středa 4. listopadu 2015

sourozenecký portrét / listopad


Chtěla bych tyhle sourozenecké portréty dělat každý měsíc - žádné strojené kraviny, prostě realitu. Fotky, které zachytí vztah, jaký spolu v tu chvíli budou mít. Atmosféru tak, jak skutečně je.
Snad se mi to bude dařit.
Jsem zvědavá, jak se budou měnit. Kdy se začnou rvát. :)
Jak ty portéty budou postupovat.
Takže listopad! Foceno včera.

18 komentářů:

 1. Krásné fotografie šťastných dětí.

  OdpovědětVymazat
 2. Krasny fotky :) ale z toho Alankova tricka jsem mela chvili pocit, ze mu udelal nekdo diru do bricha :D Ema

  OdpovědětVymazat
 3. Skvely napad :-) muzu se zeptat, jak takovou spoustu materialu, co stihate nafotit, vubec zvladate tridit? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím to dělat systematicky každý večer, občas něco aktuálního upravím rychle i přes den, ale večer si k tomu vždycky sednu na půl hodinky, když Mr. Happy koupe děti. :) T.

   Vymazat
  2. A jak si fotky ukládáte - podle datumu? romana

   Vymazat
  3. Přesně tak - mám složky podle roků, pod nima podle měsíců a nakonec podle konkrétního data. T.

   Vymazat
 4. Jo takhle to u nás prvních 9 měsíců vypadalo taky....teď se perou o všechno :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, Lola už teď občas Alánka důrazně poučuje, když ji třeba omylem chytí za vlasy... Tak si říkám, jak to půjde asi dál. :-D Ale i to praní k tomu dětství prostě patří, taky jsme se se ségrou rvaly. :) T.

   Vymazat
 5. Nápad je to úžasný! Ať se daří plnit měsíční plán :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! :) Jednou měsíčně to snad zvládnu. Doufám. :-D T.

   Vymazat
 6. Jo jo, taky se snažím svoje holky fotit nejen "aranžovaně" (že si je buď přímo nějak našteluju nebo se je aspoň snažím přimět, aby obě koukaly na mě, resp. do objektivu, což je někdy tak na 20 pokusů, než to vyjde :-) ), tak i takto přirozně, když si spolu třeba hrají, abych právě zachytila tu atmosféru okamžiku a vzájemného vztahu. A někdy z toho jsou moc pěkné fotky, stejně jako tyhle Lolinčiny a Alánkovy :-). Jen teda někdy mám pocit, že zachytit je přirozeně je těžší než aranžovaně, protože jakmile mě jedna z nich zmerčí, je po přirozenosti a jdou se podívat, co jsem vyfotila :-D.
  K tomu rvaní - u nás už k drobným šarvátkám dochází (holky mám ve věku 3 roky a 17 měsíců), někdy je nechám, ať si to vyřeší mezi sebou, u větších záležitostí zasahuju a uměrňuju :-)
  Teda a to systematické třídění fotek bych se taky měla naučit.... Zatím jsem se dopracovala akorát k tomu, že každý večer stáhnu fotky z karty do počítače (už se totiž stalo, že kvůli plné kapacitě nešlo fotit), maximálně si je prohlídnu, ale tím to hasne. A ono se to kupí a kupí.... takže pak třeba probírat se tím při tvorbě fotoknihy za celý rok byla docela fuška :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem to teď začala dělat tak, že si je prohlížím rovnou z karty a do PC už ukládám jen to dobré a zbytek mažu. Ukázalo se mi to jako nejlepší systém. Jakmile stáhnu celou kartu, tak mám pak kolikrát složky plné rozmazaných nepovedených fotek, které jsem už neprotřídila, jen z nich třeba něco málo vybrala a zbytek zůstává a čeká, co se s nim stane. :-D T.

   Vymazat
 7. Jednou se v těch fotkách utopíme:-))))! Fandím...

  OdpovědětVymazat
 8. opravdu moc hezké :) tokové na ten svůj malý kompakt opravdu neudělám :) ale třídící systém mám stejný :)
  vlaďka

  OdpovědětVymazat
 9. Z Alánka mi úplně trnou zuby,jak je sladkej :-)) Fakt rozkošný dětičky :-* Měli bysme se taky konečně potkat kruciš ženo! :-D Dřív než půjdou děti do školy :-D

  OdpovědětVymazat