druhé a dlouze důležitě se zvednutým obočím zkoumá.

Zuby má stále "jenom" 3, zvedá se na ručičky a už několikrát se mu podařilo na zlomek vteřiny na všechny čtyři. Myslím, že se začne co nevidět plazit, i když zatím se umí jenom vinout pozadu jako had (ujede tak i 3 metry, ale směr neovládá :D).

Stále je to neusměvavější miminko, jaké znám. Občas už něco i povídá (zvlášť když se rozhodne vstávat v 5 ráno - to je pak nejukecanější) - ale myslím, že daleko míň, než Lola v jeho věku. On je spíš takový přemýšlivý, asi bude trochu introvert. :)

♥ ♥ 

Žádné komentáře:

Okomentovat